Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás közösségben mik a...

Kutyás közösségben mik a legmegosztóbb témák? Érintett vagy valamelyikben?

Figyelt kérdés

Szemináriumi dolgozathoz kell kérdőíves kutatást csinálnom, ami olyan kutyatartással kapcsolatos kérdésekre épülne, amelyekben általában mindenkinek elég konkrét véleménye van, vagy az egyik vagy a másik állásponttal értenek egyet. Előre is köszi mindenkinek a segítséget!


Az itt olvasott kérdések alapján én eddig ezekre gondoltam:

- Lakás vs. kertes ház

- Pórázhasználat: lehet-e nem kijelölt területen póráz nélkül sétáltatni? (tudom, hogy jogilag nem, de a gyakorlatban azért elég más a tapasztalat)

- Domináns/Agresszív/Nagytestű fajták további korlátozása (szájkosár, kijelölt területre is csak akkor mehessen be, ha ott más nem tartózkodik stb.)

- Ivartalanítás

- Nagytestű vagy kistestű (a kistestű "nem is kutya", a nagytestű képes nagyobb sérülést okozni, nagytestű nem való lakásba, közös használatú futtatók előnye/hátránya)

- Kutyaiskola szükségessége

- Etetés: vagy táp vagy alternatív (barf/prey/házi koszt)


Azért érdekel, hogy valaki érintett-e ezekben a kérdésekben, van-e tényleg olyan kialakult véleménye, amit semmi sem változtatna meg, mert nem hiszem, hogy itt a GYK kérdések teljesen reprezentatívak lennének, lehet, hogy a valóéletben ezek nem is annyira megosztó kérdések, mint amennyire az itteni válaszok alapján tűnik.

Szóval köszi mindenkinek!



2020. okt. 22. 22:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
84%
Éppen azt akartam írni, hogy mindjárt megérkezik a kis trollunk, aki minden kutyás kérdésnél hangot ad a kutyagyűlöletének, és leírja, hogy a legnagyobb gond a kutyákkal a létezésük. De elkéstem. :D
2020. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Sztem ezek pont azok a kérdések, amik az életben pont ugyanilyen megosztóak. A kutyás téma az kb olyan, mint a gyerekkel kapcsolatos témák, szülés, szoptatás, neveles, stb. még akkor is, ha fura a párhuzam. Pont olyan véres szájjal mennek egymásnak a kutyások, mint az anyukak, ez van.


Egyébként ezek mellett én még hozzávenném a tenyésztő és menhely témát, mert ezen is képesek egyesek órákon át életre halálra veszekedni, ezen az oldalon is.

2020. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
11%
22:27: az nem én vagyok, én csak nagy ritkán fejezem itt ki a véleményem ezzel kapcsolatban. :) De tény, hogy írtózom tőlük.
2020. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Kutyakakit se hagyd ki a sorbol.
2020. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
16%
En vagyok az igazi megoszto a boszme kutyájaval, aki ha meg a kornyeken sem jar, akkor is hireznek rola. Nekem aztán van velemenyem! :)
2020. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

A menhely vs. tenyésztő is szuper javaslat, köszönöm!


És köszi mindenki másnak is a válaszokat, én tényleg azt gondoltam, hogy ezekben már nagyrészt van konszenzus, pl. hogy az emberek amúgy elfogadják, hogy valaki lakásban tart kutyát, hogy a kinti tartás nem egyenlő a láncon tartással, egy ivartalanított kutya játszhat az ivarossal és egyik gazdi sem köpköd a másikra, vagy mondjuk aki barfozik elfogadja, hogy valakinek a táp vált be jobban és csak itt vannak ennyire egyirányú nézőpontok.

2020. okt. 22. 23:03
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
Ami miatt még állandóan öljük egymást mi kutyások, az a kakiszedés és a nyakörv vs. hám vita 😃
2020. okt. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, kihagytam, az is sok ellentétet szül hogy szabad-e a kiskutyát pelenkára szoktatni, vagy sem.
2020. okt. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

#4 és #7, kakiszedés? Abban sem ért mindenki egyet, hogy össze kell szedni? Ez azért meglepő, ezt nem gondoltam volna!

A nyakörv vagy hám miért vita? Az nem az alapján van, hogy kutyának/gazdinak melyik a kényelmesebb? Esetleg funkció szerint, hogy mondjuk hámban futnak/túráznak/őrző-védőznek a kutyával és nem nyakörvvel, mert ahhoz a munkához/sporthoz a hámra, mint eszközre szükség van?

2020. okt. 22. 23:08
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

kikötjük e a kutyát a bolt elé

adunk e neki a saját kajánkból, ha koldul

2020. okt. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!