Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnatok segiteni, hol tudnek...

Tudnatok segiteni, hol tudnek megbizhato helyrol szarmazo kismeretu kutyat venni? ( havanese, bolognese, maltai selyemkutya, stb..)

Figyelt kérdés
Nem ragaszkodunk konkret fajtahoz, a lenyeg hogy kistestu legyen, ne hulljon nagyon a szore, ami lehetoleg rovid legyen. Nem kell torzskonyv se, gyerek melle lenne.
2020. okt. 23. 19:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
nem
2020. okt. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%
Megbízható helyen jár a törzskönyv. Ahol nem,az nem megbízható hely.
2020. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Irrevelans kerdes.
2020. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Igazából egyik lehetőség a tenyésztő, ami 100+ ezer ft, de biztos, hogy egészséges, és a sztenderdnek megfelelő kutyát kapsz. Egy tenyésztő mindenféleképpen ad törzskönyvet, ha van olyan lehetőség, hogy pl.: törzskönyv nélkül olcsóbb, akkor egy szaporítóval állsz szemben, akinél gyakorlatilag keverék kutyák vannak, és lehet, hogy meg sem felel a sztenderdnek (magyarul a sztenderd szerint nem hullik a fajta szőre, de a te kutyádnak mégis), vagy valamilyen betegsége van, ami kiskorán nem is biztos, hogy kiderül, de ahogy nő egyre szembetűnőbb lesz, és lehet hogy a kutya egész életén át szenvedni fog.

A következő lehetőség a menhely. Kereshetsz fajtamentést is, de ha egy egyszerű menhelyre bemész, akkor ott ismerik a kutyákat, tudják hogy melyik milyen tulajdonságokkal rendelkezik, és segítenek a választásban. Azt nem szeretik közhírré tenni, hogy nem minden kutya teljesen egészséges amit kiadnak (persze, megkínzott, ismeretlen előéletű kutyákról van szó), de ha te konkrétan érdeklődsz egy kutya felől, akkor mindenről tájékoztatnak vele kapcsolatban.

Még egy lehetőség a gyepmesteri telep, ahol valószínűleg a haláltól mented meg az örökbefogadott kutyát, mert attól hogy bekerül két hét múlva altatható (megölhető), és altatják is hiszen nekik kötelességük összeszedni az összes kutyát, és mindig tele vannak, így nem tehetnek mást, akármennyire nem szeretnék. Ennek a hátránya az, hogy a kutyákat kevésbé ismerik, mint a menhelyeken, szinte csak keverékek vannak, vagyis nem tudsz biztosra menni abban, hogy nem hullik a szőre (hiszen a legtöbb kutyának hullik).

Vagyis én azt mondom, hogy vagy tenyésztőtől (bejegyzett kennelből) vegyél, de mivel látom, hogy nem igazán szeretnél költeni a kutyára, inkább fogadj be egy mentettet, akár fajtamentéstől is. A szaporítókkal (akik bejegyzett kennelnév nélkül pároztatnak kutyákat) az a baj, hogy nem lehet tudni, hogy a kutya egészséges-e (hiszen genetikai szűréseket nem végeznek, csak összeraknak két kutyát, és sok betegség kiskorán elő sem jön), és nem lehet tudni, hogy mennyire felelnek meg a fajtának. Én hallottam olyat, hogy szaporítónál két barna magyar vizslának fekete kölykei születtek, pedig a fajtaleírás szerint csak barna lehet. Oké itt csak a szín nem felel meg, de ugyanez törtéhet a szőrhullással is. A szülőknek nem hullik a szőre, de mivel a szülők csak fajtajellegű keverékek, így valahogy a kölyöknek mégis sikerülhet olyan szőrzetet örökölnie, ami hullik.

Egy lista azokról a fajtákról, amiknek alig hullik a szőre (hiszen olyan kutya nem létezik, aminek egyáltalán nem hullik):

[link]

2020. okt. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

4-es nagyon szepen koszonom.

Igazabol penzt is adnék erte, ezzel nincsen gond. Voltam menhelyen is, ahol kb kirohogtek, h ilyen kismeretu kutyakat nem fogok talalni. Illetve, hogy nem tudjak (nyilvan) garantalni a meretet. Ezert gondoltam, h jobb lenne tenyesztotol. Ezert gondoltam, h megkerdezem, h van e erre vonatkozo otlet.

2020. okt. 23. 20:20
 6/18 anonim ***** válasza:
66%
Vedd meg “A kutya” újságot, ott szoktak tenyésztőket ajánlani.
2020. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok

Kb. Hány kilós kutyára gondoltatok, hogy azt mondták, hogy olyan kicsit nem fogtok találni?

2020. okt. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Haaat, olyan 3-4 kg..

De inkabb a meret a lenyeg :)

2020. okt. 23. 21:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A yorkshire terrier 3 kg körül van a sztenderd szerint, a Bichon havanese-t 3-5 kg-ra írják, a pomerániai törpespicc is 1,5-3 kg körülire nő meg, a máltai selyemkutya pedig olyan 4 kg tömegű. Ezek mind rajta vannak a linkelt listán, bár az igaz, hogy hosszúszőrűek.

Szerintem a menhely arra gondolt, hogy rövidszőrűek között nem találtok olyan kis kutyát, ami nem hullatja a hullatja a szőrét. Főleg hogy tudtommal a rövidszőrű fajtáknak nagyon hullik a szőre. Valamiről le kell mondanod, hogy megtaláld a kutyád.

2020. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A fajtamentéseket is megnézheted, de mentett kutyánál nem lehet garantálni, hogy nem hullik a szőre. Ha ez lényeges szempont, mindenképpen tenyésztő. Mindenképp kölyköt szeretnétek? Van mentettek között is kicsi, de ott nyilván a felnőtt kutyák mérete már adott, a kölykök viszont okozhatnak meglepiket, hiszen többnyire nem lehet tudni, milyen fajták keveréke pontosan.
2020. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!