Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdhetnék morgó kutyával?

Mit kezdhetnék morgó kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fel merült egy egyre bosszantóbb problémám a kutyával. Mindenért morog újabban.

5 éves, eddig sosem volt ilyen vagy hasonló gond vele.Egészségügyi gondja nincs, voltam vele állatorvosnál. Azthittem fáj valamije, vagy rossz a közérzete azért van rosszabb hangulata, de nem, ez ki lett lőve.Szerinte is viselkedés probléma, valamit ráhagyhattunk aminek a mellékterméke ez a morgás.


Úgy alapvetően továbbra is kedves, bújós, és szófogadó.

Viszont nem tetszenek neki a szabályok amikből én lejjebb nem szeretnék adni. Nem sok van, de azok nekem lényegesek.

Étellel szerencsére nincs gond,akár a szájából is kivehetném a tápot az sem érdekelné.


Viszont mást mintha ki akarna.. Sajátítani?

Vagy nem tudom, én így tudom értelmezni.


Tudja (gondolom,sose engedtem fel),hogy nem mászhat fel, de mászik az ágyra mostanában.Van fekhelye, annak ellenére, hogy elférne egy S-en is L-es ágya van, akár 5x is elfér rajta,van rajta saját kis takarója is amit még a tenyésztőtől hozott,az a kabalája.Mellettem van, megpróbáltam távol tenni, de akkor nem feküdt rá inkább a földre hevert.Kényelmes is, külön utána néztem, hogy a fajtája milyet szeret, milyet igényel, olyat is vettem.

Ha le akarom tenni morog, ha hozzá érek vagy többször is szólok, hogy jöjjön le egyre hangosabb vagy oda is próbál kapni a kezemhez.


Amikor elmennék a lakásból vagy fürdeni mennék befekszik az ajtó elé, lelapul mint egy szőnyeg és morog, nem akar át engedni. Át tudom lépni, arrébb tudom tolni (ekkor is oda-oda akar kapni..), de akkor is bosszantó, meg igazság szerint ijesztő is amit csinál. Mint akinek elment az esze..


Van még egy pár ilyen apró dolog, ha lényeges leírhatom.

Lényegében apróságokért, de egyre többet morog.


Hogyan oldottatok meg hasonló gondot? Mi lehet a baj? Tényleg ráhagytam valamit ami ezt váltotta ki? Ha igen, mi lehetett az?



2020. okt. 14. 23:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Irj,hogyan zajlik az etkezese. Mikor ,hogyan,ki adja. Meddig van kinn a kaja szamara elerheto helyen? Van-e kinnt szamara elerhego helyen etel ?


Ha te eszel,hol van a kutya? Milyen tavol van toled?Kap enni kozbe o is a tiedbol ?



A setanal ki megy ki a lakas es hazajton? A futiba ki megy be eloszor az ajton? Barmilyen ajtonal melyikotok megy be eloszor?? Hogyan mentek at? Behivasra megy at az ajton?


Megerkezes,elbucsuzas: hogy zajlik.indulas elotti ot percben mit csinalsz?


Ha problema van,hogy reagalsz?

2020. okt. 15. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Minden nap 100g tápot kap, ezt ketté osztva kapja meg reggel 8 és este 8 körül.

Le van ültetve, kimérem és a tálba öntöm, ha szólok neki mehet is enni.

Nem marad kint étel,elteszem,mert jönnek rá a hangyák. De nem kellett eddig még csak egy táp váltásnál,megeszik mindent.


Ha eszek nagyjából minimum egy méterre, és nem kap ígyis megint egy kicsit túlsúlyos kezd lenni, pedig már naponta 20g-al kap kevesebbet és többet is mozog. 😳


Átmenni nem tudom, szerintem mikor-hogy. Aki előbb kiér. Valamikor ölben is viszem ki, nem lépcsőzhet és ott van kb 1 méterre tőlünk a fordulóban.

Ha le értünk leteszem és mehet is. Futtatóba nem járunk, nem csinált bent soha semmit. Jobban szereti a nyílt helyeket.


Indulás előtt 5 percel rohangálok a dolgaimért, mert rendszerint késésben vagyok. Felkapom a kulcsokat és megyek is a dolgomra. Haza érkezéskor dobok is le mindent, és ha ittam-ettem (munka helyen nem szoktam) viszem le sétálni.


Ezt nem teljesen értem, attól is függ milyen probléma. Általában,ha a morgásra gondolsz csak ignorálon.Úgysem tudok mit kezdeni vele. Ha ott van ahol nem kellene arrébb teszem, arrébb tolom és csinálom tovább amit elkezdtem.

Ha reagálok valamit csak rontanék a helyzeten szerintem, de mivel nem tudom biztosra jöttem először ide kérdezni, hátha valaki okosabb. Ha nem maximum keresek valakit aki ezzel foglalkozik.

2020. okt. 15. 05:54
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Le kell reagálnod ha morog a kutyád, ez nem normális dolog. Te vagy a gazdája, tisztelnie kell téged. Igenis rá kell szólnod, ha kell erélyesebben h megtanulja hol a helye, meddig mehet el. Így a fejedre fog nőni. A szabályok szabályok, be kell tartania, és be kell tartatni. Sztem az kell h legyél egy kicsit határozottabb.
2020. okt. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Tuti csivava
2020. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
Még egyszer morog keverj le neki egyet akkor biztos meglepődik majd hata észbe kap. Nyilván nem agyonverni kell! üss Egy kicsit az orrára
2020. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha megnézel egy videót arról, hogy hogyan reagálják le a kutyák (vagy akár farkasok) a falkában az ilyen helyzeteket, akkor abból sokat tanulhatsz.


Eleve az első morgásnál éreztetni kellett volna vele, hogy ezt nem teheti meg, a kapkodásig pedig el sem mehetett volna.


A pofozásnak azért nem sok értelme van, mert vagy akkorát ütsz, hogy egy életre megjegyezze vagy csak tovább hergeled vele a kutyát.


Ilyenkor érdemes elkapni a grabancát és a földre nyomni, aztán addig ott tartani, amíg le nem nyugszik. Közben pedig mondhatod neki, hogy "nem". Semmiképp ne engedd neki ezt!

2020. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit szoktál csinálni ha megmorog?
2020. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

Morgas-ellenkezes? Megprobalja iranyitani a dolgokat?


Roppant egyszeru: nem te vagy a fonok! Legalabb is a kutya szemeben biztos nem.

2020. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mit kezdhetnék morgó kutyával?"


Morogj vissza kemenyebben mint a kutya csinalja. Morogj ugy, hogy a kutya azt erezze most mindjárt mindennek vege. Vedd vissza a hatalmat.

2020. okt. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy birtokol. Birtokolja az ágyat, birtokol téged. Lényegében azt jelzi, hogy az ágy az öve, te pedig akkor mehetsz ki az ajtón, ha ő megengedi.


El vannak csúszva az erőviszonyok.


Ha ilyen van, elkapod a grabancát, felemeled a levegőbe, belenézel a szemébe és jól leordítozod. Ennyi. Tanulja meg, hol a helye. Ez hatalmas tiszteletlenség részéről, tessék keményen tiltani, mert ennek előbb-utóbb harapás lesz a vége.

2020. okt. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!