Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kontrolláljam a kutyáma...

Hogyan kontrolláljam a kutyámat, ha olyan vendég jön, aki retteg a kutyáktól, de mégis szeretné simogatni?

Figyelt kérdés

Alapból lehet simogatni, kedves barátságos kutya, de ilyen nagyon félős emberrel még nem volt dolgom. Állítólag a kutya megérzi az ilyesmit és rosszul is reagálhat. Nagyon nem szeretném, ha megpróbálna odakapni a vendégemnek, ha meg akarja simogatni, még véletlenül sem...Megharapni biztos nem fogja, de egy odakapástól ha netán úgy megijed, hogy sikít, akkor mit csináljak a kutyával?


Mit csináljak, ha ennek ellenére nagyon megszeretné simogatni? Erősen fogom fogni a kutyát, póráz is rajta lesz, ha kapni akar, mit tegyek? Kapjam el a grabancát és nyomjam a földre?



2020. okt. 7. 17:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Válasszon vagy retteg és nem magy a kutyához vagy leküzdi a félelmeit és megsimogatja. A kettő együtt nem fog menni.

A kutya megérzi, vagy tehet egy hirtelen mozdulatot vagy félreértelmezi a jeleket vagy bármi, a vendég meg bepánikol és kész a baj.


Feleslegesen stresszelni a vendéget, kényelmetlen helyzetbe rakni a kutyát meg nem sok értelme van

2020. okt. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Ha eddig nem kapott oda senkinek akkor neki sem fog csak azért,mert fél a kutyáktól.Nem a kutyádat kell itt nevelgetni,hanem ezek szerint a vendéget.

Döntse el,hogy parázik tőle és hagyja akkor békén,vagy emberelje meg magát és simogassa a kutyát anélkül,hogy össze csinálná magát a lakásodban.


Mi a francért akarnád elkapni a grabancát és a földre nyomni? Honnan a fészkes fenéből veszel ilyeneket? Miért akarna egyáltalán oda kapni?

Ha eddig nem csinált ilyet,nem agresszív akkor eszébe sem fog jutni.De ha meg is próbálja eszedbe ne jusson fizikai fenyítést alkalmazni rajta,mert akkor a következő vendégeidre is rossz szemmel fog nézni,rossz tapasztalata marad a kívülről jött emberekkel!


Ha agresszív vagy neveletlen vagy ne jöjjön hozzád vendég ameddig meg nem nevelted,vagy tisztes távolságban tartsd tőle ameddig ott van,és ne akarja simogatni.Szoba kennel ilyen esetekre megfelel első szoktatásnak.

De ez a pórázosdi meg szorosan fogósdi is felesleges stresszt okoz a kutyában.Ismétlem,ha fél ne jöjjön vagy jöjjön úgy,hogy ne a kutyának okozz stresszt,mert akkor tényleg nem fogja érteni mi van.

Viselkedj úgy mint bármikor máskor,had ismerkedjen a kutya.Szaglászni,üdvözölni szabad,tennie is kell!

Ha felugrál,túl sokat csahol szólj rá,küldd arrébb.Semmi több.Semmi bántás,semmi fenyítés,semmi erőltetés.

Könyörgöm .-.

2020. okt. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha támadni próbál, akkor lenyomom a földre, az biztos. Az én kutyám nem támadhat, vendégre meg aztán pláne nem. Köszönöm, hasznos dolgokat írtál amúgy. Írtam, hogy barátságos kutya, nem kapdos és még sohasem támadott meg senkit, de nem tudom mit hozna ki belőle ez a szitu. Ha bármit is csinálna, megfogom a pórázzal, a vendég meg odébb tud menni. Támadásra nem gondolnék, mégha félnek is tőle, de pont erre akarok felkészülni.
2020. okt. 7. 17:52
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az a jó módszer, ha diktálod lépésről lépésre a félős embernek, mit csináljon. Tehát jöjjön ide, tegye az egyik kezét a kutya orra alá, hadd szaglássza meg. Utána próbálja megsimogatni a hátán stb. Az egyértelmű útmutatás, még ha ilyen egyszerű dologról is van szó, csökkenti a stresszt.
2020. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

1. Döntsd el, hogy most van egy jól szocializált, kiszámítható kutyád vagy sem. Amennyiben jól szocializált és kiszámítható, NEM lesz attól agresszív, hogy félős a vendég. "Erősen fogom fogni a kutyát" ettől viszont szét fogod stresszelni a kutyát. Normálisan szocializált kutya akkor NEM agresszív, ha van helye kifordulni a számára kellemetlen szituációból és te ezt veszed el tőle.

"Kapjam el a grabancát és nyomjam a földre" itt meg a saját hibád miatt fizikai fenyítés alkalmaznál. Hát gratulálok.

Amennyiben volt példa arról, hogy nem megfelelően viselkedett emberek közelében (morgott, odakapott), akkor természetesen felejtsétek el az ötletet.


2.

Amennyiben a kutya alkalmas első kutyás (jó) élménynek, azt találd ki, hogy a vendéged alkalmas-e a kutyázásra. Az élből felejtős, ha sikongat meg kapkod. Akkor ne kutyázzon, üljetek le beszélgetni, szokja a helyzetet, mesélj neki a kutya testbeszédéről, el tudod neki mesélni, hogy hol szeretik a kutyák, hogy simogatják őket stb. Ha már megszokta a kutyád jelenlétét, akkor lehet tovább haladni.


Amúgy kérhet a kutyádtól egy touch-ot (kéz érintése orral), amennyiben tud olyat és akkor mégsem egy egész kutyával kell számolnia, hanem csak egyetlen érintésére.

2020. okt. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha a kutyád türelmes, emberszerető, nem fog odakapni
2020. okt. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem fog támadni, ha egyébként barátságos idegenekkel is.

"Erősen fogom fogni a kutyát, póráz is rajta lesz, ha kapni akar, mit tegyek?" - ez a legrosszabb, amit tehetsz. Nem kell erősen fogni, attól csak stresszelni fog.

Én ismerem annyira a kutyáimat, hogy 100% biztos vagyok abban, hogy azt sem kapná meg, aki retteg tőle (volt is ilyen találkozás, akkor is barátkozni akart, mint mindig). Ha nem vagy benne teljesen biztos, akkor nem kell összeengedni a vendéggel, ne simogassa.

2020. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%
Ne fogd meg/le a kutyát, ne utasítgasd stb. csak hívd be a vendéget és mondd neki, hogy hívja oda és simogassa meg(ne ő menjen a kutyához, hanem a kutya hozzá). Az odakapás pedig egy szinte valószínűtlen szituáció, ha elkezdenéd elagyalni a kutyát, a vendéged helyében én biztos fontolóra venném a távozást...
2020. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%

Ha annyira barátságos és szelíd mi okod is van rá, hogy így pánikolj mi lesz?

Én biztosra tudom, hogy az én kutyám nem harapna meg senkit, szedíd.Épp ezért nem készülök semmire, nem stresszelem se magamat se a kutyát.


Jönnek,simogatják,megyünk tovább beszélgetni. Ennyi.hozzád jön nem a kutyához, ennél többet mit akarna?


Ha elő veszed a pórázt az sétát jelent. Bejön valaki, hirtelen stressz árad belőled, mert félsz a reakciójától. A kutya ezt érzi ezért feszült lesz, menne is mivel úgy tudja sétálni indultok, de te csak tartod és feszengve várod a pillanatot, hogy mikor lendülhetsz akcióba.


Felejtsd el!

Ha egyszer szelíd az a kutya szard már le, hogy fél az a szerencsétlen pancser és ne csinálj a bolhából elefántot.

Bejön, köszönti a kutya, mentek tovább a dolgotokra ne totyogj a kutya felett, hogy csinál-e valamit, ha tudod, hogy kedves.

Nem úgy működik egy kutya, hogy lát egy félő embert és rohan is faron harapni.


Pórázt is felejtsd el, ne tedd rá.Maximum szájkosárat, HA ÚGY ÉRZED, HOGY HARAPNA! Megelőzésnek maximum ez, de ezt is túlzásnak tartom.


Ha harapni is akár NE NYOMD LE A FEJÉT. Nem te fogod eldönteni ebben a helyzetben, hogy "haraphat-e a kutyád".

Csak rontanál is vele, tovább hergelnéd azzal, hogy le nyomod.

Rászólni is bőven elég, ha megnevelted.Leszeded,elzárod,ha rossz és kész.


Vagy regélhetném 50 feleképpen egyikben sem lenne benne a testi fenyítés. Tudd már megoldani ezt az egyszerű és semmi problémát nem jelentő helyzetet, ti fogtok a félelmetekkel magatoknak balesetet csinálni.

Ő fosik, te stresszelsz, kutya össze zavarodik és rossz impulzusokat kap. Így miattad támadna, mert rosszul éreznéd magad egy másik ember társaságában,ok a támadásra. Ameddig te higgadt vagy ő is.

2020. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy nem én fogom eldönteni, hogy haraphat-e? Nyilvan en vagyok a gazdaja, ez az én dolgom. És nem pancser, meg szerencsétlen, mert fél vakamitől.
2020. okt. 7. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!