Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága eledel vs. Olcsó kutya...

Drága eledel vs. Olcsó kutya kaja?

Figyelt kérdés

A Royal Canin és Pro Plan és a többi drága kutya táp (prémiumtápok)...15-30ezrekig elnyúlnak :S és annyi hogy teli van nyomva minden vitaminnal meg csont erősitövel blablabla...minden kutyának kedvére van csinálva...nem tudom mért nem jó a sima kutyatáp...

Szerintetek a 15-30ezres táp vagy a sima száraztáp ami ugyanugy ehető? :S (nem tescos)


2010. aug. 8. 21:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
18%
Nekem van egy 6 éves kutyám,és csak néha veszünk neki prémium kutyakaját.Amúgy Chappy-t,Purinát,Pedigree-t stb.-t kap,és szép és teljesen egészséges,én sem értem azokat,akik egy vagyont költenek drága kutyakajára...de ha érzékenyebb,kényesebb kutyájuk van,akkor megértem:)
2010. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
41%

szerintem semmilyen táp. semmi mesterséges kaja.

házikoszt. maradék. régen csak ilyeneket kaptak a kutyák és nem is volt ennyi nyavalyájuk mint most. minek kell nekik a 15 ezres táp, mikor az őseik dögöket ettek.

2010. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
69%

Olyan ami jó minőségű, és minőséget meg kell fizetni. Ez a kutya érdeke. Ettől lesz egészséges.


A sima olcsó táptól nem fog csillogni a szőre, nem él addig, betegesebb lesz. Ezért nem jó.


De tudod mit? Mára épp eléggé lefárasztottak. Döntsd el te, hogy mit akarsz a kutyádnak. Ha ártani akarsz, adj neki olcsó tápot.


Ha azt akarod jó élete legyen, adj minőségit.

2010. aug. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a sima is bőven megteszi,azok a több tízezres vackok mehetnek a kutyatenyésztőknek,mondjuk nekem van egy ismerősöm,ami maradékkal eteti nagyrészt a kutyáit de már több versenyt is nyertek,úgy hogy lehet,van benne egy kis lehúzás.
2010. aug. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
70%

Utolsónak: Ne mondj olyat ami nem igaz. Régen a maradékon élő kutyák hamarabb is elpusztultak, és senkit se érdekelt. Ha meghalt, szereztek másikat. Kész. Nem foglalkozott vele senki.


A kutya, nem ember. Ez lehet ,hogy neked meglepő, de nem az a jó a kutyának, ami az embernek.


Nem tudom mi bánatért van ennyi ostoba , de tényleg. Az egyik szaporítja, a másik szarral eteti.

2010. aug. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
90%

Mi nagyjából egy éve váltottunk át prémium tápra(Acana) és az biztos, hogy többet nem fogok Chappit és hasonló mocskokat etetni a kutyámmal. A már nem olyan fiatal kutyámnak csillog a szőre, egészséges az ürüléke, eszméletlen kondícióban van, ízületei rendben vannak.

Ismerősöm két kutyája is rákban pusztult el, Chappit ettek egész életükben.

2010. aug. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
44%
A 21:37es vagyok,figyelj nem kell le ostobázni,nagyapám kutyája 17 évig élt(komondor) gond nélkül(még a halála előtti napon is játszott vele az uncsim,csak szépen el aludt) és csak maradékokat evett...volt egy komment fentebb is,kicsit túl reagálta a dolgot.Írta valaki,hogy őseik dögevők voltak,nem kell őket félteni és pont.Éddekes módon jó pár ezer évet el volt a fajtájuk az emberek által előállított műszarok nélkül is.
2010. aug. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
nekem minden kutyám sima tápot eszik... Dogee...sötöbö...Van egy 5 éves kutyám... 3 évesen hoztam el...ott házikosztal etették..csirke lábbal...kenyérrel...stb..itt rendes kutya tápot kap..néha persze maradékot..kicsattan az erőtől :S
2010. aug. 8. 21:45
 9/46 anonim ***** válasza:
63%

felőlem. nem érdekel a véleményed, leírtam az enyémet. ha te a kutyádnak jó h tartósítószerrel, adalékanyagokkal teli kaját kap akkor hajrá.


az én kutyáim nem kaptak drága tápot soha.sokszor én csináltam nekik a kaját, rendes húsból,maradékból stb.

egészségesek voltak és hosszú életűek. napuff.

nekem kutya kell, nem egy elkényeztetett öleb, aki csak a méregdrága tápot zabálja meg és minden mást kifosik.igen, ismerek ilyet.

2010. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
89%
Igen elvoltak, de az öt éves kort is ritkán élték meg. Házikosztból is lehet jól kutyát etetni, de a tápanyagok összeállításához legalább alapfokon érteni kellene.
2010. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!