Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága eledel vs. Olcsó kutya...

Drága eledel vs. Olcsó kutya kaja?

Figyelt kérdés

A Royal Canin és Pro Plan és a többi drága kutya táp (prémiumtápok)...15-30ezrekig elnyúlnak :S és annyi hogy teli van nyomva minden vitaminnal meg csont erősitövel blablabla...minden kutyának kedvére van csinálva...nem tudom mért nem jó a sima kutyatáp...

Szerintetek a 15-30ezres táp vagy a sima száraztáp ami ugyanugy ehető? :S (nem tescos)


2010. aug. 8. 21:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
37%

A mi kutyán főtt húst kap legfőképp, és csontokat. Direkt neki főzünk. Száraz tápot, és konzerveket ritkán. Akkor sem a drágább fajtákból. Egészséges, semmi baja, pedig oltásból is csak a veszettség ellenit kapta meg.

A drágát vegyék meg a tenyésztők, szerintem.

2010. aug. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
hát,én egy Törzskönyvezett,chipes,fajtatiszta border collie kölyök miatt kérdezem!
2010. aug. 8. 21:50
 13/46 anonim ***** válasza:
31%

gondolom te rohadtul értesz hozzá. meg azok akik ezeket gyártják. mai világban én ezt úgy képzelem el h rohadtul beleszarnak h mit raknak a kutyakajába. de eladják drágán, mert az márkás.

aha. nagy szakértelem kell ahhoz h elmenj a boltba és megvedd.

2010. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%
A jó minőség nem mindig olyan drága. Én erre szavazok. Érdekes amikor minden sz*r tápot evett a kutyám csúnya, fénytelen szőrű, stb volt, most meg már nem az.
2010. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
11%
akarod versenyekre vinni? ha nem akkor meg minek a drága kaja? az a lényeg h szeresse amit kap, egészséges és boldog legyen. próbálkozz több felével, és majd látni fogod melyiket szereti a legjobban. a kutyának rohadtul mindegy mit kap, ha ízlik neki. nem ragaszkodik a drágához. ő tudja mi a jó neki, mivel ösztönlény. ami nem jó neki, azt nem fogja megenni.
2010. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
92%

Hentesnél vegyél husit, az olcsó is meg jó is.

Nekem évekig éltek a kutyák azon, egészségesek voltak, semmi probléma nem merült fel.

2010. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 Akiteki ***** válasza:
85%

Kinek mi a drága.

Ha azt nézem, hogy a 8 ezer/10 kiló pedigree, amiből kell enni vagy 2 kilót a kutyának, hogy valami táplálék is jusson bele a hamun kívül, vagy a 13 ezer/20 kiló eukanuba, amiből 20 deka a napi adagja, elég könnyen ki tudom számolni, melyik az olcsóbb. És még a kutyám is szép és egészséges tőle.

De mivel a kérdés eleve provokatív, azzal eteted, amivel jólesik. Egy tenyésztő megszabhatja, hogy a tőle vásárolt kölyköt hogyan tartsák, aki beszerzi egy szaporítótól, annak nem tudunk mit mondani. Tanácsot adhatunk...

2010. aug. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
83%
Legalább az első 1-2 évben kapjon minőségi tápot a csontok és ízületek fejlődése miatt, később kaphat közepes minőségű tápokat, de semmiképp sem Chappy-t meg Pedigree-t meg ilyen sz*rokat. És a minőségi tápból sokkal kevesebbet kell adni, mint egy gagyiból.. Így az ár szinte lényegtelen.
2010. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
28%
régebben a vad kutyák vadásztak, dögöt ettek és 10éven felül éltek, erősebbek, okosabbak voltak, de az ember elkezdte tápokkal meg mindenféle szarral etetni hogy szép legyen a szőre, és eltompultak a képességei, ebből lett a mai "kutya", közel sem olyanok mint voltak, persze nagyonis szerethetőek. Természetesen a drága tápok arra jók hogy próbálják ellensúlyozni azt amit elcsesztek, de nélkülözhetőek.
2010. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
85%
Az olcsó tápokat olyan malomipari és húsipari melléktermékekből állítják elő, ami már a haszonállatok takarmányába sem elég jó. Azoknál az is jobb, ha a szemetes tartalmát borítjátok eléjük. Mezőgazdasági cégnél dolgozom. Az egyik kisfőnök mesélte nem régen, hogy egy ismerőse egy húsipari cégnél kapott külföldről egy receptet 200 forintos önköltségű (emberi fogyasztásra szánt) párizsihoz. Tudjátok, hogy többek között miket tartalmazott a recept?? Csirke fejet csőrrel, mindennel és filézés utáni halmaradékot. És ezt mint írtam, emberi fogyasztásra szánják. Nos, akkor most gondolkozzatok el azon, hogy mik lehetnek a ti híres 300 ft körüli eladási árú (vagy még annyi sem) olcsó tápjaitokban.... És ugye abban az árban benne van a 25% áfa és minimum 2 cég (előállító, forgalmazó) haszna. Na mi is marad önköltségnek??? És abba mi férhet bele, ha az emberi fogyasztásra szánt cuccokba ilyeneket is belevágnak a legnagyobb lelki nyugalommal?? És az vajon mennyire lehet is jó egy alapvetően ragadozó állatnak??
2010. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!