Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állíthatok csapdád a három...

Állíthatok csapdád a három házzal odébb lévő kutyatulajdonos kutyáinak a saját udvaromon?

Figyelt kérdés

Egy önkéntes kutya befogadó él tőlünk három házzal odébb, aki arra jár panaszkodik és már feljentést is kapott a kutya tulajdonos mivel nem lehetett a házuk előtt eljárni a harcias kutyák miatt. Ezt a problémát minimálisan kezelték így csak pár kissebb termetű kutya rohan ki, és, ha ott tartozkodik a gazda akkor engedelmeskednek és nem kergetnek vagy nem ugatnak a hátsó részedbe a kutyái.

Viszont rendszeresen átjárnak a szomszéd szinte lakatlan kertjébe, és a mellette lévő teljesen üres telekre. Nem egyszer volt, hogy a kert végéből az életemért rohantam elő, mert kitudja, hogy kapnake módot átjönni a kutyusok. A kertben talán nem is mivel eléggé biztonságos a kerítés de kicsivel előbb a szomszédnak van pár építménye közvetlen a kerítés mellett így arra ugorva bejárhatnának ide is.

Nekem meg van egy kis termetű kutyusom, akit mikor feltűnt a probléma a házból sem engedtem ki, amíg minimálisan nem csökkent a veszély.

Nem egyszerű ugató kutyákról van szó és nem is néhányról. Mintha kínai juhászkuták lennének.



2020. okt. 23. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Csak a saját portádon állíthatsz nekik csapdát
2020. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fenyegetésnek számítana-e, ha a "gazdinak" írnék egy üzenetet, hogy kutyára veszélyes dolgok vannak az udvaromon?

Mennyire kell a saját kerítés biztonságos legyen? Itt nem az illetőéről beszélek.

2020. okt. 23. 18:13
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Anno apám is szólt a gazdinak hogy a kutyáját egy folytó csapdából szedtük ki de attól még nem biztos hogy legközelebb is túléli, nem vette fenyegetésnek
2020. okt. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem a kutya tehet róla, hogy hülye a gazda. Feljelentheted őt azért, hogy nem tartja a saját telkén a kutyákat, a rengeteg kutya emberekre veszélyes, és hogy engedély nélkül üzemeltet "menhelyet". Akár annak is utána járhatsz, hogy a településen egy portán maximum hány kutyát lehet tartani.

Szép dolog a mentés, csak nem mindenki tudja jól csinálni. Ha tényleg kiderül, hogy engedély nélkül üzemeltet "menhelyet", és még a törvényt sem tartja be, hogy a kutyákat a saját portáján tartja, ráadásul azok még emberre is veszélyesek, akkor el fogják venni tőle a kutyákat.

2020. okt. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van jó pár befogadott kutyája viszont akikről szó esett azok már vele vannak jó pár éve. Saját kutyái. Nem túl rég költözött ide. Saját magam nem tettem feljentést. Őszinten, nem tudom valaki tette, de nagy eséllyel igen, de talán jóba lehet a rendőrrel itt a faluba. Városi rendőrségen jelentve értelme is lenne. Bizonyítani kell? Videókat, vagy képeket ajánlott készíteni?
2020. okt. 23. 18:40
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Kinai juhászkutyák? Az meg mi?

Bement akár 1 kutya is már a kertedbe?

Támadólag lépnek fel azok a kutyák, amelyek a szomszéd telken járnak?

Beszéltél már az illetővel egyáltalán?

Utcán kóborló kutyát lehet jelenteni. Ha nem lép a jegyző, akkor a felettes szerveknek.

2020. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Kínai juhászkutya? Nekem ez új.
2020. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
de ha csapdát állítasz akkor a saját kutyád is belemehet a csapdába
2020. okt. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Miert bantanad a kutyakat, amikor a szomszed viselkedesevel van bajod? Miert allitamal csapdát? Egyáltalán, hogy tudnak bemenni a portadra? Inkabb javítsd meg a keritest.
2020. okt. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Fénykép, önkormányzat, jegyző. Ne a rendőrséghez szaladj, azok nem fognak semmit csinálni. Majd az önkormányzat felszólítja. (Jogszabály van rá, hogy a kutyát a saját telken belül kell tartani!) Ha nem csinálnak semmit, akkor egy szervvel feljebb, a megyei kormányhivatalnak írj (de azt is, hogy a község önkormányzatnak már jelezted stb..)
2020. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!