Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vonyít folyamat ok...

Miért vonyít folyamat ok nélkül? Van rá megoldás? Ugatásgátló nyakörv? Már lassan azt érzem inkább visszavinném a menhelyre

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves agaram. Engedelmes, hűséges, jól nevelt kutya. Semmi bajom soha nem volt vele. Szóval még januárban örökbefogadtam mellé egy csivava keveréket menhelyről. Azt mondták nekem hogy kedves kutya. Nagyjából ez igaz is, könnyen tanul, ő is hallgat rám szinte mindig.


Az egyetlen bajom vele az, ha egyedül marad sokszor iszonyatos vonyításba kezd de néha még akkor is ha vele vagyok. Ilyenkor szinte megőrül, semmi se állíthatja le. 2 kutyaiskolában voltam vele, semmilyen tiltás, vagy kizökkentés nem használ. Sok ismerősöm tanácsát is meghallgattam, de úgy érzem esélytelen. Próbáltam elterelni a figyelmét játékkal, étellel, bármi feltűnővel, hívogattam. Próbáltam hozzáérni, kicsit meglökni hogy kizökkenjen, tiltottam erőteljesen határozottan, volt amikor közben be is zártam a száját, volt hogy ilyen spriccelős flakonnal spricceltm le vízzel. Aztán azt hittem a figyelemért csinálja így ignoráltam. Semmi. Ugyanúgy ugat, vonyít.


Szinte már kényszeresen, nagyon rosszul érzem ilyenkor magamat. Rossz nézni, átélni. A szomszédok már nagyon sokszor szóltak de nem tudok vele mit kezdeni. Miatta már beszereztem ilyen otthoni kutyafigyelőt.


Az okát se tudom. A kutyámmal jól megvannak, ő nem zavarja. Velemi is jól érzi magát. Látszólag nincs oka, nem akar semmit elérni vele. Nincs hideg/meleg huzat, fura szag vagy ilyesmi. Szeparációs szorongás nem lehet, mert fokozatosan egyedüllétre szoktattam. Ha elmegyek nem mindig csinálja és olyankor is képes belekezdeni amikor ott vagyok. Teljesen random kezd bele, nincs benne rendszeresség. Rendesen le van fárasztva, sokszor játszok vele, napi másfél órát sétáltatom, tanítom is, okos is.


Gondoltam rá hogy megpróbálom az ilyen ugatásgátló nyagörvet



2020. okt. 4. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Márpedig ez szeparációs szorongás. Attól, hogy egyedüllétre szoktattad kialakulhat idővel. Kennelre szoktatás segíthet rajta.
2020. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Valóban szeparációs szorongásnak tűnik, bár a leírás elég zavaros, mert nem derül ki egyértelműen, hogy melyik kutya a problémás. Nem kell egyedül hagyni.
2020. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintem elég egyértelmű, a csivava keverékkel van a gáz. Biztos hogy nem szeparációs szorongás, mert semmi rendszer nincs benne. Ha elmegyek nem mindig csinálja és sokszor csinálja akkor is ha ott vagyok mellette. Konkrétan ülök vele a kanapén nyugiban, simogatom, majd egyszer csak felpattan és vagy 2 órát őrjöng. Semmivel de semmivel nem lehet megnyugtatni. A szeparációs szorongás egészen más. Látszólag semmi konkrétat nem ugat, semmivel nincs baja.
2020. okt. 4. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosnál jártatok? Talán epilepszia.
2020. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akihez járunk elvittem, de ez egy elég egyszerű doki. Ő azt mondta minden rendben de akkor keresek mást.

Az epilepszia mennyire kezelhető?

2020. okt. 4. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer mellett általában tünetmentes és az állapot szinten marad. Az, hogy el lehet-e hagyni a gyógyszereket, a javulás mértéke állapottól függ.
2020. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg idegrendszeri probléma lesz ez. Azon pedig nem segít semmi.. Szerintem beszélned kellene a menhellyel!
2020. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi. Megkérdezem a menhelyet is majd. A nyolcast nem igazán tudom értelmezni
2020. okt. 4. 17:49
 9/9 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet hogy hiányzik neki valaki. Ez most hülyén hangzik de ha sokat volt menhelyen kötődhet valakihez
2020. okt. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!