Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot adjak a kutyusomnak?

Milyen tápot adjak a kutyusomnak?

Figyelt kérdés

10 hónapos már, németjuhász, mióta nálam van, a Pedigree Junior-t adtam neki. Csirkés rizses.Eddig semmi baj nem is volt vele. Nedves táppal keverem neki. Vagy néha kis házikosztot, ami nem annyira fűszeres.

Azt vettem észre, hogy már nem igazán akarja enni. Amit eddig tálkát üresen hagyott, most félig hagyja már. Pedig nem hagyta ott. Nem válogatós, mert úgy mindent elfogad.

Azt szeretném kérdezni, hogy melyik tápot, ajánljátok, ami azért árban sem horrorisztikus?



2020. okt. 4. 08:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A Pedigreeben nagyon kevés tápanyag van, csak tölti a gyomrát, de nem laktat. Hasonló árban van a Briantos Junior, bosch Maxi Junior, vagy egy kicsit drágább, de nagyon jó Little Wolf of Wilderness Junior. Ezek sokkal jobb minőségűek.
2020. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még esetleg a Brit Premium
2020. okt. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 kicsibarany ***** válasza:
23%
Nyers husi, a legolcsóbb és imádni fogja. Ha eddig nem kapott, először fel kell darabolni falatokra. Figyelni kell a hús/csont arányra, nézz utána a barf modellnek.
2020. okt. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
29%
be quiet! Pure Power 11 CM 700W Gold
2020. okt. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nyers husi, a legolcsóbb"

Ez nem igaz, sokszor drágábban jön ki, mint egy jó prémium táp. Nem csak hús kell a barfhoz, hanem egy csomó kiegészítő készítmény is, meg belsőségek, plusz húsból is több fajta többek közt vörös húsok is, amik drágák. És nagyon tudni kell hogy mit, miből és mennyit adsz a kutyának, hogy egészségesen fejlődjön.

2020. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszaitokat.

Még nyers etetéssel nem próbálkoztam .

Azt olvastam, hogy disznót nem igazán ajánlatos nyersen adni. De javítsatok ki ha tévedek.

Találtam egy oldalt, ami barf etetéssel foglalkozik.

Innen bátran rendelhetek?

[link]

2020. okt. 4. 14:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez jó oldal, de a kutya felnőtt kori súlyának 2-3%-a egy napi adag, ami egy német juhásznál napi kb. 1 kg hús ( ez nem csak csirke, hanem marha, kacsa, nyúl, bármilyen vad, kivéve sertés és vaddisznó mert ezeket tilos adni) az havonta ugye 30 kg, ami pénzben elég durva összeg, és ez csak a hús emellé még kellenek kiegészítő készítmények/vitaminok is, ami szintén nem olcsó mulatság. Plusz nagyon tudnod kell miből mennyit adsz, mert könnyen kialakulnak hiánybetegségek és nem fog megfelelően fejlődni a kutya.

Ha nem vagy nagyon pénzes akkor inkább egy jó minőségű tápra költs, mert az olcsóbb és minden benne van, ami kell neki.

2020. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsodat.

Hát sajnos nem vagyok nagy pénzes, igen így ahogy le írtad, és többi, eléggé terhelő lenne a pénztárcámnak.

Szerintem akkor megmaradok a minőségi tápos etetésnél :)

2020. okt. 4. 18:12
 9/19 kicsibarany ***** válasza:
34%

Egy prémium táp 1500 Ft/kg-nál kezdődik, de inkább több. Ennyiből kétlem, hogy nem lehetne kihozni a nyers etetést, kiegészítőkkel is. Meg kutyának nem a hentespultról veszem a kaját, hanem kutyakajásnál, ahol nyerset is árulnak.


Meg tápnál akkor még számoljuk bele a költségekbe az évi két fogkőtisztítást is.

2020. okt. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
43%
9.esre ne hallgass, 1000Ft/kg (pl.brit, happy) már lehet eteti.
2020. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!