Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi gazdák, segítség kéne!?

Mudi gazdák, segítség kéne!?

Figyelt kérdés
Tervezek Mudi kiskutyát venni, egyenlőre dilemmában vagyok, hogy kan vagy szuka legyen. Akármelyiket választom, ivartalanítva lenne, mert hobbi célra szeretném, kinti-benti tartással. Mudinál mennyire különbözik a két nem? Gondolok itt dominanciára, nyugodtságra stb (ivartalanítva). A szuka ideálisabb lenne a lakás miatt, mert nem jelölget elvileg, de a kanokra azt mondják, hogy nyugodtabbak. De össze vagyok zavarodva, mivel olyat is hallottam, hogy Mudiknál ez máshogy van. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 7. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit hallotam hogy a szuka egy picit nyugottabb. De nem a neme határozza meg a kutyát hanem a személyisége.
2020. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lakásban a kan sem jelölget, illetve ha igen, akkor ott komoly nevelési probléma van.

Mudiknál is, mint más fajtáknál, inkább egyedfüggő, hogy mennyire domináns a kutya. Ha nyugisabb, omega kutyát szeretnél, akkor a tenyésztőt kérd meg, hogy az alomból válassza ki neked a hozzád illőt.

2020. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez határoz meg egy kutyát, még a tenyésztő kiválasztása sem segít, csak felnőtt kutya befogadása garantálja a jellemét. Nekem volt mudim, cuki, bújós, szófogadó, nyilván nem jelölgetett, inkább macskára jellemző.

Minden idegent támadott a telken, a lakásban sunyin meg is harapta, minden előzmény nélkül. Ez biztos, hogy nem fajta jelleg!

2020. okt. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kan mudim nagyon domináns. Már 11 éves.

De nem igazán zavar a dolog. Ő ilyen, így szeretem. Meg kell tanulni bánni vele. Ennyi a titok.


Nála szófogadóbb, hűségesebb kutyám még nem volt!!

Egy pillantásomból is ért.


Az első 5-6 évben nem szabad tőle sajnálni a foglalkozást! RENGETEG foglalkozást igényel.


De utána (közben is :)) meghálálja többszörösen.

2020. okt. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyedfüggő. Tenyésztő fog segíteni. Én a legnagyobb, legdominánsabb kant akartam munkára, azt is kaptam. Olyan temperamentumos, hogy öröm nézni!
2020. okt. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Egy biztos, szaporítótól semmiképp ne vegyél! Magyar fajtánál főleg nincs értelme, mert nem tartoznak a drága kutyafajták közé.


Tehát még tk-vel sem egy 300 ezres kutyáról beszélünk. Extra jó minősègű kölyök is megáll 150 ezernél.

2020. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem is akarok szaporítottat, ki tudja az ki fia borja. Egyébként tényleg nem drágák a Mudik. Nagyon tetszenek a Mudik, támogatni kell a tenyésztőket, jó lenne ha népszerűbbé válna a fajta. Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2020. okt. 7. 22:17
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szóismétlésért, már nagyon fáradt az agyam így estére :D
2020. okt. 7. 22:18
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Vicces, hogy az 5. és a 6. Választ is én írtam, a második jól lenlett húzva. Úgy látszik, sok itt a szapi és a szapi támogató söpredék proli!
2020. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!