Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van, aki tart együtt ivaros...

Van, aki tart együtt ivaros kan kutyákat szeparáció nélkül? Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
Persze, fajta kérdés is. Mik a tapasztalatok? Mennyire jönnek ki?

2020. okt. 15. 14:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Az en tapasztalatom az, hogy nem mukodik. Mentek is ivartalanitasra, es szent volt a beke utana. Addig oltek egymast, miutan a kicsi is ivarerett lett.
2020. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk volt hogy együtt élt 2 kan kutya még mielőtt ivartalaníttattuk volna őket, nem volt gond velük. Nem voltak puszipajtások persze, hűvös távolságtartás volt köztük. (Ez később se változott.)
2020. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
8%
Mivel jogszabalyban eloirtak szerint kotelezo hobbi cellal tartott kutyanak a csip, oltas, ivartalanitas igy a kerdes ertelmetlen.
2020. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%

#3

Ez milyen jogszabály? Tudnád linkelni?

Őszintén szólva nagyon egyetértenék vele és örülnék neki, de tudomásom szerint csak a chip és az oltás kötelező.

(Amúgy se értelmetlen, én vagyok a 2. válaszoló, hozzánk pl. mindkét kutya felnőtt korában került az előző gazdájától aki nem ivartalaníttatta. Mi később igen, de addig is együtt éltek és addig fennált a szituáció.)

2020. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
19%
Milyen fajta vagy típusú kan kutyákat tartottatok együtt?
2020. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Igen, azt elfelejtettem, hogy fajtát/típust is megköszönném ha írnátok
2020. okt. 15. 15:23
 7/32 anonim ***** válasza:
67%

2. vagyok

Nálunk egy uszkár és egy foxi srác volt így.

2020. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Elso vagyok, en egy vizslat es egy kevereket. De ez szerintem nem fajtatol fugg, hanem inkabb a kutya szemelyisegetol, mert biztosan volt es van is ra pelda, hogy ket (vagy tobb) ivaros kutya tokeletesen megvan egymas mellett. Amugy meg az ivartalanitas sajnos nem kotelezo, pedig jo lenne. Olyan viszont van, hogy a menhely vagy tenyeszto ivartalanitasi kotelezettseggel, szerzodessel adja ki a kutyakat, ebben az esetben nyilvan legalabb ennyit be kene tartani.
2020. okt. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Vizsla és egy valamilyen keverék balhézik? Gondoltan a karakánabb fajtáknál problémásabb
2020. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
76%

Nekunk 3 havanese es egy shiba van. Ivaros kanok, 10, 4 es 2 evesek (a shiba es a harmadik hava is 2 eves). Soha semmi problema nem volt kozottuk. Egyutt is alszanak neha, jatszani is szoktak egyutt mind a negyen. Soha egy verekedes nem tortent. Kisebb vita volt mar, de az sem jellemzo. Felugyelet nelkul siman egyedul hagyhatom oket. Szerintem a titok az, hogy legyen eleg teruk, mindegyiknek legyen sajat helye, privat szferaja. Emellett pedig kemeny kezu es hatarozott gazdajuk legyen, akinel a kis vita sem fer bele, soha semmilyen korulmeny nem szolgalhat enyhito korulmenykent. Csirajaban el kell fojtani a surlodasokat. Egy termeszetes rangsor a kutyak kozott is ki fog alakulni, altalaban az idosebbet tisztelik a fiatalabbak. Nem szabad hagyni, hogy hatalmaskodjanak egymas felett, eroszak nelkul kell a helyuket megtalalniuk. Nalunk ez bevalt.

Mielott meg beszolnatok, azert ivarosak, mert jarnak kiallitasra.

2020. okt. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!