Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drága eledel vs. Olcsó kutya...

Drága eledel vs. Olcsó kutya kaja?

Figyelt kérdés

A Royal Canin és Pro Plan és a többi drága kutya táp (prémiumtápok)...15-30ezrekig elnyúlnak :S és annyi hogy teli van nyomva minden vitaminnal meg csont erősitövel blablabla...minden kutyának kedvére van csinálva...nem tudom mért nem jó a sima kutyatáp...

Szerintetek a 15-30ezres táp vagy a sima száraztáp ami ugyanugy ehető? :S (nem tescos)


2010. aug. 8. 21:28
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
23%
Akiteki: ha te ekkora ész vagy h felülmúlsz itt mindenkit a tudásoddal, akkor miért nem fejted ki a véleményed?:) vagy ennél többet nem tudsz hozzászólni a témához?
2010. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim válasza:
100%

Nem azért ennyibe kerülnek mert tele van nyomva vitaminokkal.... Vitamin a többibe is van, bár csekély számban. Nem véletlen kerülnek ennyibe!

Én rendelőben dolgozom, nem mindenki tudja megvenni a prémiumot, ez tény!

De aki igen, soha semmi baja sincs se a kutyának se a macskának! Nem betegek, nem betegszenek meg könnyen, mint a többi kutya/macska, ha fertőzés van, egészséges a csontozatuk, a szőrük, foguk... stb. Én sem mindig tehetem meg, hogy azt vegyem a kutyának de, ha tudom azt veszem, és egészséges mint a makk!

A főtt kajáról, és a maradékról csak annyit, hogy nem tudod úgy etetni a kutyát a házi koszttal, hogy neki minden benne legyen! Ezért vannak ezek a tápok...

Lehet, hogy régen még így volt, mert nem volt nekik táp, és nem is volt ennyi "nyavalya"!

De változnak az idők, és én úgy vagyok vele, hogy inkább nem a múltban élek!! Üdv.

2010. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
44%

"Dantes válasza:


Zárjuk rövidre: aki azt akarja, hogy kutyája beteges, fakó szőrű, rövid életű legyen, hogy folyton fosson, az adjon neki olcsó, ócska tápot, meg mindenféle moslékot.



Aki azt akarja, hogy hosszú életű, egészséges, boldog, fényes szőrű legyen, adjon minőségi tápot-persze maga a gazda is elkészítheti a kaját, de a táp egyszerűbb."


1. Nem mindenkinek van pénze prémium táppal etetni a kutyáját. Ettől még nem lesz rossz gazda és ettől még nem kell lemondania a kutyatartásról.

2. Én olcsó táppal etetem a kutyáimat, mégsem betegesek (lekopogom), nem fosnak, fényes a szőrük, vidámak, izmosak, játékosak. Ezt idegenek is folyton megjegyzik. A 10 éves kutyám a 4 éves kölykével úgy szalad és játszik, hogy rendszeresen azt hiszik, hogy testvérek.

3. Ha annyi pénzem lenne, hogy ilyen prémium tápokat vegyek, akkor se tenném. Akkor már inkább veszek neki húst és elkészítem magam a kajáját. Az olcsó tápokat is fel lehet turbózni.

4. Adhatnék én akármilyen minőségi tápot a kutyámnak, ha nem tudnék vele lenni csak naponta 2 séta erejéig, attól még nem lenne boldog.

2011. máj. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 sippara ***** válasza:

Ezer éves a kérdés, de nem bírom ki:


1. Nem mindenkinek van pénze prémium táppal etetni a kutyáját. Ettől még nem lesz rossz gazda és ettől még nem kell lemondania a kutyatartásról.


Nem mindenkinek van pénze? Brit Premiummal etetek. A táp 40-45 százaléka hús (nem vágóhídi maradék, nem darált csirkefej, nem maradék sertésbőr, HÚS), konkrétabban csirke és bárány, a maradék rizs, szárított alma, lazacolaj és kukorica. Tartalmaz A, D3, és E vitamint, vasat, cinket, mangánt, rezet, jódot, kalciumot, foszfort, szelént, omerga 3 zsírsavakat és antioxidánsokat. A kutya etetése napi 46 forintomba kerül.

Sajnos most Chappi etetési táblázatot pont nem találok, de Darlingot sikerült, körülbelül ugyanaz a színvonal. Konkrétan közel háromszor annyit kéne ennie belőle a kutyámnak, mint a Britből. A legnagyobb zsák, amit találtam, 15 kg - ha ezt a kiszerelést venném, a kutyám etetése napi 116 forintba kerülne. Ez a "drága prémiumtáp" árának több, mint a kétszerese - javíts ki, ha tévedek :)


2. Én olcsó táppal etetem a kutyáimat, mégsem betegesek (lekopogom), nem fosnak, fényes a szőrük, vidámak, izmosak, játékosak. Ezt idegenek is folyton megjegyzik. A 10 éves kutyám a 4 éves kölykével úgy szalad és játszik, hogy rendszeresen azt hiszik, hogy testvérek.


Kíváncsi vagyok, hogy néznének ki a kutyáid normális táptól - az előző kutyámnak élete közepétől adtam csak prémium tápot, előtte azt hittem, szép, fényes a szőre... hát, nem volt az - legalábbis a "prémium tápos bundáját" meg sem közelítette.


3. Ha annyi pénzem lenne, hogy ilyen prémium tápokat vegyek, akkor se tenném. Akkor már inkább veszek neki húst és elkészítem magam a kajáját. Az olcsó tápokat is fel lehet turbózni.


Az árról már írtam fentebb. Persze az olcsó tápot felturbózhatod, akár még mártást is önthetsz rá, de ez marhára nem fogja pótolni a hiányzó vitaminokat, ásványi anyagokat, és nem fogja ellensúlyozni azt a tényt sem, hogy egy húsevő állatot nyolcvan százalékban gabonával etetsz.


4. Adhatnék én akármilyen minőségi tápot a kutyámnak, ha nem tudnék vele lenni csak naponta 2 séta erejéig, attól még nem lenne boldog.


Igen, ez csodálatos védekezés, csak éppen marhára semmi köze az etetéshez - és ezzel nyilvánvalóvá vált, hogy marhára nem akarsz te tenni semmit a kutyádért, ha mégis kéne, marha kényelmes a másikra mutogatni, mi óvodában csináltuk ezt "Lehet, hogy én túrtam az orrom, de a Julcsi meg elvette a Józsika játékát!.

2013. márc. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim válasza:

Hát megoszlanak a vélemények, nekem is van egy agyonkényeztett kis szőrgombócom így én is leírom a tapasztalataimat.

A Chappi-t és társait messziről kerülni kell tulajdonképpen olyan, mintha a gyerekednek nem a 3000 forint / kilós sonkát vennéd meg, hanem a 800 forint / kilósat...

Csupa térfoganövelő, fényezőanyag, adalékanyag, rákkeltő és egyéb műanyag és kemikália.


Maradékkal etetni- egy nagyobb testű kutyánál lehet, keverni hogy heti kétszer maradék, pörkölt stb, remélem itt nem moslékra gondoltok, mivel a kutya nem konyhamalac...- de ahány állatorvossal beszéltem mind a konzerveket- Von Feinsten, és ennél még drágábbakat ajánlanak mert a kutya gyomrának, veséjének, májának nem tesz feltétlenül jól a pörkölt meg a maradék tyúkleves.


A Royal Canin jó meg vannak ennél drágábbak is, nem kell 30 ezreset venni, azok ugyanis, többnyire beteg kutyáknak kellenek!!

Ami egy zacskó 4-6 ezer egy kiló, az is nagyon minőségű!!

Az enyém amúgy utálja önmagában nem enné meg de a fogainak meg a szervezetének kell szóval én ebből öntök keveset és arra teszem rá a Von Feinsten-t, vagy a rántot husit..:D


De ha valaki meg tud engedni magának drágábbat, ileltve a kutyájának szüksége van rá, nem szidjuk őt ezért!!

A kutya olyan mint az embernek az anyja vagy a gyereke...

Szent és sérthetetlen.

Hűséges odaadó társ hosszú éveken keresztül, pótolhatatlan a halála....

Az enyém is nagyon szereti pl a gesztenyepürét, eszterházi tortát, rántot húst, és szoktam is adni neki és nem mardékot, hanem a frissen kisültet.

Mert ő az ÉN kutyám!!

2013. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim válasza:
A kutya fajtája havanese- és igen havi 25-30 ezret megeszik...
2013. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!