Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legideálisabb ivartala...

Mikor a legideálisabb ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam egy kiskutyát és az ebrendész nagyon nyomatékosan megkért hogy csak egyéves kora körül ivartalaníttassam, miután eléri az ivarérettséget. Az eunukokkal példálózott, hogy idióta lesz ha nem fejlődhet ki a teljes hormonrendszere előtte. Azt mondta hogy az orvos azt fogja javasolni hogy 6 hónapos korában, ivarérés előtt legyen ivartalanítva, de hogy ez valami nyugatról begyűrűzött hülyeség és az orvosoknak muszáj a kamara miatt ezt mondaniuk.

Nem tudom mitévő legyek. Az előző kutyám 6 hónapos korában lett ivartalanítva, de ugye nem tudom összevetni hogy milyen lett volna ha egyévesen ivartalaníttatom.

Szerintetek mikor célszerűbb megejteni a műtétet?


2020. okt. 20. 18:14
A kérdező szavazást indított:
6 hónapos kor körül
Egyéves kor körül
37 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%
Én úgy vagyok vele, hogy azok a hormonok nem véletlenül vannak. A korán herélt lovak is másképp fejlődnek, mint egy ivaros. Én 1 éves kor előtt nem is ivartalanítanék. Lány kutyánál első tüzelést megvárom, fiú kutyánál 1-2 éves kort.
2020. okt. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
13%
soha
2020. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%
Fajtafüggő, de egy-kétéves kor körül,de mindenképp a teljes kifejlettséget elérve.
2020. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%

Igazából...ivararérés előtti ivartalanításnak több előnye van.

1.Nem fog dominanciálni se veled sem a többi kutyával.

2.Kisebb a hererák kialakulási esélye

3.Nyugodtabb lesz

4.Nem akar majd a szuka kutyák után menni.

Szóval én a 6 hónapos korra szavazok.

2020. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
41%
Igen, az első tüzelés után érdemes ivartalanítani, amikor már teljesen kifejlődött.
2020. okt. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

A sose azért nem opció, mert meg szeretném kímélni a szenvedéstől amikor tüzelnek a szukák ő meg a falat kaparja mert menne, plusz bizonyos betegségektől.

Hobbikutya, semmiképpen nem szeretném szaporítani, tehát evidens az ivartalanítás.

Köszönök minden eddigi és ezutáni szavazatot és hozzászólást!

2020. okt. 20. 18:51
 7/32 anonim ***** válasza:
28%
4es vagyok bocsi azt hittem hogy kan kutya.
2020. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

9, jól hitted, kan.

Ezért írtam hogy nem szeretném ha szenvedne amikor tüzelnek a szukák. Az ivaros kanok eléggé meg tudnak zavarodni ha tüzelő szukát éreznek.

Látom hogy a legtöbben az egyéves kort jelölik, de közben a négyes válaszodban is van ráció.

Most a többség miatt hajlok az egyéves korra, de azért még gondolkodom a dolgon.

Mindenképpen a legjobbat szeretném neki.

2020. okt. 20. 18:57
 9/32 anonim ***** válasza:
65%

Hererák kockázata csökken? Ha nincs heréje, akkor minek a kockázata csökken? Nem azon az egy-fél éven múlik. De amúgy kutyáknál idős korban szokott ez előfordulni, egy pár éves kutyánál igen ritka.


Normálisan nevelt ivaros kan nem dominánskodik. Tapasztalat. Sosem jelöltek, vagy hágtak semmit.


Nem lesz nyugodtabb, mert fiatalon ivartalanítják... Ez személyiség függő, nem ivar, vagy ivartalanítás függő.


Tüzelő szuka után nem megy egy kölyök. Herélve úgy szintén nem, mindegy mikor lett ivartalanítva, de egyébként egy jól nevelt kant tüzelő szukáról is be lehet hívni. Enyém is ilyen, pedig ivaros és másfél éves.


Ettől függetlenül pártolom az ivartalanítást. Egyik kanom ivartalan, másik ivaros. De normálisan neveléssel sok minden megoldható, az ivartalanítás önmagában nem tesz csodát. 2 kan kutya között csökkenti a feszültséget, tüzelő szukára nem fog herélve hajtani, nem tud szaporodni. Ezeket megoldja, de jelolgetést, hágást csak a nevelés oldja meg.


6 hónaposan talán csak a rejtett herés kutyákat műteném, mert náluk nagyobb a kockázat, hogy a hasüregben elrákosodik. De lehetőleg ott is megvárnám a 8-9 hónapos kort.

2020. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
A négyes jól mondja a border colliemat későn (1 éves korában) ivartalanítottuk és megmaradtak a dominancia jelei. Nagyon mérges a többi kan kutyára, és a kutyasuliban azt mondták hogy attól még nem felejti el a korábban megtanult ivarérett viselkedést ha kiherélik. Úgyhogy egyértelműen 6 hónapos kor
2020. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!