Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdhetnék morgó kutyával?

Mit kezdhetnék morgó kutyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fel merült egy egyre bosszantóbb problémám a kutyával. Mindenért morog újabban.

5 éves, eddig sosem volt ilyen vagy hasonló gond vele.Egészségügyi gondja nincs, voltam vele állatorvosnál. Azthittem fáj valamije, vagy rossz a közérzete azért van rosszabb hangulata, de nem, ez ki lett lőve.Szerinte is viselkedés probléma, valamit ráhagyhattunk aminek a mellékterméke ez a morgás.


Úgy alapvetően továbbra is kedves, bújós, és szófogadó.

Viszont nem tetszenek neki a szabályok amikből én lejjebb nem szeretnék adni. Nem sok van, de azok nekem lényegesek.

Étellel szerencsére nincs gond,akár a szájából is kivehetném a tápot az sem érdekelné.


Viszont mást mintha ki akarna.. Sajátítani?

Vagy nem tudom, én így tudom értelmezni.


Tudja (gondolom,sose engedtem fel),hogy nem mászhat fel, de mászik az ágyra mostanában.Van fekhelye, annak ellenére, hogy elférne egy S-en is L-es ágya van, akár 5x is elfér rajta,van rajta saját kis takarója is amit még a tenyésztőtől hozott,az a kabalája.Mellettem van, megpróbáltam távol tenni, de akkor nem feküdt rá inkább a földre hevert.Kényelmes is, külön utána néztem, hogy a fajtája milyet szeret, milyet igényel, olyat is vettem.

Ha le akarom tenni morog, ha hozzá érek vagy többször is szólok, hogy jöjjön le egyre hangosabb vagy oda is próbál kapni a kezemhez.


Amikor elmennék a lakásból vagy fürdeni mennék befekszik az ajtó elé, lelapul mint egy szőnyeg és morog, nem akar át engedni. Át tudom lépni, arrébb tudom tolni (ekkor is oda-oda akar kapni..), de akkor is bosszantó, meg igazság szerint ijesztő is amit csinál. Mint akinek elment az esze..


Van még egy pár ilyen apró dolog, ha lényeges leírhatom.

Lényegében apróságokért, de egyre többet morog.


Hogyan oldottatok meg hasonló gondot? Mi lehet a baj? Tényleg ráhagytam valamit ami ezt váltotta ki? Ha igen, mi lehetett az?



2020. okt. 14. 23:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
52%

A leírás alapján ráhagyod ezeket, bizonytalan vagy és nem akarod/mered megoldani az ilyen szituációkat.

Ne könyörögj neki, hogy lemenjen az ágyról, és ne leemeld onnan, hanem azonnal zavard le. Van négy lába, hogy le tudjon menni. Kistestű kutya, tehát még csak nem is 50 kg csupa izom fajta.

2020. okt. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem,nem csivava.Köze sincs hozzá.Az a csivava amelyik 100g kaját eszik naponta főleg 70-80% hústartalmú tápból szerintem már inkább labdavava,maximum 4kg-os kutya a felét eszi ennek kb.. :D

Köszönöm a válaszokat,végül a 6-os megoldás egyetlen nap alatt meg is oldotta a gondomat,azthittem nagyobb a baj,de tényleg csak nagyfiú próbált lenni.


"lyenkor érdemes elkapni a grabancát és a földre nyomni, aztán addig ott tartani, amíg le nem nyugszik. Közben pedig mondhatod neki, hogy "nem". Semmiképp ne engedd neki ezt!"


Először megszeppent tőle,nem hiszem,hogy számított erre a reakcióra,nagyjából két perc kellett mire elfogadta a helyzetet.Második-harmadik alkalommal már rövidebb idő volt,következőnek pedig meg sem mukkant amikor leküldtem,nem is kellett lökni és tolni se,sőtt még grabancon ragadni sem,elfogadta a dolgot.Szerintem napok kérdése és talán már feljönni sem fog az ágyra így nem kell leküldeni sem. :D


Közben felkerestem egy szakembert sajnos neki jelenleg szeparációs szorongás problémája van,ezért próbált dominánsan viselkedni,meg akarta szabni,hogy eltűnhetek-e szem elől vagy sem,a dolgok kisajátítása csak mellékterméke ennek.Vagy legalábbis valami ilyesmit magyarázott,ezt vettem ki belőle,remélhetőleg ha ezt a dominancia dolgot megoldottuk a másik is mérséklődik. :)


Nem foglalkozni nem mertem ezzel,vagy lereagálni,csak egész egyszerűen nem akartam még nagyobb gondot okozni azzal,hogy esetleg rosszul reagálok.:D

A kutyát pofozni meg eszemben sem lett volna,ez azért már átmegy a bántalmazás kategóriába.Másnak sem javaslom,az kétlem,hogy célra vezető ha ütitek a kutyát.

2020. okt. 17. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!