Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szerintetek gyomorrontásra...

Ez szerintetek gyomorrontásra utal? Tegnap este ötször hányt, azt ki, amit előtte evett, utána sokat ivott és akkor a végén már hígabb volt a hányás. Ma reggel még mindig nagyon bágyadt, kedvetlen, csak alszik.

Figyelt kérdés

Meg evett füvet is ma reggel de azt még nem hányta ki.


Florentero Act tablettát adok neki pár napja, (csak úgy gondoltam egy kis támogatásra, mert nemrég váltottunk tápot, de nagyon fokozatosan ahogy kell! Akkor nem is volt gond szépen átállt) ez ilyen probiotikum meg emésztést segítő, bélflóra támogató, ezt ma reggel azért szépen bevette, de nem akar jönni velem sem sétálni, se be a lakásba. (Kinti-benti)

Széklete rendben.



2020. okt. 21. 10:48
 1/9 A kérdező kommentje:

Még valami eszembe jutott:

Esténként bent szokott velünk lenni a házban, és aludni jön ki mert bent még melege lenne. Ilyenkor rituálé, hogy kap elalvás előtt egy jutalomfalatot, de tegnap a hányások miatt eltörtem, alig a felét kapta, és azt meg is ette. Utána talán nem hányta ki, mert a helyén csak egy füves hányást találtunk, nem olyan frisset.

2020. okt. 21. 10:57
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Vidd orvoshoz. Ez betegség jele is lehet, amikor a mi kutyánk hányt így, babéziás volt (főleg kullancsos veszélyes betegség)
2020. okt. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kullancs ellen kétszeresen védekezünk, nyakörvvel is és sprayvel is és szerencsére nem is lakunk kifejezetten kullancsos környezetben, azért köszi.
2020. okt. 21. 11:11
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
A miénk is kap mindig cseppet, és itt sem hemzsegnek a kullancsok, de valahogyan mégis beteg lett, úgyhogy legalább egy telefont intézz a doki felé.
2020. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szeklete milyen?


Nálunk kezdodott egy ankibiotikum kuraval, jobban lett de visszaesett. Folytatodott Klion kuraval, jobban lett de ujra vissza esett … ennyi cseszegetes utan végül is a kutya nagyjából rendbejott magatol.


Ne eroltesd egy napig az evest es masnap is csak haztartasi kekszet adj (nekünk ezt mondta az orvos) … savtultenges miatt (fuvet eszik, fuveset hany) adhatsz neki quamatel-t,a gyomorbajara meg egyelore adhatsz cralex-et ... de azert jo lenne ha a kutyát orvos is latna.

2020. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szekletet figyelni kell, mert most meg rendben … kesobb meg majd sugárban fosik.


Milyen szinu a hanyas? sargas-zoldes-feher? habos-nyakos-le szeru?


Lehet betegseg, lehet fertozes, lehet parazita, de lehet akar mergezes is.

2020. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
A kutya egy este alatt otszor hanyt, ma pedig bagyadt es csak alszik. Komolyan, mi kell meg ahhoz,hogy elvidd orvoshoz? Elso dolgom lett volna reggel.
2020. okt. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Barf etrenddel magatol helyrejonne.. a tapoktol hany. Azok tonkreteszik a belflorat.


Most fozz neki marha levescsontoshust meg meg csontokat. A hust es levet adhatod neki csak. Fokhagyma tengeri so belefozve . A fokit is add a levesebe. Ez tamogatja visszaepiti a belflorat!!



Nekunk is van belfloraporunk. Mindig hanyt tole a kutya. Humanivet vitaminokkal dusitott ki is dobtam.

2020. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, örömmel jelentem, hogy a nap folyamán látványosan javult! Már nem aluszékony, eszik is szépen és megkapta a vitaminjait is, érdeklődik és láthatóan jobb a közérzete! Valami rosszul eshetett neki. Még azért van hova javulni, de remélem most már rendbejön 😊


Máskor is rontotta el a pociját, csak mindig széjjel aggódom magam ha bármi szokatlan vele kapcsolatban. Volt olyan év amikor a hirtelen jött melegtől hasonlóan bágyadt volt, ki se akart jönni a házából, kihívtam az orvost, annyira megijesztett, na ahogy meglátta a dokit abban a pillanatban magához tért én meg égtem mint a rongy, hogy ennek a kutyának semmi baja, minek hívtam ki. 😁

2020. okt. 21. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!