Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Havi 80ezer forintos keresette...

Havi 80ezer forintos keresettel lehet kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Ebből elmegy 30 ezer lakásra/rezsire, 15 ezer ételre és 5 ezer egyéb költségekre. A maradék 30 ezerből tízet mindenképpen félreteszek tartalékként, egy másik tízet pedig jó lenne utazásokra. Így havonta tízezer maradna kutyára. Ebből lehet megfelelő körülményeket biztosítani? Ha nem mennyit kell spórolni hozzá? Hogyan tudnám minél olcsóbbra kihozni? Milyen fajtát érdemes választani? Naponta öt órát vagyok távol. Félmilió mindig van a számlámon, szóval rendkívüli orvosi költségeket tudom fizetni.
2020. okt. 4. 19:17
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Fél millara havi 15? Az az éves kamat lesz. Oszd el 12-vel!
2020. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Akkor ez a kalkulátor nem működik. Majd megkérdezem a BB-t hogy ez hogy működik.
2020. okt. 4. 20:50
 23/41 A kérdező kommentje:
Az utazásból lecsípett 5 ezer mindenesetre marad.
2020. okt. 4. 20:53
 24/41 anonim ***** válasza:
93%

Megkérdezhetem mégis mire költ el valaki 30 ezret egy hónapban???

Nekem indulónak 50 ezer forint volt(chip, oltasok,fereghajtás), jatékok stb 10ezer. Tavasztól őszig 4000 forint a Nextguard. Kb. 1.5-2 havonta veszek Premiere 4 kgos tápot, ami 5500 Ft+ az egyéb jutifalatok: kb. 3000 Ft. Novemberben ivartalanítás+köldöksérv műtét olyan 80-90 ezer Ft.

Decemberben egy emlékeztető veszettségoltas 5-7 ezer forint.

Szóval a kutya az első évét sem töltötte be, de ennyi pénzről beszélünk. 6 kg körüli kutya, nem Dán dog. Egyéb apróságokat,(póráz, flexi, hám) kiságyat bele se számoltam.

2020. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
76%

Az állatnak vannak szükségletei!!!!


Az állat érdekében ne tarts állatot!!!


Legolcsóbbra kihozni??? Viccelsz ugye? Nem egy tárgy amit most veszek vaterán...


Foglalkozni is kell vele, nem csak berakni a lakásba meg adni neki valami xart enni azt hello...

2020. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
4%

Mi anyukámmal 60ezer Ft-ból élünk, nyugdíjas takarítnő, én pedig kiskorú.

És mellette van kutyánk, macskánk.

Nincsenek oltva igaz es nem minőségi tapot esznek de boldogok.

2020. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
86%

+ kapja rád a családit 12.200 ft.. huu oké nem sokkal több...


Ti is csak vegetáltok, gondolom milyen alultáplaltak az állataitok... Macskák biztos kunyerálnak a környékbe.


A nem minőségi kajával egy a gond... Tudod mi?...


Gondolom érzed te is magadon 🤦🤦🤦

2020. okt. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

[link]

Ez elvileg elég négy hónapig, mivel kistestű kutyát szeretnék. Szóval meglehet 4000Ft-ból oldani az etetést. Emellé szeretnék adni neki néha házikosztot. Kezdőköltségeket megtudom oldani, az a kérdés, hogy ezenkívül mire kell még minden hónapban költeni.

2020. okt. 4. 21:22
 29/41 anonim ***** válasza:
31%
Vihetsz egyáltalán kutyát oda, ahol laksz? Mit eszel 500Ft/nap, amiből jutna a kutyának?
2020. okt. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
35%

Miért nem lehet csak egyszerűen megérteni, hogy ennyiből a FELELŐS!!!! àllattartás nem működik, kismillió egy dologra kell figyelni.


Miért csak 5 óraban dolgozol? Tanulsz még mellette ez sem mindegy... Miért nem mész főállásba?


Kb semmit nem tudunk az életviteledről.

2020. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!