Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Homok jó kutyanévnek?

A Homok jó kutyanévnek?

Figyelt kérdés
Most szeretnénk elhozni egy homokszínű labrador kan kiskutyust. A színe miatt gondoltam erre a névre. Szerintetek?

2020. okt. 10. 12:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem jó
2020. okt. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem tetszik. De ez az én véleményem. Amúgy persze ha neked tetszik akkor jó. De lehet mondjuk zsömi is. Vagy prézli.
2020. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Bocs,de nagyon kreatív lehetsz.
2020. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Alapvetően nem rossz, de én nem adnám. Én nagyon becézgetős vagyok. Egyik kutyám neve Mandula. Mandulából lett Mandi, Mandiból lett Mandidi, Mandidiből lett Didi, és egy hülye, régi Mickey egeres reklámnak hála ("Titkos Mikkentyű"), olyan is született, hogy Diddentyű.


Így nekem a Homok esetében Homi, Homo bec. nevek ugranak be. Igazából neked és a kutyának kell tetszeni a névnek. Megfogadtam régebben, ha lesz kutyám, nem lesz a neve gyümölcs, zöldség, bármilyen étel, erre a menhelyen adott neve sajnos rajta maradt, az újat pedig meghallani se volt hajlandó, így maradt Mandula.

2020. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Áthallásos, nem javaslom. A "meleg" sem lenne jó.
2020. okt. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Amennyiben kan létére a kanokhoz vonzódna akkor még találó is lenne.
2020. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Hogy becéznéd? Homi?? Na ne...
2020. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Akkor már inkább Lösz. Homok. Homi?
2020. okt. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Sable? Mint franciául a homok.

Vagy Sand, angolul.


(Ugye a fajta kanadai, és ott ez a két hivatalos nyelv.)

2020. okt. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

Nem neveznék el kutyát ennyire a színéről.

Feketét sem nevezem Feketének, fehéret sem Fehérnek. Sőtt, foltos vagy pöttyös kutyát sem neveznék Foltnak vagy Pöttynek.

Cuki ez a Folti-Pötyi elnevezés, de nekem sose kéne.

Más nyelven se. Vicces szokott lenni amikor a gazdi szintén sose nevezné el Fehérnek a kutyáját, de Shiro már jöhet, me' az japán. Vagy Felhő ne legyen a Samoyed, de Cloud lehet.


Homokot becézni se nagyon tudod, ahogy fent írták elég cringe lenne Hominak vagy Homikának becézni.


Ha nagyon ilyen alap neveket akkor már valami normálisat keress. SZERINTEM.

Általában olyasmiket adnak az ilyen labi szerű homok/zsemle színű kutyáknak mint a Fahéj, Gyömbér/Ginger, Zsömle/Zsömi, Vanília/Vani, Lucky, Sam, Sammy, Buddy/Pajti, Süti/Sütemény..

A többi rajtad múlik, személyes vélemény.

2020. okt. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!