Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek valaki örökbefogad...

Szerintetek valaki örökbefogadna egy 6 hónapos ivartalanított keverék kutyát?

Figyelt kérdés

2 hónaposan hozzánk került egy szuka kutya. 5-6 hónaposan egy egészségügyi problémája miatt műteni kellet és az állatorvosok azt mondták hogy az ivartalanítással várjunk amíg teljesen fel nem épül. 2 hónap múlva felhívtam az állatorvost hogy időpontot kérjek ivartalanítatásra és adott időpontot de csak 2 hét múlvára. Egyik este a tesóm elfelejtette becsukni a kaput és kiszökött. Az utcánkba sok kóbor kutya van és attól aggódtam nehogy verekedésbe keveredjen és alul maradjon. 1 hónapig intezíven kerestük szinte minden nap utána meg már egyre ritkábban. Kb 2 hónapja tűnt el amikor feladtam az egész helyzetet. Pár napra rá előkerült a kutya de vemhesen. Elvittük dokihoz hogy mennyi idő van hátra ellésig de gondoltuk hogy nem sok mert nagyon nagy volt a hasa. A doki azt mondta hogy max egy hét. Itthon van egy kihasználatlan félszoba amit berendeztünk ellő szobának. Volt itthon egy viszonylag normális ajtó de nem kellett semmire és csúnya is volt így kicseréltük a rendes ajtót a csúnyára és alulra vágtunk egy akkora lyukat hogy a kutya beférjen de ne kelljen fojton nyitvahagyni az ajtót és így ő is nyugodt körülmények között tudjon elleni. A kicsik megszülettek, 2 kislány és egy kisfiú lett. Ma egy hetesek és arra jutottunk a családdal hogy megtartjuk őket 6 hónapos korukig azután 6 hónaposan elvisszük őket ivartalanítatni és után meg keresünk nekik jó gazdit. Szerintetek van akinek kell egy keverék kutyus aki már 6 hónapos és ivartalanított?

Persze tanítanánk őket hogy az alap dolgokat tudjanak.



2020. okt. 23. 09:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély, de szerintem nem érdemes addig várni, mert lényegesen rontja az esélyeiket. Szerintem hirdessék el meg őket minél hamarabb, aztán menet közben tölthettek még fel róluk képeket, videókat, naplót, stb. Miért szeretnétek várni hat hónapos korukig?
2020. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ivartalanítási kötelezettséggel + 1 oltással add oda őket 2-3 hónaposan így ha valwki nem ivartalanítja őket bíróságra viheted az ügyet.
2020. okt. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Ne várjatok velük addig! Amint lehet, adjátok őket örökbe! Honnan jött ez a 6 hónap? Akkor már nagyon hozzátok lesznek nőve érzelmileg, és neked is rossz lesz elválni tőlük.
2020. okt. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 és ha nem ivartalanitja a kutyát visszavehetem?
2020. okt. 23. 10:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék hülyeséget mondani, nem vagyok jártas ebben, de szerintem az elválasztás is sokkal rosszabb lesz 6 hónap után.
2020. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#3 azért mert akkor tudom hogy biztos hogy ivartalanítva lesznek és nem születik feleslegesen több kiskutya.
2020. okt. 23. 10:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ez a probléma. Jól kell kiválasztani az örökbefogadókat, plusz a szerződést is okosan kell megírni. Akkor nem születhet sok probléma. Igen, úgy is megtudod írni a szerződést, hogy visszavehesd a kutyát.
2020. okt. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
37%
Mutass képet róluk itt.
2020. okt. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg felvenni a kapcsolatot valamilyen alapítvánnyal/fajtamentőkkel, ők biztosan segítenek, hogy náluk hogyan is néz ki egy ilyen szerződés.
2020. okt. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Tudsz róluk képet küldeni? Hol laktok? Engem érdekelne a kutyus 6 hónaposan is. Nekünk úgyis kb. Csak tavasz körül lehetne kutyánk.
2020. okt. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!