Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktatási ?

Összeszoktatási ?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Van egy 3 éves Ivartalanított szuka csivavám. Van a háznál meg 2 fiú kínai kopasz kutyus jól el vannak a csivi a főnök többnyire külön esznek szóval ezen nincs vita de a közös evés alkalmával sincsen probléma.

1 hónapon belül bővül a család kislány dobival akit nem terveztem a kiállítás miatt Ivartalanítani.

A probléma ott kezdődik a kistestű kutyákkal el van a csivi viszont a nagytestű szuka kutyák nem a kedvencei morog, vicsorit és oda is kap nem túl veszélyes de azért bennem van az aggódás hogy a Dobi ezt nem

Turné jól 🤷🏼‍♀️

Esetleg vannak tippek hogy kezdjek el majd az Összeszoktatást ? Semmiképp nem szeretném őket felügyelet nélkül hagyni kettesben viszont pár tanácsot megköszönnék


2020. okt. 23. 14:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
36%
Lehet hogy off, de mi köze a kiállításnak ahhoz, hogy egy szuka kutya ivaros vagy nem? Én nem tudok róla hogy ez számítana, vagy ha mégis, akkor nem ér annyit mint a kutyád élete. Mindenképp érdemes ivartalanítani, egyrészt megkíméled a tüzeléstől, másrészt nem lehet álvemhes és nem lesz gennyes méhgyulladása.
2020. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire vagy jártas a kiállításokban de mégis miért járnék vele ha ivartalanítva van ráadásul csak hobbi kategóriában indulhatnék vele 1-2 helyen?

Valószínűleg ha veszek egy kutyát 2000€ ért akkor azzal vannak terveim A mellett hogy egy családtag lesz mint az én esetemben is es ha a kutya jó eredményekkel fog szerepelni akkor szeretnék a tenyésztéssel foglalkozni mielőtt megkapom hogy szaporitó előtte tisztáznám tenyészteni!

De a kérdésem nem az ivartalanításról szólt hanem az összeszoktatásról :)

2020. okt. 23. 15:19
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy tenyésztői egyesülethez csatlakozott tenyésztő, akkor eleve ivartalanítási kötelezettséggel kapod meg a kutyát. Ha mégsem, akkor pedig csak a tenyésztő akitől vetted hozhat le almot.

Nem attól lesz valaki tenyésztő, hogy van egy díjnyertes kutyája. Az sokkal nagyobb munka.

Ha így gondolkodsz gondolom a többiekért sem fizettél sokat, mert ivartalanítva vannak, és a tenyésztőtől származó kutyát nem ivartalanítanád.

Egyébként a csivava mennyire volt szocializálva kiskorán? Mennyit jártatok kutyás közösségekbe? Lehet, hogy fél, és a félelem agressziót szül. Az viszont lehet, hogy egy kölyök kutya nem fogja zavarni, hiszen érzi rajta, hogy kölyök.

2020. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy nem ez volt a kérdésed, azért is írtam, hogy off. És igaz hogy nem vagyok jártas a kiállításokban, azt viszont tudom hogy tenyésztő magánszemélynek csak ivartalanítási szerződéssel ad kutyát. Ha nem vagy hivatalos tenyésztő, márpedig valószínűleg nem, akkor szaporításra nem fog neked a tenyésztő kutyát adni, mert ha nem vagy tenyésztő akkor az bizony szaporítás.
2020. okt. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal :) de köszönöm a válaszodat :)

Azzal is tisztában vagyok hogy nem elég egy díjnyertes kutya :)

Mindegyik kutyánk törzskönyves és megvolt a rendes ára viszont ők kizárólag hobby célra lettek vásárolva.

Nem támogatom a szaporítókat.

De ha meg mindig kételkednétek és lenne kérdés szívesen válaszolok.


A csivava 5 hónapos kora óta jár velem mindenhova busszal, kocsival.

Ahol volt kutya ott próbáltuk őket barátkoztatni viszont azt vettem észre a kan kutyusokkal fel oldódik a szuka kutyusoknál van ez a heves reakció .

A család többi tagjának van nagytestű és kistestű szuka kutyája és amikor megyek látogatni a kicsikkel el játszik viszont hosszabb volt az összeszoktatási idő mint a kanokkal viszont a nagytestű szuka kutyusokkal nem barátkozik valószínűleg igen fél viszont oket nem ismeri kölyök koruk óta de a kistermetüeket viszont 12 hetes koruk óta ismeri .

2020. okt. 23. 15:42
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy kérdésem!

Melyik tenyésztői egyesületnek vagy a tagja, hogy tényleg tenyészteni fogsz? Az nem elég, ha a szülők törzskönyvesek, mivel törzskönyvet, csak tenyésztői egyesület adhat ki. Márpedig, ha törzskönyv nélküli almokat hozol le, az a fajtajellegű kutyák szaporítása.

2020. okt. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Örülök hogy mindenki ezen a ponton akadt meg akár a Fb os csoportba is írhattam volna ahol úgyszintén senki nem tud a kérdésre válaszolni hanem hanem a hibát keresi :)


Én nem azt mondtam hogy holnapután tenyészteni fogom a kutyát. Úgy hogy meg csak 3 hetes és azok után hogy elítélem az összes szapis helyet én majd beállok annak főleg hogy a családom 2 generáció óta foglalkozik kutyatenyésztéssel csak más fajtánál.


Ismételten én csak a felől érdeklődtem, hogy esetleg valakinek van e tapasztalta e felől tudom rengeteg cikk van az interneten és 1001 helyen csak személyes tapasztalatokra lettem volna kiváncsi .

Ha esetleg ezzel kapcsolatban lenne valakinek hasznos tanácsa akkor megköszönném

2020. okt. 23. 15:56
 8/31 anonim ***** válasza:
Értjük mi hogy te választ vártál és nem kérdéseket, azt viszont nem értjük, hogy milyen tenyésztő ad neked magánszemélyként kutyát szaporításra.
2020. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Oké :)

Akkor szaporítani fogom a kutyát törzskönyv nélkül fogom jofogáson osztogatni őket 80-95.000 Ft ig Semmi chip semmi oltás nélkül a tyukolból és a szomszéd Feri keverék kutyájával fogom fedeztetni évi 2 almot tervezek .

Most hogy tisztáztuk ezeket

Esetleg az összeszoktatásról valakinek valami hasznos tanácsa tapasztalta?

2020. okt. 23. 16:05
 10/31 A kérdező kommentje:

Ja és fajtából adódóan a falu hentese fogja a kutya fülét meg farkát vágni mert ugye be van tiltva és szaporitó vagyok szóval az orvos nem vállalja nekem csak a papiros tenyésztőnek .

Meg ugye a 2000€ kutyámat nem tudom fajtataiszta kutyával tenyészteni mert a szapisoknak ezek az elit kutyák nem elérhetők ezért maradt a szomszéd keverék.

Ha esetleg valaki szeretne előjegyeztetni kutyust írjon

Első tüzelésnél akciózunk nem várom meg hogy egy éves legyen minek 🤷🏼‍♀️

2020. okt. 23. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!