Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha holnap teszek bolhairtót a...

Ha holnap teszek bolhairtót a kutyámra, szombaton meg lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

Havonta teszek rá Advantix cseppet. Szombaton telt le az egy hónap. Holnap tudok elmenni patikába venni. Viszont szombaton megyünk kozmetikába (nagytestű,rövidszőrű, évente 2-szer szoktam csak fürdésre elvinni). Eddig mindig sikerült úgy időzítenem, hogy a bolhairtó cseppentés előtti 1-2 napban vigyem. Most nem úgy jött ki a lépés.

Szóval ha kedden teszem rá a bolhairtót, meg lehet szombaton fürdetni? Vagy lemosódik a hatóanyag és tehetek rá újra?


2020. okt. 5. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem az se baj ha pár nappal utana csppented be azaz szombaton
2020. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet kicsit érthetetlen, szóval tegnap előtt szombaton telt le az advantix 1 hónapos hatóideje. És ezen a hétvégén viszem kozmetikába.
2020. okt. 5. 18:04
 3/9 A kérdező kommentje:

Úgy tudom hogy a fürdetés után 1-2 napot kell várni a cseppentéssel. Ezt az előző kozmetikusom mondta, rákérdeztem a patikában és ott is ezt mondták.


De ha fürdetés után cseppentek, nem baj ha 1 hét még pluszban eltelik? Már most látom a kutyán hogy többet vakaródzik.

2020. okt. 5. 18:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne tedd rá, szombaton kozmetika után tedd rá, addig semmi baja nem lesz, 4-5 napot kibír
2020. okt. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
egy pár napot kibir, főleg mert az 1 hónap sem úgy jár le, hogy 4-én 23:59-kor.
2020. okt. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kicsibarany ***** válasza:
0%
Biztos hogy havonta kell rátenni? Nekem 6 hetes hatékonyság rémlik.
2020. okt. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Már most látom a kutyán hogy többet vakaródzik."


Mitől vakarózik?

Attól, hogy lejárt a csepp hatása még nem kéne vakaróznia.

Ha bolhás, akkor a környezetét is kezelni kell, mert visszafertőzödik, ha atkás/rühes azt is normálisan kezelni kell nem csak riasztani a cseppekkel.

2020. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ráteheted. 4 nap után már simán felszívódik.
2020. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
A spotonoknak 28 nap a hatóidő, nem egy hónap.
2020. okt. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!