Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tizenhárom hetes kölyökkutyám...

Tizenhárom hetes kölyökkutyám (kan) agresszív hajlamot mutat. Hogy nevelhetném nyugalomra?

Figyelt kérdés
A családban 13 hetes kan szlovák csuvacs kutyánk van, játék közben a cipő, papucs, nadrágszár felé kap, érintésre harapással regál, finoman de erélyesen. Néha játék közben morog is, és ugat. Próbáltam a módszert, hogy mikor harapna a játékát teszem a szájába, de sajnos szinte azonnal (vagy két-három harapás után) eldobja, nem nagyon érdekli. Okos kutya, etetéskor leül, várja amíg azt mondjuk: tied (ezeket tudatossan neveltük belé az első naptól fogva), és nem morog, ha evés közben közelítünk. Csak felém mutat efféle agresszív hajlamot, viszont én nem etetem, csak nagyon ritkán. Ismerem a kölyökharapás fogalmát, játékosság szerint, és nem büntetjük orracsapással, szőrrángatássa, inkább az ignorálást, a játék felfüggesztését alkalmazzuk (esetenként hangos magas vonyítást adunk ki, hogy tudja, ez nekünk fáj). Nem szeretném figyelmen kívül hagyni az aggasztó jeleket, amik arra utalnak, hogy a jövőben esetleg félnem kellene a kutyámtól. Minden tanácsot szívesen fogadok. Köszönöm!

2020. okt. 12. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Gondolom nem tartod be a sorrendisegi szabalyokat. Mert abbol kovetkezik ez a leirt viselkedes.
2020. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nincs itt semmi problema … egy 3 honapos kiskutya meg ilyen hebrencs, vadul es durvan jatszik, piszok eles fogaival akarva-akaratlanul serulest is fog okozni. Rosszabb esetben szetrag majd mindent. Ilyenek a kiskutyak. Tanitsd meg szepen jatszani, mutasd meg neki hogy durvulas nelkul is lehet jokat hancurozni.
2020. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves egyes, mi az a sorrendiségi szabály. Új vagyok ebben a világban és tényleg egy szerető, jó otthont tartani a kutyuskámnak úgy, hogy ne barát legyen nem pedig az egymástól való félelem irányítson. Ezért vagyok nyitott minden tanácsra, és nem szeretnék rosszul csinálni semmit.
2020. okt. 12. 16:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Második, kommentelő, mit tehetnék, hogy szépen tanítsam játszani. Napjában többször is futtatjuk, játszunk vele (délelőtt, délután este 10-15 perces futás a gazdival, utánna ebéd, és vacsi ami kis adagokban van széttosztva, nem hízlaljuk őt) a kis szeles tényleg nagyon értelmes, és fiatal. Jövő héttől kutyaoviba is fogunk járni.
2020. okt. 12. 16:27
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

Amikor jatek kozben durva, akkor szolj ra … ereztesd vele, hogy nem jo neked amit csinal. Szisszenj fel, csinalj ugy mint ha sírnál, fordulj el a kutyától es persze hagyjatok abba a jatekot. Nagyjából ilyesmit tudsz csinalni.


Gondolj bele. Kiskutyakent idaig a testvereivel nyuztak egymást, harcoltak a ciciert … most ugyan ugy azt hiszi, hogy kuzdenie kell. Jatsz vele ugy, hogy erezze meg nem lekuzdeni kell teged, hanem finoman birkozni.


Ne aggodj kifogja noni ezt a hebrencsseget es a fogai sem fognak mar bantani egy honap múlva, mert addigra lecserelodnek a tejfogak.


Szoval tanítsd meg a kutyusodat jatszani, hogy ne verekedjen, hanem csak finoman jatszon.

2020. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy agresszív, de ha az megnyugtat, amint lehet vidd kutyasuliba.
2020. okt. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem agressziót mutat, csak játszik. És nevelni kell, hogy megtanulja, nem durvulhat be játék közben.


Egyébként pásztorkutyád van, amit arra találtak ki, hogy többek közt embereknek is neki menjen, ha a területét őrzi. Teljesen normális, hogy magas agressziószinttel rendelkezik. De ha ezt te nem tudod kezelni, miért kellett ilyen kutya?

2020. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az en kutyam ebben a korban teljesen leszanalta a ruhataramat, kezem-labam ugy nezett ki mint ha szogesdroton keresztul mászkálnék allandoan.


Mondjuk en hagytam gyereknek lenni es inkabb szenvedtem mert tudtam, hogy sajnos nagyon hamar el fog mulni ez a kolyok idoszak.


Menjetek minnél hamarabb kutyaoviba, ott a kortarsaival tud szocializalodni ami majd a kesobbi setaknal jon jol amikor majd idegen kutyával fogtok talalkozni.


Jo 2-3ev mire egy jolnevelt kutyad lesz, van meg mit csinalni addig.

2020. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kitartóan, türelmesen fogom nevelni. Azért van pásztorkutyám, mert hatalmas az udvar, és vigyázni kell rá. Nevelni fogom, jobban amennyire tudom, szocializálni, játszani és szeretni.
2020. okt. 13. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!