Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor feketedik be a rózsaszín...

Mikor feketedik be a rózsaszín orral született kölyökkutyák orra?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Miert? Befeketedik? En siman ugy gondolnam, hogy olyan marad amilyenre szuletett (valoszinu tevedek, de meg is igy logikus).
2020. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Max 1 éves korukig szépen folyamatosan besötétedik.
2020. okt. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
Ez egy ujabb kamu egy tenyesztotol?? Gratulalok. A rozsaszin orr rozsaszin marad....
2020. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ami rózsaszín, az rózsaszín marad. Olyan előfordul, hogy a fekete kap egy rózsaszín árnyalatot, általában télen, vitaminhiányos időszakban, vagy amikor a kutya immunrendszere nem olyan erős éppen.

Vannak fajták, ahol alapból nem fekete, vagy megengedett a feketétől eltérő szín is. Azonban ott, ahol feketének kellene lennie, én el sem hoznék rózsaszín orrú kutyát... Betegségre utalhat.

2020. okt. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szín függő is.

Albino kutya például mindig rózsaszín orral születik és úgy is marad. Ritka esetben van rajta egy-két folt.


Van olyan kutya aki (egyenlőre) indokolatlan okkal (főleg labisok találkozhatnak vele) egyszer csak elveszti az orra színét, ez sötét orrnál fordul főleg elő, felül szemmel láthatóan kivilágosodik, kifehéredik, elveszti a pigmentjét az orr. "Snow nose" a jelenség neve, magyarul nem tudom sose kerestem.

Betegségnek nem jele, de érdemes az ilyeneket azért megnézetni.Általában vedléskor, bunda cserével együtt változik az orr színe.


Van olyan kutya aki azért kap más orr színt, mert foltos az orra. Ahogy nő a foltok is úgy terülnek szét és egész egyszerűséggel a fekete pigmentes bőr húzódik a felületre, elhagyva a rózsaszínt.


Sok oka van, változhat a kutyák orrszíne. A sötétek is szinte folyamatosan változnak, csak nem vesszük érsze, mert fekete.A rózsaszín orr is hol baba popsi rózsaszín, hol pedig pirosan izzik mint Rudolfé.

2020. okt. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!