Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát érdemes tartani...

Milyen kutyát érdemes tartani társasházba?

Figyelt kérdés
Kisebb fajta kutya fajtákra gondolnék amik megvannak a lakásba is, előre is köszi a válaszokat.
2020. okt. 11. 15:25
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
68%
Én már nem megyek bele az itteni olvasásba csak annyit írok hogy nekem törpespiccem van.
2020. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
70%

Húgomnak egy csivava-tacskó keveréke van. Panelkutya, és tökéletesen érzi magát. Le van mozgatva reggel és este + foglalkozva is van vele rendesen.

Öcsémnek tacskója van, dettó ugyanez. Egyik sem ugatós, nem harapósak, de persze nagy a mozgásigényük. Viszont nagyon jól érzik magukat a lakásban.

2020. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk yorkink van.


Munkanapokon olyan 5-6 órát van egyedül a lakásban.

Sétálunk vele reggel, délután és este is. Ha munkaszüneti nap van, akkor nem ritka, hogy 4-5 alkalommal is sétál. Szoktunk járni vele kisebb-nagyobb kimozdulásokra. Otthon is szoktunk játszani vele.


Tudni kell róla, hogy elég érzékeny típus. Nem szereti sem a túl hideget sem a túl meleget. Igazi öleb, aki imádja, ha foglalkoznak vele.


Izgága, de nem egy strapabíró jószág. Amikor hosszabb túrára mentünk vele, többször már kéredzkedett ölbe, mert elfáradt.


Szóval én a yorkikat ajánlom jó szívvel lakásban történő kutyatartásra. Olyan 4 kiló a maximum testsúlyuk, úgyhogy el fog férni.



A lakásban kutyatartást ellenzőknek pedig:

Igen, valóban nem ideális. Dehát basszuskulcs, ti talán ideális életét éltek? Egyikünk élete sem éppen ideális. Nekünk embereknek dolgozni kell, háztartást vezetni, emberi kapcsolatokat ápolni. A kutyáknak meg várni kell otthon X órát. De kapnak otthont, ételt, játékot, szeretetet, ellátást, védelmet.

És ha rossz idő van, nem hiszem hogy a mi yorkink inkább választaná a kerti kutyaólat a meleg szoba és a puha fekhelye ellenében.

2020. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
Kistestű kutyák közül talán csak a spicc félék tarthatóak kint, nekik azért elég vastag, tömött bundájuk van, sokuk szereti is a hideget. Többi fajta mind benti kutya.
2020. okt. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
A spitzeknek sem tartósan hidegtűrő a bundájuk. A puli már jobban elvan kint kistestűként, de ő erre lett tenyésztve, hogy bírja. A szánhúzók között nem mind nagy bundás, mégis jól tűrik a hideget, mert arra lettek tenyésztve, hogy a hidegben dolgozzanak.
2020. okt. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Dupla aljszőrzetes fajta, hosszú, tömött szőrrel. Miért is ne bírná a hideget?


Mondjuk nem a törpe változatra gondoltam, ők elég kényesek. Kis/közép már lehetne kint.


Ettől függetlenül én semmilyen kutyát nem tartanék csak és kizárólag kint.

2020. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!