Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatápot ajánlotok?...

Milyen kutyatápot ajánlotok? (többi lent:))

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 1 éves kan border colliem aki kb. akkora mint a nőstények. Éleg pindur a korához és a fajtájához képest :(. Ami engem nem zavar de emiatt csomóan azt hiszik hogy keverék.(meg persze tricolor ezért az is rá tesz egy lapáttal erre a feltételezésre.) REngeteg tápot kerestem mert az egyik ismerősünk azt mondta hogy ha magasabb fehérje tartalmú tápot adunk neki még nőhet.Ami nagyon jó lenne. A szülei szép nagyok voltak, szóval szerintem mi rontottunk el valamit. Régen nem figyeltem a fehérje tartalomra szóval olyan 25-27% fehérje tartalmú tápot evettt. Ez kevés? De azt olvastam hogy a kan border colliek kb. 2,5 éves korukig fejlődnek. (amibe remélem bele számit hogy nőhetnek még..)

Sok táppal az volt a probléma hogy borzasztóan drága volt. Valami viszonylag normális ár kategoriás tápot keresek. ( mivel még 18 év alatti vagyok nem keresek pénzt. A szülim veszik a tápot a többi dolgot a kutyának a félre tett zsebpenzemből szoktam.) Ezért nem akarok borzasztóan drága tápot venni. remélem erthető. :)

Szóvak a kérdések:


Lehet valami baja vagy ilyesmi a magas fehérje tartalmu táptól?


Hány százalék fehérje számít soknak (magasnak)?


És milyen "magasnak" kéne lenni a kutyusnak?


Tényleg tud a fehérjétől nőni?


Végül, milyen tápot ajánlotok?


(Előre is köszönöm a válaszokat. :) )



2020. okt. 16. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyes itt ilyesmit kérdezni és eldönteni hogy melyik válasz az igaz, eléggé szétoszlik a mezőny, vannak akik szerint nagyjából mindegy hogy mit eszik a kutya, meg vannak akik a prémium tápokra esküsznek, de közöttük meg ugye megoszlanak a vélemények arról hogy melyik a legjobb, kinek mi vált be.


Nem írod hogy mi az az ár amit már sokalltál, de a prémium tápok elég drágák és végsősoron tényleg az a választásod hogy kifizeted a prémiumot vagy a legjobbal amit a pénztárcád megenged, de attól meg nem kell csodát várni. Nyilván arra semmi garancia hogy a kutyád bármelyiktől megnőne, és én olyan fajtáról sem hallottam még ami 2.5 éves koráig fejlődne, ez inkább 1 év, de nagyon max 1.5 év. (Tény hogy a bordert mint fajtát ennyire behatóan nem ismerem, de meglepne ha igaz lenne.)


A Brit, a Real Nature, a Hills és az N and D szerintem megfizethető, jó ár-érték arányú száraz tápok. A Royal Canin-t kerüld, nem ér annyit, amennyibe kerül. Amit általában objektív mutatók alapján a legjobbnak szoktak mondani (nem csak itthon, hanem úgy általában) az az Orijen (annak is a Regional Red tápja), de ez valóban elég drága, egy 11 kilós zsák 32000 forint. Viszont cserébe sokkal kevesebbet kell belőle adni a kutyáknak, kb. más táp mennyiségének a felét. Én egyébként ezzel etetek régóta, soha nem volt még olyan probléma hogy kutya ne ette volna meg, gyönyörű az összes, szépen fejlődtek, sose betegek. Ezekben nyilván sok más minden is közrejátszik meg nem állítom hogy más táppal nem jutsz ugyanilyen eredményre de nekem ez vált be. Előtte sok más táppal kísérleteztem sok fajta kutyával de olyannal ami univerzálisan minden kutyánál ennyire bevált volna nem találkoztam. 38%-os a fehérje tartalma, egyébként.


Ha pedig tudod hogy mennyi a maximum amit tápra el tudsz költeni és a fentiek mind drágábbak, akkor javaslom hogy a dogshop nevű oldalon nézz szét, nem árulnak szemetet, kevésbé ismert márkájú tápok vannak elég baráti áron, szerintem próbálj meg innen választani valamit.

2020. okt. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezd meg az állatorvost, mit gondol erről hogy még nőhet a kutty. Mennyi fehérje stb arány kellene és válassz olyan tápot a te árkategóriádban.
2020. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Annak a híve vagyok, hogy a kutya kapjon jó minőségű száraz tápot(amit fentebb említett az 1-es, azok tényleg jók) és hetente 3, 4 alkalommal valami főt húst,belsőséget alaposan megfőzött rizzsel. Ha nem allergiás a csirkére, akkor azt néha nyersen is lehet adni.

Szerintem amit mindenféleképpen kerülni kell azok, a csontok és az olcsó konzerv kaják.

Egyébként az enyém szereti a kígyóuborkát, amit kis mennyiségben, reszelve szoktam a kajájához keverni. Érdemes a kutyáknak adható zöldségekkel kisérletezni. Hidd el, a kutyáknak is kell a változatosság.

Jó egészséget!

2020. okt. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha figyelemmel kisered a webshopok kinalatait akkor ki lehet fogni jo akciokat vagy bevezeto arakat. Nem kell feltetlenul lemondani a jobb minosegrol, csak kicsit jobban oda kell figyelni.


En leginkabb a sajat etkezesemet alakitottam a kutya igenyeihez tehat ugy fozok, hogy semmi olyan ne legyen benne amit a kutya nem ehet. Kicsit fuszertelen a kaja es nem hasznalok hagymát, de végül is a sajat adagomat meg siman tovabb tudom fuszerezni. Persze van, hogy csak a kutyának fozok (hus, zoldsegek) ebben mondjuk az a jo, hogy nem kell a dolgokat puhara fozni eleg ha kicsit megrottyan. Es hasznalok meg szaraz tapot is figyelve, hogy honnan es mennyiert vasarolok.


Tapok kozul szerintem mindegyik jo amelyik nem tartalmaz aromat, nem tartalmaz szinezeket, nem tartalmaz semmi izfokozo baromsagot, nem nagyon tartalmaz gabonát es lehetoleg szenzitiv/hypoallergen.


Konzerv tapot mostanság mar nem preferalom mert nyaron tobb konzerv is fepuffadt a kánikulában, azóta nem szimpi. Ha mar ilyen keszkaja, akkor inkabb farkaskonyha vagy petchef.

2020. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2020. okt. 16. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:
Panzi? Igaz magyar termek, de valamiert nekem szimpatikus … mondjuk az arat nem ismerem.
2020. okt. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eleinte azt is probáltuk semmi baj nem volt vele ha jól emlékszem nem is értem miért váltottunk. Az ára szerintem megfelelő és jó.
2020. okt. 16. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyit ehet a kutyad naponta? 20-30dkg?

(ez egy nagyobb szelet hus, egy szal sargarepa, egy kis marek zoldborso es egy kavescseszenyi barnarizs ... fel ora alatt meg is van)

2020. okt. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 25-27% fehérjetartalmú táp elegendő, felesleges és akár káros is a túl magas fehérjetartalom. Hacsak nem volt kimondottan éheztetve (de nyilván nem), akkor a magasságot a genetika határozza meg. Erősödni, izmosodni a jó etetés és sok mozgás segít, de magasabb már nem lesz.

Egyébként: Kanok marmagassága: 48-53 cm, Szukák marmagassága: 48-51 cm.

2020. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!