Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vérebvezetés nem hivatásos...

Vérebvezetés nem hivatásos vadászként?

Figyelt kérdés

Körülbelül 12 éve szerettem volna már egyszer egy hannoveri véreb kutyát magamnak, mert annak idején erdésznek készültem és gondoltam majd együtt dolgozhatunk. Ez nem jött össze, mert nem volt akkoriban eladó kölyök, így egy gyönyörű és nagyon okos magyar vizsla szukám lett helyette, amit egyáltalán nem bántam meg.:)


Most a vizslám már igen kezd kiöregedni és elgondolkodtam, hogy melléje beszereznék egy hannoveri véreb kölyköt. Esetleg egy bajor hegyi vérebet. Sem erdész, sem vadász nem vagyok még... Szakmámat tekintve villamosmérnök vagyok, ezzel is keresem a kenyeremet, de a jövőben tervbe van a vadászvizsga és az erdésztechnikusi elvégzése is. Aztán ki tudja, lehet idővel átnyergelek az autóiparból az agrár területre. (Adná a jó Isten!)


Tipikusan nagyvadas területen élek (Pilis). Tud valaki környékén embert, aki ezzel foglalkozik és lehetne vele beszélni ez ügyben? Nagyon érdekel a téma. Vagy van itt olyan, aki szintén ilyen "kívül állóként" fogott bele a véreb vezetésbe?


Úgy gondolom, hogy amíg nem ez a hivatásom, addig egy vizsla tán praktikusabb lenne, szóval megy a dilemma, hogy mi legyen. Az a helyzet azonban, hogy nagyon megtetszett a vérebezésben az, hogy mennyire hagyománytisztelők és mennyire nagy a küldetéstudatuk. Szép munka nagyon és persze szomorú is, hiszen állat lelövéséről beszélünk sajnos... De, ha már valaki megsebezte, akkor igenis meg kell keresni és megváltani a szenvedésétől a vadat...



2020. okt. 7. 09:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Magyarul te egy hozzaerto oktatot akaraz,aki megtanitja a labmellett kovetes a kutyadnak korulotte rohangaszo nagyvadak jelenleteben. Illetve ,hogy parancsra keresse meg es nyirja ki a megsebzett vadat,ha jol ertem. A puska zajara se szaladjon el.


Probalkozz vadasztarsasagoknal kerdezoskodni,ha latsz vadaszat kozben megfeleloen betanitott viselkedesu kutyakat valakinel. Csak olyan oktatot fogadj,akinek lattad a szemeddel a tanitvanyai viselkedeset vadaszat kozben.


Ritka a hozzaerto es nem lehuzos oktato. Orankent 15 ezer huf-os koltseggel szamolj minimum szamla nelkul,ha oktatot hivsz.

2020. okt. 8. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!