Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya szobatisztaságra...

Felnőtt kutya szobatisztaságra nevelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ha szeretnék hazavinni egy már felnőtt kutyát aki nem szobatiszta, akkor hogyan lehetne a leggyorsabban és legegyszerűbben ránevelni, hogy kint végezze a dolgát? (Kb. minden másra tanítottam már kutyát, kivéve szobatisztaságra... Csak annyit tudok hogy gyakran engedjem ki és ha kint végzi a dolgát akkor jár a dicséret.)


Ideiglenesen el lehet keríteni a kutyának egy részt a lakáson belül, ahol kisebb lenne a "károkozás"? Gondolok itt arra hogy a járólapos padlón maradjon, ne tudjon addig a parkettára, szőnyegre menni ha egyedül van otthon. Így ideiglenesen mekkora hely kell neki legalább?


Mennyi idő kb. megtanítani erre? (Tudom, hogy az adott kutyán múlik, na de mégis, két nap vagy fél év általában..)


Egy felnőtt kutya kevesebbszer végzi a dolgát mint egy kölyök? Egyik haveromnál a kölyökkutyus pillanatok alatt telepakolta az egész házat mindenféle végtermékkel... :)) Nekem úgy tűnik mintha egy felnőtt kutya ritkábban pisilne/kakilna mint egy kölyök, de nem éltem még nem szobatiszta benti felnőtt kutyával így ez csak tipp.


Mentett kutyusokat nézegetünk és (érthető módon) kevés köztük a szobatisztaként hirdetett. Nagyobb választékunk lenne ha ez nem lenne fontos, de nem tudom mekkora macera lenne egy nem szobatiszta kutyával, az új lakásunkban főleg parketta és szőnyeg van ami nem takarítható jól.... nem tudjuk hogy kockáztassunk-e, vagy nézzük csak a szobatiszta kutyákat.

Tudom, tudom, hogy nem lehet általánosítani és minden kutya más, de csak van valami kapaszkodó.


Tapasztalatok, vélemények?


2020. okt. 14. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Kutyán múlik. Tènyleg. A miénk már előtte se piszkított a helyére, a teraszra, a garázsba, vagy egyéb zárt helyen. Volt, hogy egész este a garázsban aludt, de nem piszkított be a fekvő helyére.

Gyorsan megszokta, hogy mikor engedjük ki, és akkor tudja intézni, amit kell. De mi két hétre szabit vettünk ki, hogy éjjel-nappal legyen ügyelet.

Viszont: régen ásott, ha unatkozott. Most is... 🤦‍♀️

2020. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Eloszor is ki kell alakitanotok egy napi rutint, hogy mikor van a kaja, mikor van a seta, mikor van kint avagy bent. Mire ez kialakul a szobatisztasag is meglesz.


Addig is sokat kell kivinni a kutyát. Szemed sarkabol mindig figyelni, hogy esetleg mikor kezd el mocorogni (az latszik amikor elkezd a kutya feszkelodni) es akkor gyorsan kivinni.


Belteri kifuto is lehet megoldas ha hosszabb idore kell magara hagyni a kutyát [link]

2020. okt. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Napi rutin nelkul a tenyeszto birtokan tartott felnott kutyaja egy het alatt lett szobatiszta,mert nyugodtak vagyunk. Nem dramazunk es nincs szonyegunk.


Nem tamasztottunk elvarasokat,hagytuk,h a sajat tempojaban tanulja meg. CSAK megdicsertem az utcan pisi kakit. SOHA nem orditottam vagy szurtam le a lakasban pisilesnel.


Ha nincs terror meg idegbeteg gazda,akkor tanul a leggyorsabban a kutya....


Ossze vissza vittem le akkor. Viszont rendszeresen futok vele.

2020. okt. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy eleg laza,ne legyen kutyad. A kutyad nem ertekpapir,hogy kockazatot elemezz.


Ha meghalsz,nem viheted magaddal a szonyegefet,parkettadat,lakasodat,csak az emlekeidet.


Ha eleg erett vagy,ki tudod valasztani a fontos dolgokat az eletben es a kutya tiszteletet is elnyered.

2020. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!