Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költötök átlagosan...

Mennyit költötök átlagosan egy hónapban a kutyátokra?

Figyelt kérdés

Tehát étel, felszerelések, játékok, stb... Egy projektmunkámhoz kellene, egy háztartás költségvetését kell részletesen megterveznünk, ahol egy kutya is a család tagja. Nekünk nincs kutyánk, ezért gondoltam, hogy itt kérdezem meg. Illetve, az éves oltásokért ti mennyit fizettek? :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 7. 18:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
85%

Haha, általában ez az, amit inkább nem is akarok tudni, hogy mennyit költök havonta a kutyára, a macskára meg a gyerekekre :D Azért megpróbálom.

Szóval, egy ~16-17 kilós keverék kutyám van, 11 hónapos.

A kajája kijön kb 14 ezerből/hó (prémium száraztáp). Játékra, jutira is tuti megy még 5-10 ezer forint.

3 havonta kap egy fél Bravectót élősködők ellen, ez asszem 12 ezer forint 1 db. Az éves oltás fogalmam sincs, mennyi.

Ezek vannak rendszeresen, aztán néha kap új párnát a helyére, most pl viszem ivartalanítani, ehhez kapott műtét utáni kutyaruhát is, szóval ilyen ad hoc dolgok felmerülnek néha, de ezeket nem szamolnám a havi költségek közé.

2020. okt. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
48%

10 ezret kb. 2 kistestű kutya. Ebben benne van a táp, egy-két konzerv, bolhanyakörv havi költségre leosztva, néha új játék. Ezek az állandó költségek, nincs benne váratlan állatorvos, vagy tartós új felszerelés pl fekhely, ruha.


Josera tápot esznek amúgy, nagyobb kiszerelésben rendelem.

2020. okt. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 MoonSoon ***** válasza:
39%

Ez egy 25 es egy 12 kilos kutya eseteben nalunkigy nez ki:


34k HuF maga a 11KG-s tap, hozza 10k HuF korul van a konzerv, + olyan 6-8k HuF a mindenfele jutalomfalat (vagy virslik sajtok). Ezen felul a fereghajto+kullancs ellni vedekezes is felemeszt havi egy 10k HuFot. Szoval olyan 60 korul biztos koltunk.

2020. okt. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
54%

Még sosem számoltam össze, de amúgy érdekel engem is.


15 kg-s közepes testű kutya. (Versenyszinten sportol és kiállításra is jár).


-kaja: szuperprémium száraztáp: 30 ezer

- konzerv: 10 ezer

- glykoflex: 5 ezer

- külső/belső élősködők: 4 ezer

- rágcsa/játék/felszerelés:10-20 ezer

- edzések: 40 ezer (Benzin ktsg-t nem szamoltam bele)

- kiállítás/versenynevezés: 10-20 ezer

- humac/egyéb táplálékkiegészítő: 2 ezer


Nagyjából ezek, lehet kihagytam valamit. Összesen tehát kb 110-120 ezret költök rá egy hónapban. Nyilván ez a covid alatt kevesebb lett, mert se edzés, se kiállítás, se verseny nem lehetett.

2020. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

25 kilós a kutya, mivel allergiás, így "mindenmentes" tápot kap, az havi 20.000 forint körül van.


A kutyakakis zacskó az általában 500-1000 forint körül van attól függően, hogy épp hol veszem meg.


Féreghajtás háromhavonta van, az 1500 forint.


Füstölt-főtt velőscsont rágcsának havonta 2.000 forint. De ez is változó, mert amikor "nagybevásárolok", akkor simán elmegy egy 10-es is, mert veszek neki disznófület meg ilyesmiket.


Oltások csak évente vannak, idén 12.000 forint volt.


Játékot általában 2-3 havonta veszek, mivel strapabíró kell, így átlagban 2-5.000 forint között van.


Vitamint félévente veszek (évi 2 adagot lehet adni), az 5.500.

2020. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
34%

Azért csöndben megjegyzem, hogy itt elég durva árakat írnak. Átlag ember nem költ 40 ezret a kutyára havonta. 34e 11kg tápért azért elég durva.


1000ft/kg áron már normális tápot lehet kapni. Ha nagytestű kutyád van és eszik egy zsákot havonta, akkor is csak 15-20 ezer havonta. Esetleges betegség esetén lehet húzós a kaja. Pl vesekímélő vagy egyéb gyógytáp. Féreghajtó ára elenyésző (300-1000ft) és nem is havonta kell adni. Bolha és kullancs elleni védekezést, mivel mi nyakörvet használunk, ha lebontom hónapokra olyan 700-800ft/kutya. Én max 10 ezret költök a 2 kutyára havonta. 6000 kb a táp, amit megesznek, mondjuk legyen 1000ft a konzerv (néha kapnak csak, középkategóriásat), 1500 a havi élősködők elleni védelem a 2 kutyának. Bár ez nagyban függ, hogy milyen márkát használsz, nyakörv, spot on, tabletta stb. Kapnak mondjuk még egy játékot, jutalomfalatot. Így kijön 10 ezerre. + kakizacsi, majdnem ki ment a fejémből, de azt is megkapod kb 300 forintért :D


Persze, ha ivartalanítani kell, beteg lesz, vagy kell valami új dolog, akkor ez jóval több lesz. Elég tartós dolgokat vásárolok, így nincs szükség túl gyakran új fekhelyre, játékra vagy pórázra. Az egyik hámot 4 éve hordjuk és 2000ft volt. Persze lehet itt is 10 ezreket költeni divatos K9 hámra, kérdés, hogy szükséges-e. Fekhelyet se sűrűn veszek. Játékok ára 1000-3000. Sokuk Kong márka, ami ezért elég minőségi és sokáig bírja. Ahhoz képest olcsó is. Téli kabátot egyedileg csináltattam rájuk, nem volt olcsó, de 5 éve hordják és egy sérülés nincs rajta. Körbe kell nézni, hogy hol mi a kínálat. Ki lehet hozni 10-20 ezerből és 60 ezerből is.



Az összeg természetesen nagyban függ a kutya méretétől. Minél nagyobb a méret annál drágábbak a felszerelések. Meg persze többet is eszik. Kis és közepes testű kutyát ki lehet hozni havi 10-15 ezerből. Nagytestű az valószínűleg lesz 20 ezer vagy felette.


Havi kötelező költségek:

Kaja

Élősködők elleni szerek

Kakizacsi

(+ esetleges gyógyszer, ha tartósan beteg a kutya)

2020. okt. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 MoonSoon ***** válasza:
100%

#16: Ugyan miert lenne durva. A kutyatartas sokunknak hobbi es mint hobbi igazabol nem is draga. A horgaszat is elvisz ennyit, ha komolyan csinalja az ember. Ha jatszol egy jatek ara is lassan 30k HuF korul van. Plusz cigire sincs szukseg megis 20-30k megy a levesbe es lehetne meg napestig sorolni.


A masik hogy atlag ember nem kolt ennyit a kutyajara...boven ismerek olyat, aki sporolt a kutya megfelelo taplalasan es most ennek a sokszorosat fizeti meg (pl. cukorbeteg lett vagy veseproblemai vannak) vagy csak szapis es havonta 30kt ott hagynak az allatorovosnal mert muteni kell a szemheja miatt.


Szoval a lenyeg NAGYON nezopont kerdese ez a tema.

2020. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
34%

#16 félreértettél szerintem. Nekem is hobbim a kutyázás, imádok velük foglalkozni meg minden, de azért 40-60 ezer forint havonta egy kutyára, nagyon nem kevés. Persze, ő döntése, ő keresi meg a rávalót, nem az én dolgom. Csak azért írtam, hogy mielőtt a kérdező végig görgeti a válaszokat és szívrohamat kap a leírt összegek láttán, hogy nem feltétlen kerül ennyibe. A kutyázás pénz, az tény, de én is megoldom reális áron és közben mindent megkapnak. Nem Tescos tápot esznek :)


(dohányosokat meg sosem értettem egyébként)

2020. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
16! Én pl.megengedhetem magamnak, hogy a munkakutyámra ennyit költsek, ahogy sokan mások is. Miért lenne durva? Más hülyeségekre is elcseszek ennyi pénzt, a macskákra is sokat költök, mert amikor vállaltam őket, akkor úgy vállaltam, hogy normális körülményeket teremtsek nekik és ne olcsó szarral etessem őket, mert mi sem az olcsó szart esszük.
2020. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
36%

18-as, én nem értek veled egyet.


Mondj nekem egy superprémium (=megfelelő minőségű) tápot, ami 1000 ft/kg áron van.

2020. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!