Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákra milyen szabályok...

Kutyákra milyen szabályok vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van e valamilyen jogszabály arra hogy a kutyámat nem köthetem ki vagy kiköthetem egy élelmiszer bolt bejárat 5 méteres körzetén belül vagy azon kívül kell. Illetve bicikli tárolóra kiköthetem e. Vagy esetleg bevihetem a boltba??Ha igen fel kell tüntetni a boltnak valamilyen matricával hogy kutyát bevinni szabad vagy nem szabad? A válaszokat előre is köszi.



2020. okt. 12. 14:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Kikötheted ahova akarod / tudod, nyilván úgy, hogy a póráz hossza ne engedje a boltba besétálni de én nem tenném, nem egy olyan sztorit hallottam már, hogy ellopták a bolt előtt kikötve hagyott kutyát. Kutyát olyan boltba ahol élelmiszert árulnak nem vihetsz be, tudtommal az IKEA az egyetlen nagy áruház kb ahova beviheted. Egyébként a legtöbb helyen ki is van írva vagy matricázva.
2020. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

- elvileg kikötheted, de szerintem nem érdemes mert elszökhet, ellophatják... nagyon nem tartom jó ötletnek

- biciklitárolóra eddig kb. mindenhol láttam kirakva táblát, hogy ne ahhoz kössék ki a vevők a kutyát

- boltba nem viheted be, hacsak nincs külön jelölve hogy szabad

2020. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy kívül hol kötheted ki nincs szabály. Élelmiszerboltba nem viheted be, csak ha vakvezető, vagy más miatt segítő kutya.
2020. okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Mindenképp kamera elé rakd, hogy ha elvinnék, akkor legyen róla felvétel. Nagyjából ennyit lehet tanácsolni. Ha nyugodt kedélyű kutya, közömbös tud maradni, akkor senkit nem fog érdekelni, hogy ott fekszik a bejárat közelében.
2020. okt. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 vantel ***** válasza:
58%
éppenséggel kikötheted,de ez idő alatt okozott veszélyhelyzet és károkért te felelsz. PL.:kerékpár kikötőnél meg kaap egy bringást. fekvő helyzetből felugrik egy arra sétáló hadonászó gyermekre,megijed,kiszalad a kocsi elé és kárt tesz benne. stb.
2020. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Roppant egyszeru am a megoldas: ne kutyasetaltatas kozben menj vasarolni!
2020. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
Jó, akkor pontozzatok le. Ne legyen bizonyíték róla, szívja meg... Engem kicsit sem érdekel.
2020. okt. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
74%

#7

Én ugyan zöldet nyomtam rád, mert tetszett a kamerás tanács, de azért az nem biztos, hogy "senkit nem fogja érdekelni" a kutya, ha nyugis.

Nem tudom, lehet hogy ezzel volt gondja egy kutyafóbiásnak, vagy passz, nem tudom mi nem hasznos abban amit írtál.

2020. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
40%

Enyémek kinn vannak néha, de csak ha dohányboltba vagy kis boltba, esetleg gyógyszertárba futok be.

A német juhászon szajkosár is van arra az időre, attól nem félek, hogy elopják. Pincsi mellé van kötve/ültetve. Olyan oszlopot keresek, ami nem az útellett van és nem közvetlen sétálnak mellette.

Ha hosszabb a bevásárlás, akkor nem kötöm ki, néha kocsiba vannak, ablak kicsit lehizva, nyáron klíma.

A bolt bejáratánál kinn van tábla vagy matrica.

2020. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyabarát boltok, ahova nem lehet vinni, oda nem kutyával indulok.

Egyébként kutyabarát az Ikea, de az étterem része nem. Lehet vinni kutyát Obiba, Praktikerbe, CIB Bankba (kivéve, ha az épületbe, ahol a fiók van, nem lehet kutyát vinni), kutyabarát az Asia Center, az Allee, a Pólus Center (az üzletekre meg ki van téve a tiltó tábla, ahova nem mehet kutya). Vannak kutyabarát éttermek is, pl Budapesten a Rómain a Dunakavics, oda nem csak a teraszra mehet kutya, hanem bentre is.

2020. okt. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!