Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Nekem vagy a szomszédnak?

Figyelt kérdés
Van egy Amerikai pitbull terrier szukánk (Daisy) aki lassan 3 éves. Van egy 14 éves lányom és egy 6 éves fiam és hamarosan megszületik a 3. gyerekünk aki egy kislány lesz. Multhéten dél körül elmendtünk otthonról és úgy volt hogy pár óra múlva haza is megyünk de nem így lett és este 10 körül értünk haza. Délután elszoktam vinni futni és egy kicsit sétálni is Daisyt de nem voltunk otthon így ez elmaradt. Gondoltam akkor hogy elviszem kicsit sétálni és mivel senki nincs a parkba így el is engedhetem hogy futkározzon egy kicsit. Fogtam egy hátitáskát mert még egy boltba is be akartam ugrani ami 11-ig van nyitva és elindultam a kutyával. Bementünk egy ideig a parkba majd elengettem hogy kicsit szaglásszon meg ilyenek. Itt megjegyzem hogy nagyon okos kutyáról van szó és teljes mértékben behívható. Illetve úgy tanítottuk és neveltük hogyha kell megvédje a gazdáját ha valaki rátámadna de parancsszóra engedje el a támadót. Ezt első sorba a lányom miatt szerettem volna hogy megtanulja mert féltem a lányomat. De vissza az esemélyekhez. A parknak egy olyan részén voltunk épp ami nem volt kivilágítva. Láttam hogy jön egy ember így leültettem a Daisyt de nem közvetlen mellettem volt hanem 4-5 méterre tőlem egy bokor mellett. A táskam csak félig volt rajtam mert nekem az kényelmesebb. Amikor elment mellettem a fickó úgy tettem mintha nem vettem volna észre. Elég antiszociális vagyok és inkább kerülöm az embereket. De hirtelen éreztem hogy megrántódik a táskám és emberünk el akarja lopni. Én nem tudom miért de a kutyát hívtam a nevén azaz azt kiáltottam hogy Daisy. Ugatva elkezdett futni felénk amitől a fickó egyból megondolta magát és elngette a táskámat majd megfordult hogy elfusson de Daisy belekapott a nadragja aljába és elesett a csávó. Én mondtam hogy Daisy állj amire egyből mellém jött és leült és ugatott kettőt. A fickó miközbe felált mondta hogy hülye korcs és elkezdett futni. Én magamba csak annyit mondtam hogy ez a hülye korcs szédszed tégéd és még kb 10-15 percig a parkba voltunk majd hazamentünk. A szomszédomba lakik egy idősebb házaspár és az asszonynak van egy mini csivavája (nem tudom létezik-e ilyen fajta) és ő hajnalba és késő éjszaka is sétáltatja a kutyáját meg napközbe is egyszer. Elmeséltem neki hogy vigyázzon nehogy őt támadja valaki meg mert mellesleg elég tehetősek is. Azt mondta hogy ő ezek után biztos nem hagyná hogy a gyerekek sétáltassák a kutyát vagy hogy nem hagyná a gyerekekkel a kutyát mert mi van ha megtámadja őket. Meg szerinte egy ilyen kutya megbízhatatlan és olyan mint egy oroszlán, gondol eggyet és szétszed. A gyerekeinket imadja a kutya és minden éjszaka a lányommal alszik a fiamat is imádja és szoktak eggyütt játszani is. A feleségem amióta terhes kb mindenhova követi a kutya és ha a feleségem pl leül a kanapéra a Daisy odanyomja óvatosan a fejét a kicsihez. Lehet eléggé egy irányba húz a kérdés de azért felteszem hogy szerintetek kinek van igaza?

#kutya #gyerek #szomszéd #Pitbull terier
2020. okt. 22. 17:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Hosszú lett
2020. okt. 22. 17:17
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Mekkora kamu.

És helyesen sem tudsz írni...

2020. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Nincs olyan, hogy mini csivava, de nem is ez a lényeg.

Azonkívül, hogy a szomszédod sok hülyeséget hordott össze, eleve nem szabad kutyát póráz nélkül sétáltatni, csak arra kijelölt helyen, de ez még hagyján, ui. élesre képzett kutyát ("úgy tanítottuk és neveltük hogyha kell megvédje a gazdáját ha valaki rátámadna de parancsszóra engedje el a támadót") végképp tilos szabadon engedve sétáltatni, illetve nem engedheted akkor sem, hogy megfogjon valakit, ha pl. el akarja lopni a táskádat.

A saját gyerekeidet, családodat nem fogja bántani a kutyátok, ebben nincs igaza a szomszédnak, de egy úgynevezett "mini" csivava gazdájával ilyesmiről beszélni is felesleges, úgysem győzhető meg.

2020. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem akkora bűn hogy este elengeded kicsit ha üres a park. Egyébként sajnos ilyenkor a gazda lesz a hibás amiért rátámadt a kutya a tolvajra, ami enyhén szólva röhejes. Itt most mindenkitől ezt fogod megkapni, hogy nem kellett volna elengedni meg ilyenek. Az meg ne érdekeljen, hogy mit magyaráz a szomszéd, a te kutyád, te ismered, te nevelted.
2020. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Remélem ha a szomszédot is ki akarnak a rabolni a csivava is úgy fogja majd megtámadni a tolvajt mint a te kutyád.
2020. okt. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Az rendes volt tőled, hogy a nőt figyelmeztetted, későn támadás érheti. Ennyi, ami rá tartozik. Onnantól, hogy tanácsokat ad neked, ki vigye sétálni a kutyát, ki ne, és a többi okossága, már érdektelen. Lépj túl rajta.

Egyébként jelezted a rendőrség felé, hogy mi történt?

Nem feljelentés kell, hanem csak szólni, mert másokat is megtámadhat az a fickó.

2020. okt. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Hát, szégyelld magad, hogy egy fészekalja puját a vilàgra bsztál, de írni nem tudsz. Mi vagy te, valami cigány?! Pitbulgugya, 3 puja meg analfabéta is...
2020. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

Te normalis gazdi vagy. A kutyad jol kepzett. A leirasod alajan az atlagnal jobban sikerult kikepezned. Tokeletesen megbizhato a leirasod es torteneted bizonyitja. Le a kalappal. A kutyad jol tette,h megtanitotta a mocskot,h lopni bun. Nekunk is pitunk van meg egy masik ov fajta kutya. Mi is futunk veluk. Teljesen megbizhato es tokeletesen felismeri a veszelyhelyzetet. Nekem nemsokara jon a baba par ev mulva es emiatt is valasztottunk ilyen okos kutyakat. Nekunk meg kevesebbert is nekimegy a ket kutya az idegennek. Nem hagyjak,h megerintsenek vagy ellopjak a cuccunkat. (Nyershuson es nyerscsonton elnek,h valoban meg tudjak semmisiteni a tamadot. )


A szomszedotok hulye. Ne is beszelgess vele,csak a koszones legyen. Buta,mint a kutyaja.


Nagyon sajnalom,hogy ilyen korlatolt hulye szomszedod van.

Baratkozz magadhoz hasonlo intelligens emberekkel,aki a kutyad is nagyra ertekeli. Igazi kincs egy ilyen intelligens es szepseges kutya,mint Daisy. ❤️


Kerdesre valaszolva: neked van igazad ,Kerdezo.

2020. okt. 23. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Én a szomszédot teljesen kihagyom ebből a helyzetből, mert a story szempontjából teljesen lényegtelen. Neki semmi köze ahhoz, hogy te mit csinálsz a kutyáddal, pláne így hogy jóindulatból figyelmeztetted a tolvajról. Erkölcsileg neked van igazad, nagyon ügyes a kutyád hogy megvéd, ráadásul szóra el is engedte, ez így gyakorlatban teljesen korrekt, csak sajnos jogilag ez nem így van. Nem tudom mi történne ha besétálnátok a tolvajjal a bíróságra, mert igaz hogy a te kutyád harapta meg mikor nem volt pórázon, ő viszont megpróbált kirabolni téged, bár ezt nem tudom hogy tudnád bebizonyítani.

A szomszéd pedig teljesen mellékes, de tényleg. Te ismered a kutyádat, a bullok nagyon védelmezőek és a gyerekedet sose fogja bántani, ha együtt nőttek fel. Jól tetted hogy kiképezted erre, a lányod biztonságban lesz, csak sajnos törvényileg te leszel meghurcolva, ha valami történik.

Egyébként nem tudom mit hisztiznek sokan hogy nem írsz helyesen, szerintem nincs nagy gond az írásoddal, és mindenképp becsületes hogy szófogadó, szóra behívható kutyád van, pláne egy ilyen szituációban.

2020. okt. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Számomra mindig hajmeresztő, ha kisgyermekek mellett harci kutyát tart valaki. A higiéniáról nem is beszélve.


A harci kutyának bármikor, bármi bekattanhat.


Hogy a lányoddal alszik a kutya, számomra nem elfogadható. Mindenféle fertőzést el lehet kapni a kutyától.


Mondom én, aki nagyon szeretem a kutyákat, de nekünk kertes házunk van. És kicsi gyermek mellett nem tartottunk kutyát. Csak amikor a gyerek nagyobb lett.


A kutyámat még most is siratom, pedig évekkel ezelőtt halt meg. Tehát nem a kutyák nem szeretése miatt írtam ezt.

2023. aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!