Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan, hogy szellemi...

Létezik olyan, hogy szellemi fogyatékos kutya?

Figyelt kérdés
2020. okt. 9. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Igen, létezhet: volt egy cica, aki sérült volt, és saját Fb.-oldala volt, nemrég meghalt, tehát igen.
2020. okt. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. És attól még, hogy vannak butább kutyák is (akikhez következetes nevelés szükséges, napi 5 alkalom semmi) még vannak valóban szellemileg sérült ebek.
2020. okt. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,lehet.
2020. okt. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
ó egyeske egy önjelölt pszichopata aki kamuzik itt össze vissza csak hogy provokálja a népet :) édesem, milyen kis butus
2020. okt. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

7! Már egyre kevesebben reagálnak a válaszaira, előbb-utóbb kénytelen lesz magának valami új szórakozást kitalálni.


Kérdező! Vannak baromi makacs fajták, vannak butább fajták is és előfordul az is, hogy szellemi fogyatékos a kutya. De ez visznylag ritkább.

2020. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

"Már egyre kevesebben reagálnak a válaszaira, előbb-utóbb kénytelen lesz magának valami új szórakozást kitalálni."


jaaj én nem tudtam, hogy sok ilyen "választ" ír, nem nagyon szoktam figyelni ezt a kategóriát :D de akkor ezekszerint beletaláltam

2020. okt. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de az utcán a gazdáját letojó kutya nem az a kategória, ahogyan az sem, hogy minél önállóbb fajta, annál "butább"

A képezhetőség és az intelligencia nem ugyanaz.

Vannak kifejezetten buta kutyák, ahol nem volt szempont a képezhezőség, a probléma megoldási képesség, pl.

Vannak a nagyon nehezen képezhető, de jó problémamegoldó, önálló kutyák.


És persze van az az eset, mikor valóban olyan körülmények merülnek föl, ami ezt a két dolgot befolyásolja, mind a tanulási képességet, mind az intelligenciaszintet, ugyanúgy mint embereknél. Ők is különbözőek, simán lehet, hogy szimplán csak tényleg kevésbé intelligens, vagy intelligens, csak "tanulási zavara" van (hiperaktivitás, ADhD, OCD...), vagy ami a legritkább szellemileg sérült.

2020. okt. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám kicsit kényszerbeteg. Minden tükröződést és fényjátékot kerget, még a zseblámpa fényét is. Egy flitteres pólóval az őrületbe lehet kergetni szegényt. Ilyenkor teljesen beizgul, csóválja a farkát, nyüszít, liheg és csak azt nézi hol vannak a fények, amiket "el lehet kapni". Ez mondjuk nem tudom, hogy szellemi fogyatékosságnak számít e, mert az embernél az OCD az nem fogyatékosság, hanem mentális betegség. A lényeg az, hogy nekik is lehetnek hasonló bajaik. Amúgy értelmes kutya, parancsokat tudja és nekem szót fogad (a családban nekem és az apámnak fogad szót).

Ha sétálunk, akkor nem érdeklik a fényjátékok, ezért gondolom, hogy ez egy valami pótcselekvés lehet.

2020. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

csak szellemileg sérült ember van

A kutya lelkileg lehet sérült, ha úgy viselkednek vele

Brazil szomszédaim most dobták ki a kutyájukat, azt hazudják a gyerekeiknek és nekünk, hogy azért, mert elköltöznek.Valójában sajnos még mindig itt vannak. A kutya teher volt nekik, eleinte jó dolga volt, aztán megkötöttek végül kidobták. Az asszony egy ronda, félig brazil, lelketlen proli. Pedig az egyik gyereke autista, még mindig nem tud beszélni, csak zagyvaságokat. Karma...

2020. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!