Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie panellba?

Border Collie panellba?

Figyelt kérdés

Úgytűnik veszek 2 év után egy border collie kölyköt,de elköltözünk majd panelba (még nem tudni mikor)és hogy szerintetek igy is hozzak a házhoz egyet? :S

Lehet bérházba 2 kutyát bevinni? van egy palotapincsim! :/

Sürgös válaszokat.pls hülyeség komikat ne!


2010. aug. 7. 22:16
 1/9 Harrr ***** válasza:
77%

A Border Collie nagy mozgásigényű kutya, ha napi szinten foglalkozol vele ,mozgatod intenzíven, akkor akár panelben is tarthatod. 10 perc lagymatag séta nekik nem elég, tapasztalat. Én nem vinném panelba, de ha van naponta időd többször kivinni komolyan megfuttatni egy parkban pl frizbizés stb, akkor vágj bele.


De ez nem egy pincsi aki egy kis séta játék kaja kombó után eldöglik :D

2010. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Van egy border "haverja" a kutyámnak. Neki az igazi sportos gazdi adatott meg, aki nem csak lemozgatja, de fejben is lefárasztja. A kutya gyakorlatilag minden parancsot megtanult, amit egy bordernek érdemes tudni. A gazdi kb. 2-3 órákat van vele naponta 3X. Ebben benne van a tanulás is. Gyakorlatilag ezért a kutyáért él, mindenhol vele van, ahol csak lehetséges.

Tehát minden adott. DE! A panellt nem bírja. Ha csak egyszerűen magára hagyja, akkor tuti rombolnia kell. Ezért ha egyedül van olyan helyre kerül, ahol max. a linóleumot tudja aprítani. Meg is teszi. Ettől még nem boldogtalan, csak neki még több kellene.

A gazdi így is imádja és az imádat kölcsönös, de néha látom rajta, hogy az elmúlt 2 év már egy kicsit megviselte, és nem biztos, hogy ezt ennyire bekalkulálta.

Száz szónak is egy a vége: élő példából gondolva a véleménye, nem lesz igazán jó senkinek.

2010. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
*véleményem*
2010. aug. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Akkor én is mondok egy élő példát:

munkaborderem van - tehát nem is az a nyugisfajta - 50 nm-en és nem rombol és le vannak vezetve az energiái. Ez a border kérdés túl van misztifikálva, ráadásul olyanok nyilatkoznak a témában, akiknek sosem volt ilyen kutyájuk.

Ha le van fárasztva, semmi gond nincs vele. Gazda és nevelésfüggő. Ennyi.

2010. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én panelban lakom és van szerencsém ismerni egy fantasztikus kis "csapatot" (1 corgi szuka, 1 border szuka és az Ő legútolsó szuka kölyke) mind a 3 tenyészkutya a két idősebbre vigyáztam is sétáltattam is nagyon jó fejek és (bár nem jártak suliba a gazdi tökéletesen megnevelte őket) egyik sem okoz semmilyen kárt a lakásban, a harmadik viszont még kölyök és bár a másik kettő "segít" :D lefársztani + nevelni azért előfordulnak kissebb-nagyobb balasetek...

Rajtuk kivül van egy másik szintén szuka border, na Ő viszont még a betonba is lyukat kapart... az előszobát komplett kicsomagolta linóleum + tapéta + bejáratiajtóba akkora lyukat kapart/rágott hogy átlehetett nyúlni rajta.

Aztán amikor már végképp nem bírt vele a gazdi akkor jött a kiképző... Most sem kezesbárány, de már elfogadhaótan viselkedik...

Szóval ha nem vagy profi kutyás akkor panelba ne vigyél bordert. (Sajnos Neked lesz rosz)

2010. aug. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2010. aug. 8. 09:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is munka borderem van társasházban, plusz még egy kutyám. Egyetértek, túl van misztifikálva. Ha megadod a kutyának a szükséges mozgást és szellemi kifárasztást minden áldott nap, akkor semmi gond nem lesz vele. Bár ha egyedüli kutya lenne, akkor nem biztos, hogy vállaltam volna még a lefárasztás mellett sem, de így tökéletes harmóniában élünk. És azt sem mondanám, hogy napi 3-szor 3 órát sétálunk. 3-szor megyünk le, ebből kettő csak egészségügyi séta, és egy az, amikor tényleg intenzív mozgatás is van. Az intenzív mozgatás napi egy óra minimum. És abban is egyetértek, hogy a rombolás nevelésfüggő is lehet, nem csak a fölös energia.
2010. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

úgy tudom vannak városok, kerületek, ahol rendelet szabályozza, hogy panelban és kertes házban hány kutya tartható (van, ahol panelban csak 1 kutya tartható)

ennek érdemes költözés előtt utánajárni, szerintem

2010. aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
már megoldodott a helyzet!nem költözünk panelba.. tehát..aggodalomra semmi ok! xDDD
2010. szept. 2. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!