Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a két fajta jól meglenne...

Ez a két fajta jól meglenne együtt?

Figyelt kérdés

Van egy Beagle kutyám, és szeretnék majd mellé még egyet, egy Mudit. Nekik körülbelül egyenlő a mozgásigényük? Csak, hogy ne legyen az, hogy az egyik alig bírja a sétát, a másik meg még menne.

Jól elfogadják egymást? Elsősorban a Mudira gondolok, mert a Beagle barátságos.

Nem lenne nagy féltékenykedés?

A Beagle még kölyök, de ha lesz még egy kutya, akkor valószínűleg nagyobb korában.

Arra gondoltam, hogy a Mudit majd örökbe fogadom (fajtamentőktől), de lehet, hogy jobb lenne egy kölyök kutyát venni? Mert különben lehet, hogy konfliktusok lennének?


2010. aug. 9. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
megférne , de a mudi terelő kutya neki nagyon sok mogás kell ... szerintem több mint egy beagle-nek
2010. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Beagle meg vadászkutya, akik a lovak mellett futottak akár egész nap.


Szerintem ilyen szempontból megférnek. De egy felnött kan még egy kölyök kant sem tuti hogy elfogad. Most kellene míg mindkettö kölyök vagy késöbb ellenkezö nemüt vegyél, de figyelj hogy ne párosodjanak.

2010. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A Beagle szuka. Ivartalanítva lesz, amint lehet, és a Mudi csak később kerülne hozzánk, semmiképp nem lennének kölykeik (plusz a Mudi is ivartalanítva lesz, akármilyen nemű). Így mindegy, hogy milyen nemű lesz?
2010. aug. 9. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:
a megférésük szempontjából az egyiket is elég ivartalanítani akkor már mindegy hogy milyen nemű a másik meglesznek. Nektek jelentene könnyebbséget ha mindkettőt ivartalaníttatnátok mert így tüzelési időszakokban sem borulna fel az életetek, no meg az övék sem.
2010. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem a fajtán múlik. Lehet antiszoc beagle és mudi is ha rosszul neveled. Ha jól akkor semmi probléma nem lesz velük. Nekem is mudim van, ivaros, jól kijön a többiekkel és idegen kutyákkal is amíg normálisak vele. Én inkább kölyköt vennék.
2010. aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és tapasztalataim alapján egy mudinak több mozgásra van szüksége. Hiszen szakértők állítása szerint gyorsasága vetekszik az agarakéval ami azért nem mondható el minden fajtáról. El lehet képzelni hogy akkor mennyit mozog. Az enyém képes lenne egész nap, de ha nem érek rá akkor képes várniis rám egész nap.
2010. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fajtamentőktől felnőtt,vagy fiatal 1 év körüli kant simán vihettek szuka mellé,pláne ha mindkettő ivartalíntott.

Úgyis van összeszoktatás,mielőtt végleg hazaviszitek majd úgyis találkoznak a kutyák párszor.

2010. aug. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább vigyél haza a fajtamentőktől. Úgyis annyi szerencsétlen kutya van,akik rászorulnak a segítségre. Az, hogy kijönnek-e egymással, elsősorban attól függ, hogy neveled őket. A menhelyeknél meg általában úgyis van arra lehetőség, hogy kilátogass a saját kutyáddal többször is, illetve szokott lenni 1-2 hetes próbaidő is (ha nagyon nem jönnek ki a kutyák, visszaveszik, persze nem ez a cél).
2010. aug. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó gazdija lennél egy mudinak is leirás alapján. Ugyanannyi mozgás kell nekik talán a mudinak kicsit több de szerintem ha elmentek sétálni ugyanúgy birni fogják. Én havonta szervezek beagle túrákat amik egy egész napot igénybe vesz és mind a 30 beagle még nap végén is rohangál szóval hidd el jó lesz.
2010. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!