Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskónak melyik a jobb:nyakör...

Tacskónak melyik a jobb:nyakörv vagy hám?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 16:14
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:
84%

Nincs tacsim, a hámot szánhúzásra használjuk. :))

De szerintem a hámhoz a gerincénél csatlakozik a póráz. Ergo: ha húz a kutya, pont a gerincénél fog erőt kifejteni.

Egy valami viszont biztos: senkinek nem sérül meg a gégéje a nyakörvtől. Ez csak a boltos trükkje volt, hogy eladja a drágább hámot az olcsóbb nyakörv helyett.

2010. aug. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy tudom,hogy kistestű kutyáknak jobb a hám.És hát a tacskó is kistestű:)

2010. aug. 8. 17:13
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
hám a mellkasát terheli és a mellső lábakat, nem a gerincét ;) nekünk abbamaradt a húzás, mert a hám több ponton volt kellemetlen neki, mint a póráz ;) nem mellesleg, én a nyakörvvel mindig féltem, hogy esik valahol és nem engedem reflexből a pórázt el és törik a nyaka...(túrázás, van, ahol nem lehet elengedni)
2010. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
40%
Ha tetszik a hám, jobbnak tartjátok, rendben. Nem is akarok ebbe beleszólni. Csak a nyakörv védelmében írtam, hogy egy kutya sem olyan hülye, hogy addig húzzon nyakörvben, hogy megsérüljön.
2010. aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
de sajnos addig húz, mivel ott egy pillanat alatt meg tudja magát sérteni: próbáld ki magadon, a tenyered élével finoman üsd meg a saját nyakad és a mellkasod....a nyakad fájni fog még egy pici ütéstől is, mivel a légcsöved és nyelőcsöved csak az izom védi, míg a tüdődet/szívedet a bordák ;)
2010. aug. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Akiteki ***** válasza:

A kutya nem ember, nem jó a hasonlat.

Szánhúzó kutyáim vannak. Ha valakik, ők tudnak húzni, akár még nyakörvben is.

Milliószor előfordult, hogy megrántottak, mert meglátott pl. egy macskát. De soha senkinek nem volt baja.

És agaraim is vannak. Egyik elszakította a pórázt is, mert egy rakás tyúk került elénk. Nekik meg tényleg vékony érzékeny nyakuk van, ő sem sérült meg.

Szóval semmi nem indokolja a hám használatát, csak a gazdi kedve. Ha tetszik, akkor hagy legyen az. Csak nem kell ideológiát gyártani rá. Akinek kicsit is iskolázott kutyája van, az tudja, hogy nyakörvben lehet csak megtanítani rendesen sétálni.

De ha valakinek ez tetszik, jól mutat a kutyán.

2010. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16:20-as vagyok. Amikor a boltos mondta, addigra nekünk rég hámunk volt, tehát nagy valószínűséggel nem azért mondta, hogy ránk sózza a termékét. Nem akartam okoskodni, csak gondoltam megosztom amit hallottam. Különben nekem a kutyám nyakörvvel és hámmal is ugyanúgy húzott amíg kisebb volt. :)
2010. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

A hámot nem csak a szánhúzó kutyákra tervezték...ha csak nekik lenne,akkor minek csinálnak kis testű kutyáknak is?

Szerintem kis testű kutyáknak jobb a hám:)

2010. aug. 8. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!