Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Shiba inunak az ára kb....

Bencevaraljai kérdése:

Egy Shiba inunak az ára kb. mennyi? És hogy elsőkutyának ajánlanátok?

Figyelt kérdés

#kutya #ár #Shiba #Japánkutya
2020. okt. 1. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem ajánlanám de nem lehetetlen vállalkozás. A lényeg hogy kutyaoviba, kutyaiskolába rendszeresen járjatok el.


Olyan 250-350 ezer ft között alakul az áruk

2020. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nem ajánlott első kutyának! Végképp nem akkor, ha csak azért akarja valaki, mert divatos és cuki!

És 300.000 alatt nem találsz, de inkább 400-500 körül gondolj rá.

2020. okt. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%

Első kutyának nem túl jó ötlet szerintem.

300 fölött van az áruk. Olcsóbban ne vegyél akkor se, ha találsz. (Nem tudom, ezt a fajtát mennyire divat szaporítani, de a biztonság kedvéért megemlítem.)

2020. okt. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra a filmbeli elso kutyas elmenyre vagysz, mint sokan masok is, akkor a shiba nem lesz a legjobb valasztas. Barmilyen cukinak tunik, igazi kis szemet tud lenni egy ilyen kutya. Tapasztalatbol beszelek, az elso kutyam egy havanese keverek, a masodik shiba. Kolyokkent meg nem olyan nehez veluk, de ha elerik a kamaszkort, majd utana a masfel eves kort, akkor kezdodik az igazi shiba buli. Nalunk 7 honaposan kezdodtek a lazadasok, nem volt olyan veszes, de masfel eves kora utan mar nagyon kemenyen kellett fogni, az nagyon nehez idoszak volt. Irto makacs lett, hisztizett mindenen es nagyon nem erdekelte, hogy a szomszedok mit szolnak majd a kinkeserves sikoltozasahoz, amikor furdettem, vagy az utcan levo emberek, amikor rovidre fogtam es elkezdett vergodni. Tudom, nem minden shiba ilyen. Az viszont igaz, hogy minden epeszu shiba megtalalja a gyenge pontodat es ott probalja majd atvenni az iranyitast. Nekunk a shiba scream volt a gyengenk, nagyon raparaztam arra, hogy masok majd azt hiszik kinzom ot, ezert mindig igyekeztem elkerulni a "vitat" vele es ezt pofatlanul ki is hasznalta. Remelem errol a makacs sikitozasarol olvastal a fajtanak. Kulfoldi csoportokban is sokszor jon elo ez a problema az ujdonsult gazdiknal. Videon vicces, de ha a te kutyad orditozik a kozmetikusnal, orvosnal, otthon, utcan, akkor mar nem olyan poen. A kutyaovi es iskola csak farasztasnak es szocializacionak lesz jo (es ez kiemelten fontos, ha nem akarsz agressziv, verekedos shibat), nem ettol lesz engedelmes. Az engedelmesseget ki kell erdemelni, ossze kell csiszolodjatok es egymasra hangolodnotok. Meg kell tanulnod kompromisszumokat hozni a kutyad nevelese erdekeben. A shibanak kell a fuggetlenseg, adj neki teret, "enidot", viszont ha seta van es dolgoztok (tanultok, stb.), akkor feltetlen figyelem es fegyelem, de ezt sem szabad tulzasba vinni. Ha latvanyosan nem erdeklik a gyakorlatok, akkor ne is eroltesd ra naponta egy oraban, ugysem fogja megcsinalni. Shibanal a buntetes sem mukodik olyan konnyen, ha rosszalkodik es cserebe kizarod a kertbe/folyosora, hogy bunhodjon egy kicsit, nem fogja meghatni. Remekul elvan egyedul is, feltalalja magat. A hasukat nagyon szeretik, az etel a legkivalobb motivacio egy shibanal. Az enyem kepes lenne halalra zabalni magat, szoval barmikor kaphato egy kis idotartamu engedelmessegire. A kapcsolat egy japan kutyafajta tulajdonosa es maga a kutya kozott a kozos elmenyeken alapszik. Minel tobb idot toltesz vele, annal jobban kiismered es o is teged. Egy ido utan, ha hatarozott es magabiztos vezeto vagy a szemeben, akkor o is tisztelni fog. Az en shibam tudja hol a hatar. Ugyanugy, elete vegeig makacs lesz es onfeju, de tudja meddig mehet el. Ez a kompromisszum. A hatart nagyon ritkan lepi mar at, csakis akkor, ha valamiert nem volt.idom vele eleget mozogni es torodni es emiatt hisztis. Altalaban ez stresszes idoszakban szokott elofordulni. Egy igazi shiba gazdi: magabiztos, hatarozott, ugyanakkor kompromisszumkesz. Nem szegyenkezik a kutyaja miatt, elismeri a fajta rossz tulajdonsagait es ertekeli annak jo oldalat is, ugy tekint a shibajara, mint egy kulonleges, izgalmas fajtara, amit megfejteni csak turelemmel, feltetlen szeretettel es idovel lehet. Tarskent tekints a shibara, ne alarendeltkent.

A szaporitokat tenyleg keruld, mert egy rossz idegrendszeru szocializalatlan, beteges es koran elvalasztott shibanal en meg nem lattam rosszabbat.

Ha erdekel meg par dolog, kerdeseid lennenek, irj nyugodtan privatot, amint tudok, valaszolok, mar segitettem itt ujdonsult shiba gazdinak es egy erdeklodonek is. :)

2020. okt. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

375 ezertől kezdődik.

Vezetőtípusú vagy? Mert csak így lehetsz abban a helyzetben, hogy ezt a fajta kutyát eredményesen neveld. Mivel ebből az öntudatos négylábúból teljesen hiányzik a “megfelelni akarás” és magát tekinti a legjobb falkavezérnek, neked kell bebizonyítania számára az ellenkezőjét. Nevelése sok empátiát, tapasztalatot, szeretetteljes következetességet és nem utolsó sorban türelmet igényel. A bizonytalanságot, következetlenséget, vagy a durva bánásmódot észreveszi a siba inu és az ilyen hibás hozzáállás esetén nem is akar majd alárendelődni. Ekkor érvényesül igazán a fajtára jellemző domináns viselkedése. Mindenesetre aki a magas elvárásoknak megfelel és irányítani tudja shiba inuját, nem lesz problémája a kiképzésével. Ezen fajta számára különösen fontos az intenzív nevelés és szocializáció a már a kölyök- majd a fiatalkorban, hogy a felnőttként ne viselkedjen elviselhetetlenül a többi kutyával.

2020. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem Shibam van (6 eve) es nem mondanam, hogy nem kihivas majd minden nap. Vegtelenul ontorvenyu, "miert eri meg nekem?" hozzaallasu es alapvetoen maganak valo kutyak(mint mindig itt is vannak kivetelek). Mi anno 1200 Euro korul vettuk (ez akkor olyan 340k HuF volt) szerintem ez csak nott az elmult evek soran + legobb esetben (tobb)evre elore foglalva vannak a kutyak, a tuzlo-"Kennel" fele szaporito telepeket meg nem javaslom, mivel visszauthet. A kutyaovi/iskola is egy marginalis kerdes, mivel a legtobb iskolai modszer egyszeruen NEM mukodik naluk. Mi 4et is megjartunk es mindbol csalodassal jottunk el. Hogy par dologban reflektaljak a #4 irasara: Nalunk is a lazado korszak olyan 6 honapos kortol kb 2 eves koraig tartott es nagyon nem volt egy egyszeru idoszak. // Nalunk az etel sem volt eros motivacio, nalunk a jatek valt be szoval ez erosen kutyafuggo. Hiaba szorongattam sajtos virslit a kezembe le se szart, de a bot dobalas lehetosegere azonnal pattant. // Kulonosen csalodast kelto lehet, ha az ember a "szabvany kutyat varja egy Shibatol, sokkal inkabb egy macskara emlekezet a habitusa. // Nem eleg, hogy meg kell "kuzdeni" a kutyaval, kezelned kell meg a szemrehanyo kutyatulajdonsokat is, akik eloszeretettel szologatnak be (nyilvan 1000 es 1 esetben a "tiedben a szalkat" eset all fenn) es oktatnak ki mindezt egy labrador mellol. // Nagyon jol meg kell gondolni (amugy is magat a kutya tartast) mit varsz ettol a fajta kutyatol. Ez a leiras kicsit jobb kepet ad rola: [link]
2020. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!