Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le az 5...

Hogyan fárasszam le az 5 hónapos nagytestű kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A férjem sajnos délután dolgozik nem mindig tudja lefárasztani a kutyát és bizony ilyenkor unatkozik és szét hord mindent az udvarban. Én jelenleg 32 hetes kismama vagyok. Sétálni szeret de eléggé hamar elfáradok ami neki meg se kottyan. Húzós játék a kedvence de megint csak bajban vagyok mert már +15 kiló körül van és nem bírom el hamar bekeményedik a hasam. A labda is egyik kedvence egy ideig, majd jobban tetszik neki ha inkább nem adja ide a kezembe ha nem én szaladgálok meg hajolgatok de ez megint csak elég fárasztó nekem. Kutya suliba szoktak járni a férjemmel tudja az alapvető parancsokat. Tippeket szeretnék amiben nem kell nagy pocakkal “megerőltetően” lefárasztanom amiben mondjuk ő hamarabb elfárad mint én 😅

Köszi a válaszokat!



2020. okt. 6. 17:12
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

9-es azért van mert szerettünk volna! Egy szóval nem említettem, hogy nincs rá idő foglakozásra! Annyit említettem én a pocakom miatt nem tudok vele annyit játszani amikor a férjem nincs itthon mert éppen délutános ez nem mindig van így. Nem gondolnám, hogy az nem normális foglalkozás, hogy legalább hetente 2x kutyák között suliba van, és van hogy külön tréningre járnak a férjemmel és ha ideje engedi nap közben is sokat foglalkozik vele! Nálunk a kutya családtag, ezért akartam neki jót kisebb trükkökkel amivel én is ilyen állapotban le tudom kötni! De köszi a bíráskodást 😉

Nem tudom honnan tudtad leszűrni ezt a következtetést, hogy szegény kutyának milyen rossz sorsa van mert senki nem foglalkozik vele.

2020. okt. 8. 08:29
 12/29 anonim ***** válasza:
19%
Nézd, csecsemő mellé kamasz kutya, főleg ilyen fajta. Az nem a legjobb ötlet...
2020. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Nem is írtam milyen fajta.. maradjon ez mindenki maga döntése de mondom köszi az aggódásod.. 😉
2020. okt. 8. 10:00
 14/29 anonim ***** válasza:
19%

Nem aggódom, tényeket közöltem. Megmondom én milyen fajta: amstaff, pit, labi vagy goldi.


Ezeket nézem ki belőletek. Es amúgy az előző válaszom volt az egyetlen, amit ide írtam. Valaki más is úgy gondolja, hogy ez nem feltétlen jó ötlet.

2020. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Az, hogy mit nézel ki látatlanba közel sem a valóságot jelenti mert közel sem ilyen fajta. Mellesleg fogalmad sincs semmiről sem és úgy közlöd a tényt, hogy SZÁMODRA nem lenne ideális oké elfogadom. De az, hogy nekünk mi az ideális szerencsére szabad akarattal áldottak meg minket és eltudjuk dönteni. Én is kutya mellett nőttem fel és a férjem is ezért nekünk ez a legideálisabb. Mellesleg ha érdemben nem tudsz hozzá szólni őrizd meg jó tulajdonságodat és maradj csendben. Nem az volt a kérdés, hogy számodra mi lenne a legmegfelelőbb 🙂
2020. okt. 8. 10:45
 16/29 anonim ***** válasza:
19%
Látod, ez a baj. Az nézed, számodra mi a jó, nem pedig a kutya számára... ez a probléma, mert őt nem áldotta meg szabad akarattal a sors, tőled függ. Te pedig gőgös, önző módon csak a saját érdekedet nézed...
2020. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Nyilván valóan nem a te érdekedet és álláspontodat nézem, hanem a kutyáét azért tettem fel kérdésem ha figyeltél volna. Hogy én mint KISMAMA hogyan tegyek jót neki ha a férjem dolgozik nyilvánvalóan nem látsz bele az életünkbe és úgy ítélkezel lehet hogy csak egy egyszeri alkalom nem gyakori dologról volt szó te már kijelentetted a te álláspontod, mellesleg eléggé rossz a szövegértelmezésed mert nem a kérdésemre adtál választ így számomra ez haszontalan. Nem tudom most azt vártad volna, hogy szabaduljak a kutyától mert gyerekkel nem nőhet fel?! Mert egy olyan dolgon rágódsz amin igazából semmi bele szólásod és tenni ellene nem tudsz mert ez így fog lenni. Nevezhetsz önzőnek nem hiszem, hogy egy családban nevelkedő kutyának rosszabb lenne azért mert nem szingli gyerektelen embereknél van. Itt le is zártam. Szép napot.
2020. okt. 8. 14:39
 18/29 anonim ***** válasza:
4-es vagyok: Border collie? Mert nekem is az van otthon és neki is kell a lefárasztás rendesen és széthordja a kertet.
2020. okt. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom ki ez a kekeckedő majom,de megérdemelne egy atyai "fogd már vissza magad" nyaklevest.

Semmi közöd hozzá,hogy miért kellett nekik a kutya.A férje foglalkozik vele azt mondta.Ő napközben,ha megsétáltatja és ahogy tudja mozgatja,tanítgatja bőven elég.

A napnak nem csak a dolgozással töltött 8 órája létezik.Aki meló mellett vesz kutyát egyedül az egyedül is hagyja a szintén kamasz kutyát otthon.Semmivel nem másabb minthogy otthon van vele egy kismama aki még dobál is neki néha labdát,játszik vele,megsétáltatja nap közben.


A kisgyerek meg végleg nem akadály,főleg,hogy suliba járnak vele.Foglalkozz a magad dolgával,és ne az észt oszd főleg úgy,hogy egyáltalán nem ebben a témában kért segítséget.


MINDEN kutyafajtának kell bizonyos mértékben a lefárasztás.A méret és fajta elhanyagolható egy keverék kutya akiben akár 1000 féle fajta kutya csörgedezik is kér,elvár lefárasztást.

Ez nem kell,hogy 0-24 birkozó szőnyegezés és maratonfutás legyen.Azt a 8 órát amit a párja dolgozik bőven fedezheti kismamaként is.Séta,labda dobálás,mentális fárasztás,rágójátékok.


Lassan már ott tartunk,hogy egyesek úgy vélik rajtuk kívül senkinek nem jó ötlet kutyát tartani.Mert természetesen csak ti tudjátok rendesen tartani őket..Gyerek tilos főleg kicsi,dolgozni tilos,lakásban lakni tilos,mert ti úgy gondoljátok,hogy minden ezekkel ellátott leendő gazdi csakis egy rossz állatkínzó lehet.Sok barom..:D

2020. okt. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, vergődhetsz itt. 1: suliba biztos nem jár, mert ilyen korban nem veszik be, csak oviba.

2: majd ha meglesz a gyerek, annak is örülni fogsz, ha megtalálod a lyukat a seggeden, a kutya meg majd megy a levesbe. Ennyi. Ezek tények. Tapasztalt kutyások se vesznek magukhoz kölyköt/növendéket, mikor kicsi gyerekük van éppen. Nehogy már te hidd magad külömbnek.

2020. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!