Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érdemes burkolni télire...

Hogy érdemes burkolni télire a kutyaházat?

Figyelt kérdés
Szereztem 3cm vastag nikecellt meg majd veszek 0,6mm osb lapot,elképzelésem van meg nagyjából a fejemben is van a falakat,hogy burkolom be.De a padlóra is kell?Mert a padló úgy van megcsinálva,hogy ugye az egész ház fa és ahova tettem téglából csináltam alá alapot a háznak is van 4 talpa ami eltartja a földtől meg belül a fára csináltam burkolatnak anno még linóleumot,hogy ne csak a fán feküdjenek.Egyébként nyeregtetős a ház anno készen vettük,tüzépen szép munka de a hülye aki csinálta nem levehető tetősre csinálta hanem a 4 sarkánál becsavarozta a házba a tetőt szóval ez kicsit nehezíti a munkát vele.De a tető térbe is kell szigetelés,vagy csak a falakra oldalt elöl hátul meg a padlóra?

2020. okt. 18. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Termeszetesen a bejarati nyilason kivul minden oldalt le kell szigetelni, az aljzatot lepesallo szigeteléssel. Viszont ha igazan jot akarsz, akkor raksz be egy infrapanelt … eleg a legkisebb is.
2020. okt. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Roppant egyszeru … vagy gondolj csak bele, vagy cudar idoben ulj ki a hidegbe egy par orat … es képzeld el milyen lehet kint ejszakazni. Utana tudni fogod milyen kutyahazat csinalj.
2020. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden oldala, teteje is szigetelve. Alulra legjobb a fa. Télen úgyis szalmával a legjobb kibélelni a házat. A linó hideg, a fa természetes anyag.

A tetőre rakhatnál egyik oldalára zsanért. Mindjárt felnyitható lenne.

2020. okt. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

ma 20:12

A kutya nem ember.

38 fok az alap hőmérséklete. Képes télen a hideg hóba percekig az orrát beledugni. Cipő nélkül jár füvön, kövön, betonon, havon, jégen, stb. Nem kell rá sál-sapka, sem fürdőruha. Kiránduláskor hidegben mi nyakig felöltözünk, a kutya vígan élvezi ugyanabban a felszerelésben, mint nyáron, amikor úszik.

A kutyaház azért kell, hogy átázva, nagy hidegben egy zárt helyen az eb a saját testhőjével képes bemelegíteni, és ezzel megszárad, és neki megfelelő hőfokon pihenhet.

2020. okt. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3/


Gondoltam a zsanérra csak a teteje ilyen cserép utánzott ragasztott valami a háznak és valószínű az alatt lenne valahol a 4 facsavar amivel befúrták a háztetőt.Szóval azt a cseréphez hasonlító valamit nem merem megbontani,nem tudom az ragasztva vagy hogy lehet rajta?

Valami ilyesmi van rajta [link]

2020. okt. 18. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán valami hozzáértő ismerős tud véleményt mondani arról a tetőről.

Lehet a tetejére a csúcs alá egy egyenes lapot betenni, ha a ház akkora, hogy a kutya állva befér. Úgy sem álldogál a házában, hanem lefekszik. Így még kisebb teret kell bemelegítenie és akkor a tetőt nem kell szigetelni.

2020. okt. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/


Ez is az eszembe jutott,egyébként a tetejénél is érdemes osb vel burkolni vagy ott nem fogják megkezdeni,elég csak körben oldalt meg mondjuk a padlót?

2020. okt. 18. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!