Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kan komondort és kan...

Lehet kan komondort és kan kuvaszt egymás mellett tartani?

Figyelt kérdés

Ha mindkettő kutyát még kölyökkorában szerzem be (és mind2 kan), és együtt nőnek fel, akkor felnőtt korukban nem fognak egymásra támadni?

Lehetséges, hogy összeszokjanak?



2020. okt. 3. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem ártana ivartalanítani őket. Biztos ami biztos. Mindkettő kutya erősen domináns fajta.
2020. okt. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Lejátszák akkor is.
2020. okt. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
A vak komondorral viszont jobb vigyázni. Mint az kiderült egy pár éve.
2020. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16%

Ellenkezo nemuek legyenek!!

A lany ivartalanitva.


Ugyanazon nemuek kozott fellephet a versenges es verre mennek. Semmikepp ne legyen ket azonos nemu kutyad.

2020. okt. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 komis1 ***** válasza:
100%

Ha hozzák a normális fajtajelleget karakterben, akkor verekedni fognak. Hallottam olyan esetet, ahol szukák voltak, kuvasz és komondor, allandóan ment a harc. A komi mindig leverte, de a kuvasz újra és újra megtámadta. Ez a kuvasz szuka egyébként a gazdákat is rendszeresen megtámadta.

Olyat is hallottam, ahol 2 kant tartottak együtt, egy komondort és egy kuvaszt. Ott pici kölyökként érkezett mindkettő, együtt nőttek fel. Elvileg òk képesek voltak együtt élni, de így is többször verekedtek. A komondor volt az erősebb, a főnök, így beállt egy rendszer, amit a kuvasz is elfogadott. De még így is jóparszor volt verekedés.

2020. okt. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két kan komondort tartok együtt. Mind a kettő ivartalanítva van, de így is dominánsak, jelölnek, az egyik még így kimogyorózva is rámászott a tüzelő szukára és össze is ragadt vele. A két kan mégis teljesen elfogadja egymást. Az öreg a falkavezér, házőrzésnél oda-odacsíp, ha a fiatalabbik zavarja, de ennyi összezördülés szokott csupán lenni. Szoktak egymással játszani is.

Korábban volt egy másik kan komondor is, azzal kicsit nehezebben jöttek ki, temperamentumosabb típus volt, de ott sem volt vérre menő harc, inkább csak amolyan távolságtartás. Hozzáteszem, hogy a két mostani kutyám teljesen azonos jellemű és karakterű, lehet emiatt van ekkora összhang közöttük.


Én azt hallottam másoktól, hogy a komondorok általában elég empatikusak ahhoz, hogy az öregebb kutyákat elfogadják vezérnek.


A kuvasz temperamentumosabb típus, mint a komondor, így emiatt problémásabb lehet az együtt tartásuk, de mivel van közöttük 10-15kg különbség, így én inkább a kuvaszt félteném ezektől az összecsapásoktól.


Emiatt én azt javasolom, hogy vagy jobb lenne két komondor inkább, vagy ha mégis az egy kuvasz egy komondor felálláshoz ragaszkodsz, akkor ivartalanítsd őket és kölyökkoruktól együtt legyenek.

2020. okt. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt lehetetlen megmondani előre, nem véletlenül nem való első kutyának. A tévhitekkel ellentétben tök mindegy, hogy ivaros vagy ivartalan és az is mindegy azonos neműek vagy ellentétesek, mert az egymás közötti dominanciát és erőszakosságot nem ezek határozzák meg túlnyomórészt, csak kicsit.
2021. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!