Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csehszlovák farkas kutya?

Csehszlovák farkas kutya?

Figyelt kérdés

Akinek csehszlovák farkas kutyája van, megírná mennyibe került?

A tenyésztők nem szeretik ezt az első kérdések között, pedig szerintem nagyon fontos, hogy tudjam, megéri e többször is több száz km-t utazni ismerkedni, felkészülni a fajtából.


2020. okt. 5. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
300 ezer forinttol gondolkodj, nem egy elterjedt fajta. Ennyit biztosan elkernek erte.
2020. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

A 300 ezer forint szerintem baráti, jobb tenyésztőknél (ki merem jelenteni hogy nagyjából fajtától függetlenül) 1500-2000 EUR környékétől indulnak az árak.


A fajtából szerintem nem a tenyésztő, hanem saját magad miatt illik felkészülni. Miért akarsz egyáltalán ilyen kutyát, ha már a fajtával való ismerkedést meg az egész beszerzést nyűgnek éled meg?

2020. okt. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2020. okt. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem fajtától függetlenül. A magyar fajták kifejezetten olcsók. Egy top kennelből 130-ért vettem a kutyanat. Minőségi, fajtájának különösen szép példánya.
2020. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es. Nem a fajta megismerése nyűg. Félreérted. Amit néztem kennel, tőlünk 400 km-re van. A kennel tulaj elvárja, hogy ismerkedjünk meg, menjünk többször a kennelbe, nézzük meg a kutyákat, kölyköket, beszélgessünk. Természetesen ez mind érthető. Tegyük fel, veszek ki szabit, férjem is, gyerekeket kiveszem a suliból, mert délutánra már nem érnénk haza értük, tehát mindenképpen jönnének velünk. Felutazunk 3-4szer, az 6-8 szabi kettőnknek. Gyerekek kimaradnak a suliból. Tegyük fel, tenyésztő úgy dönt, kapunk kutyát... És kinyögi : 600 ezer forint. Ennyiért nem kell kutya. Nem a fenntartása, orvosi ellátása, kajája lenne gond. Hanem egy az egyszeri ár, ami valljuk be, egyszerre azért nagyon sok. Akkor inkább nézek olcsóbb fajtát.
2020. okt. 5. 13:24
 6/9 anonim ***** válasza:
97%
Igazabol egy bemutatkozo levelet kell neki irni es azt is foglald neki ossze, hogy miert ezt a fajtat szeretned, mennyire ismered a fajtat. O le fogja irni a reszleteket az alomrol es meg fogja mondani az arukat is, nekem sosem kellett utazgatnom, mielott kiderult volna a kolyok ara. Kerj reszletes informaciot az alomrol, a kolykokrol. Ebbe beletartozik az ara is, nyilvan. Legalabbis eddig mindenhol igy volt, ahol en erdeklodtem.
2020. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Itt a tulaj kifejezetten kéri a személyes, többszöri találkozót. Lehet keresek egy másik kennelt, érdekes, amit írsz, hogy más kennelekbe nem kérnek ilyet.

2020. okt. 5. 13:42
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

Cseh farkast nem fogsz kapni úgy, hogy egy kennel látogatáshoz szabit kell kivenned (kötött munkarendben dolgozik mindkét fél), és vannak gyerekek. A cseh farkas nem egy teacup pudli.

Minek neked egyáltalán ilyen, ha már a kiválasztására sincs időd (napi 3-4 óra intenzív foglalkozás az alap nála, első időben főleg, mert náluk mivel lupus-vérűek egész más a kötődés kialakulása, és ha ez nincs meg, simán legyilkolja a gyerekeidet) és a megvételre meg nincs pénzed?

2020. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Inkább 400-tól
2020. okt. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!