Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az, hogy a kutya addig...

Igaz az, hogy a kutya addig eszik amíg csak van étel, és ha sok kaja van, de felügyelet nincs, akkor képes annyit enni hogy elpusztul?

Figyelt kérdés

2020. okt. 5. 22:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%
Igazából ez a normális és kívánatos, mert emiatt motiválható a kutya étellel. Nem tudom pontosan honnan ered ez a zabálós ösztön, de ha visszamegyünk a farkasig, akkor ugye ott a természet lerendezte, hogy ne tudja magát teleenni (nincs minden sarkon étel), ha viszont alkalmas préda volt a terepen, akkor muszáj volt azt ennie, amit levadászott, különben éhen hal.
2020. okt. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
56%

Az én kutyeszomnak reggel kiteszem a napi száraztáp adagját és egész nap kb 3-5 részletben osztja be magának.

Hétvégén meg főzök neki, vagy konzervet kap, akkor 3x adok neki, azt nem hagyja ott, de látszik, hogy utána nagyon kiterül, sok neki.

2020. okt. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%

"Igazából ez a normális és kívánatos, mert emiatt motiválható a kutya étellel. Nem tudom pontosan honnan ered ez a zabálós ösztön, de ha visszamegyünk a farkasig, akkor ugye ott a természet lerendezte, hogy ne tudja magát teleenni (nincs minden sarkon étel), ha viszont alkalmas préda volt a terepen, akkor muszáj volt azt ennie, amit levadászott, különben éhen hal"


Jah és ha fogott egy őzet akkor instant halálraítélte magát, mert túlette magát.... haggyuk már...

2020. okt. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%
Az jelenthet nagy veszélyt számukra, ha teleeszik magukat, aztán elkezdenek viháncolni. Az ő gyomruk nem tapad annyira, jóllakottság esetén megnő a veszélye a bélcsavarodásnak, ami halálos ha nem kezelik időben.
2020. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
#13: A farkas falkában él és a rangsornak megfelelően osztják szét az őzet. Sosem néztél még dokumentumfilmet?... Másrészt a fogságban tartott farkasokat is úgy szokás etetni, hogy hirtelen sok húst adnak neki, majd napokra semmit, mert ehhez szokott az emésztésük hozzá.
2020. okt. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
63%

Az én kutyám valamiért nem olyan nagy zabagép, bár ivartalanítás óta szívesebben eszik, de még így se enne sokat. Mondjuk kölyök kora óta velem van, nincs miért félnie, mindig kapott enni.

Viszont a barátnőm kutyája, aki ugyanígy kölyök kora óta vele van, egy igazi zabáló gép, bármennyit megtudna enni!


Az én kutyám is olyan aki beossza magának a száraztápot, egyszer eszik belőle délután, egyszer pedig hajnalban. Könnyű így a dolgom.

Másodszor, pedig egyszer történt egy eset, hogy behoztam az ebédemet és a szobában egy kisebb asztal van ahova egyébként a kutya felér. Csengettek, és kiszaladtam, egy ismerősöm volt és elbeszélgettünk 20 percen át.

A kaját a kutya kb 2 meterről örizte, még csak bele se nyalt, de a szemét azért nem vette le róla 😃

2020. okt. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
58%

Nem véletlen, hogy az éheztetett kutyáknak apró adagokat adnak sokszor hetekig vagy hónapokig mire eljutnak addig, hogy (mérettől függően) napi egyszer vagy kétszer ehessen meg egy rendes adagot.


Az ember is bele halhat, ha hirtelen eszik meg nagy mennyiségű ételt.Ez nem azt jelenti, hogy most ha 1-2 szendviccsel többet eszel meg fogsz halni, itt nagy mennyiségű kaja a kérdés.


Az éhség érzete nem csillapodik azonnal, ha nem etetsz meg időben egy kutyát.pillanatok alatt képesek nagy mennyiségű ételt bevinni, ha hosszú perceken át még mindig éhes és tömi magába korlátlanul az ételt akár 3x-5x annyit is bevihet amit nem bír megemészteni.

Gyomor fájdalmai lesznek, rosszul lesz,és ha elegendő víz nincs mellette ki is száradhat. De ugyan akkor ez kétélű, mert ha mondjuk egy rossz minőségű gabonás tápot evett és iszik rá még bele is dagad.


A kutya gyomra nagyon erős, gyorsan emészt ameddig hús alapú ételt kap. A fenti példába hús esetén kis eséllyel hal bele, szinte azonnal elkezdi feldolgozni a szervezete. Hányás, székelési gondok és rosszul lét biztos, hogy a vele járói lesznek, de ennél több baj ritkán éri.


Azonban! A nem megfelelő étel (mint a fent kommentelt gazdi aki tulajdonképpen úgy eteti szerencsétlen kutyákat moslékkal mintha malacok lennénem..) nem tud olyan gyorsan lebomblani, megterheli a gyomrot és abba viszont bele halhat. Már csak azért is, mert bevihet hirtelen olyan nagy mennyiségű anyagokat amikre nincs szüksége vagy ártalmasak neki. Ilyen a kenyér, a csokoládé (ebből akár 1-2 kocka is halálos lehet), erősen fűszeres vagy csípős dolgok, stb.

2020. okt. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!