Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát kint vagy bent érdemes...

Kutyát kint vagy bent érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Pro-kontra érvek szerint vitatnám meg a kérdést.

Mi a véleményetek a témával kapcsolatban?



2020. okt. 7. 08:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Vagy kinti-bentinek, ez kimaradt... Nagyon nem mindegy milyen fajtáról van szó. Nekem hosszú szőrű keverék kutyám van. Próbáltuk beszoktatni, nem szeret bent lenni, nyűgnek érzi. Úgyhogy van kint egy szigetelt házikója, plusz kutyaajtó hogy akkor jöhessen mehessen a házba is amikor akar. Nem szeret bent lenni. Engednénk, de ő nem érzi jól magát bent.
2020. okt. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem fajta és környék függő.

Egy huskyt nem szívesen tartanék egész évben bent. Egy tacskót inkább.

A környék alatt meg azt értem, hogy mennyire gyakoriak a kutya lopások és a mérgek bedobálása. Illetve hogy milyen a kerítés, biztonságosan kint hagyható e egyedül.

Én normális esetben a kinti-benti tartast preferálom, sok sétával. Mert ugye a kert nem hekyettesiti a sétát.

2020. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Legideálisabb a kinti-benti. De erősen kutya függő is. Pl egy kuvasz, kau, komondor inkább kinti, míg egy csivava vagy mopsz 10 perc után télen már megfagy. Enyémek kistestű, rövidszőrűek, télen 15 percet vagyunk kint kb, napi 3x. Azt is kabátban. Fázósak.
2020. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
40%
Én annak a híve vagyok hogy a kutyának kint a helye. Persze van olyan ami törpe vagy nincs vagy alig van szőre azt nem hagyom kint megfagyni. Az én kutyám is beengedem a téli fagyban este az ajtóhoz.
2020. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

3 kutyám van, kint-bent vannak. 2 lakásban szocializálódott, lakásban élt velünk, igénylik hogy bent is alhassanak. A harmadikat eleve úgy hoztuk el a tenyésztőtől, hogy leválasztás után egy kinti kis birodalomban, kifutóban voltak. Ő bejön néha, de mindig kéri, hogy kint aludhasson, hiszen pici kora ezt szoktatta meg.


Illetve a negyedik érkező egy olyan fajta, ahol nem kérdés a bent lét-szőrtelen.

Szerintem vannak olyan kutyák, akiket praktikus kint tartani, illetve vannak amik inkább bentiek, de a legtöbb leginkább a kinti-bentit preferálja. Illetve fontos, hogy az adott egyed mit igényel.

2020. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Szívem szerint kint tartanám, jóval kevesebbet kellene takarítanom. Nem kéne ajtónállót játszanom / nincs kutyaajtónk😂. Nem botlanék bele folyamatosan.
2020. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%

A mieink kintiek. Van egy kisház, ami fűthető, ha nagyon hideg van, akkor éjszaka oda betesszük őket, de volt olyan fajtánk, aki ezt sem igényelte

Mi is gyakran vagyunk kint velük. Akinek nagyobb kertje van, az tudja, hogy mindig van kint munka.

2020. okt. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Igazság szerint a legegészségesebb kutyák általában a lakásban tartottak.De persze ez gazdán is múlik, ha tisztességgel lehordja a kutyát annyiszor ahányszor igényli és mozgatja akkor a városi kutyák szerintem előnyben vannak.

Sokkal több inger éri őket, szocializáltabbak, sokat vannak a gazdi közelében.


Ha valakinek kertje van hiába írja le ide, hogy hű de sétál vele többnyire dehogy is sétál.

Könnyebb kiengedni a kertbe, ürítsen, szórakoztassa el magát aztán vagy bejön vagy nem.

Lakásosnak más lehetősége nincs is minthogy leviszi a kutyát, mert a szomszédok a zajt nem viselik el (márpedig az unatkozikó kutya zajos) másrészt nem akarná normális ember, hogy a házba ürítsen a kutya.


De nem tudom, biztos van olyan kertes házas is aki normálisan tart kutyát, figyel rá.

2020. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Ez fajta függő.Egy őrkutyát pl semmiképpen sem bent.Ő maga se akarna bent maradni,nagy területet igényel.

Másik véglet amit pedig ki nem raknék az a társasági kutya.Benne is van a nevében társaság igénylő.Melletted kell,hogy legyen,mert arra találták ki,mindenképpen elsősorban bent lenne mindene.

Minden más kinti-benti.Ha akar kimegy,ha be akar jönni bejön.Kintre kell egy kutyaház,legyen kutya ajtó,és bent is legyen egy fekhely.


Sétáltatni úgyis 1-2 naponta kell őket legalább 1x akkor is,ha van kert (megint kivétel az őrkutya),tehát édes mindegy,hogy kinti vagy benti kutya ilyen szempontból.

2020. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
50%
Jó tudjuk, itt mindenki állatkínzó és rövidláncon tartja a kutyát, akinek kinti van.. :D Bezzeg a lakáskutyák, azok sehol nincsenek egyedül hagyva 8-10 órákra, napi háromszor 10 perc "sétával", miközben a gazdi végignyomkodja a telefont.
2020. okt. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!