Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél ilyen helyzetben?...

Mit tennél ilyen helyzetben? Elég bonyolult.

Figyelt kérdés

Félig meddig elméleti kérdés. Elég hosszú lesz.

Tegyük fel, hogy van egy 3 hónapos kölyköd. Két helyen tudod tartani: vagy nálatok otthon, panelban, vagy rokonnál kertes házban. A kertes házban egy idős rokon él, aki nagyon szereti a kutyákat, van is neki 2, de nem ért hozzájuk. Eteti, szeretgeti és sétáltatja őket, de nem tudja őket nevelni, igazából olyan mintha megőrzőben lenne a kutya. A kölyök ott lenne kb este 7-től délután 3-ig, mert te addig dolgozol. Két gond van: az idős rokon nem tudja megfelelő megfigyelés alatt tartani a kutyát, mert nem tudatos, nem gondol olyanokra, hogy pl a kertben figyelje hogy miket vesz a szájába, vagy hogy a házban éppen mit csinál, stb. A másik gond az, hogy a rokon egyik kutyája kan, és a kölyök is. A kölyöknek semmi gondja nincs a naggyal, játszani szeretne vele, nagyon barátságos, a nagy viszont nem szereti a kanokat és fenyegetésnek veszi azt, amit a kölyök csinál. Állandóan morog, ugat rá. A kölyök lassan kezd félni a nagytól, mert egyre agresszívabb vele. Ha rátámadna, az idős rokon nem tudja szétszedni őket, és a kölyök valószínűleg megsérülne. Ezért felmerült benned, hogy felviszed a kutyádat hozzád a lakásba, ahol viszont napi 8 órát egyedül lenne hagyva. Ott nem tudna kárt tenni magában, és egy ideig el tudná foglalni magát játékokkal, de 8 óra még sok egyedül egy kölyöknek. Akkora dilemmában vagy, hogy felhívtál egy szakértőt, aki azt mondta, hogy addig ne szólj rá a rokonnál lévő idősebb kutyára, amíg csak morog, mert a hierarchiát próbálják egymás között felállítani, és csak akkor avatkozz közbe, ha rátámad a kicsire. Ez a hívás akkor történt amikor a nagy csak morgott, de már egyre agresszívabb, ugat és vicsorít is. Egy hete van nálad a kölyök, eredetileg a rokonnál lett volna tartva, és te 2 hét szabadságot vettél ki, hogy ott legyél a kicsivel amíg megszokja az új környezetet. Ezalatt az egy hét alatt már többször felvitted a lakásba, ott is aludt, nagyon szépen elvan, de ez nyilván úgy, hogy te ott voltál vele. Nem tudod, hogy egyedül mit csinálna, és nem akarod, hogy szenvedjen. Viszont azt sem szeretnéd, hogy valamit összeszedjen a rokon kertjében, vagy valahogy kárt tegyen magában, és azt sem, hogy állandó rivalizálás legyen a két kutya között. Te mit tennél?



2020. okt. 24. 18:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Most magadnak akarsz kutyát vagy a rokonodnak? Ha már eldöntötted hogy kutyát vállalsz (gondolom mérlegeltél mindent) akkor miért kell másra lőcsölni? Nem is az öreg rokon dolga hogy nevelje a kutyádat hanem a tied.
2020. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnél az volt a helyzet hogy napi 8 órát dolgozott így amikor jött a kölyök egyből nyolc órát volt egyedül. Eleinte nehéz de hamar felnő a kutya és akkor könnyebb. Meg a bepisilés fenyeget
2020. okt. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Azt még hozzátenném, hogy felnőtt korára mindenképp szeretném felhozni a lakásba, mert úgy tudom hogy szoktatással meg lehet oldani a 8 órát, de kérlek javítsatok ki ha nem így van. Szívem szerint most is felvinném, csak még nagyon kicsi 8 óra egyedüllétre szerintem. Lemozgatva egyébként le lenne, minden nap elvinném egy 2 órás sétára, hétvégente még többre is, illetve nyilván reggel-este az eü séták. A lakásban is tudok vele játszani, labdázni, tanítgatni, bármit.

Nyugodtabb lenne a szívem, ha fent lenne nálunk, mert ott tudom, hogy fizikailag nem eshet baja, viszont lelkileg nagyon megviselné 8 óra egyedüllét. Teljesen tanácstalan vagyok.

2020. okt. 24. 18:30
 4/13 A kérdező kommentje:

#1

A rokonnak nem kell nevelni, sőt, sétáltatni sem, mert az az én dolgom. Nem is tudná megfelelően csinálni ezeket a rokon és nem is várom el tőle. Az előző kutyám is a rokonnál volt tartva, csak ő felnőtt korában került hozzám, és szuka volt, tehát semmi gond nem volt a másik kutyával.

#2, ez nagyon megnyugtat, köszönöm szépen :) A pisi nem gáz egyébként, nagyjából szobatiszta, de nyilván ennyit nem bír ki úgyhogy feltakarítanám ha hazaérek. Rászokott arra hogy kimegy az erkélyre ha pisilni kell, de van hogy még nem oda megy, úgyhogy bepisilt már nálunk párszor de még nyilván pici. A takarítás a legkevesebb.

2020. okt. 24. 18:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, ha nálad van egyedül. Úgyis meg kell szoknia. Viszont megbízhatatlan emberre nem szabad rábízni. A morgásra figyelni kell, meddig nevelő jellegű, és mikor kell közbelépni, hogy ne legyen baj. Az én kutyámat ma séta közben harapta fülön egy másik. Először csak kíváncsi haverkodós szaglászás volt, aztán hirtelen odakapott, amiből persze acsarkodás lett, össze is verekedtek volna, ha én a saját kutyámat nem fogom le. A másik gazdi elnézést sem kért.
2020. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyre inkább azon vagyok, hogy fel fogom hozni hozzám. Mindenképp a biztonsága az első.
2020. okt. 24. 18:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol jársz a két hét szabidból, de elkezdeném a helyedben fokozatosan hozzá szoktatni az egyedülléthez. Első nap fél/1 óra, aztán folyamatosan növelni az időt.

Elmenetel előtt nem putyukázzuk, nem búcsúzkodunk, és hazaérve sem örülünk neki, vagy foglalkozunk vele negyed óráig.


Nem világos, hogy milyen időszakban dolgozol, de ha esti műszakos vagy, akkor úgy is jórészt aludni fog, pláne ha lefárasztod előtte.


Mit gondolsz, a többi ember hogy oldja meg?


Kiskorától hozzá kell szoktatni, eleinte nehéz, de könnyebb egy 8 hetessek, mint egy 8 hónapossal megértetni egy vadonatúj helyzetet.

2020. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A sajat kutyad a te lakasodban legyen. Masnak NE add oda soha.


A rokonodnal mwgolne a nagy kutya!!! Semmikepp ne hagyd ott a kutyad.


Rakj rendet otthon. Nem lesz baja a kiskutyadnak ott.

2020. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

Reggel 7-től délután 3-ig dolgozok, utána minden percet a kutyára tudok szánni. Szerencsére ezt tudom, hogy búcsúzkodni nem szabad, mert csak rossz a kutyának. Még a jövő hetem szabad, úgyhogy mindenképp elkezdem a hozzászoktatást, köszi.

#8 Köszi, mindenképpen ez lesz a megoldás.

2020. okt. 24. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Ügyeletes rohadéknak jelentkezem!


Ne haragudj, Kérdező, de ez über gáz.


1. Én kutyám, én felelősségem, eszem ágában sincs másra tolni. Ez esetben: nem 'aszom ki másnak a kertjébe, mert folyamatos figyelmet igényel. Igen, még akkor is, ha te tanítod, te sétátlatod, te eteted stb. Még csak pajzán gondolat sem volt a kutya, de máris toltad át másra...


2. "felhívtál egy szakértőt, aki" hazudik, mint a vízfolyás. Ne légy hülye, kutyaviselkedést nem telefonon diagnosztizálni, vagy látod, hogy mi történik, az összes apró jelzést, testbeszédet mindkét fél részéről vagy lottót is tölthetnél, mert csak tippjeid vannak. Egy magára valamit is adó szakember videó nélkül úgy elhajt, mint a magzatvizet.

Ráadásul a kérdésedből egyértelműen látszik, hogy túl tapasztalatlan és túl felkészületlen vagy ahhoz, hogy egy komoly támadást és egy nevelő célzatú odacsípést meg tudj különböztetni. (Nagyon kellene nektek egy normális kutyaovi, ahol ezeket megtanulod!)


3. A két hét szabadság pont arra jó, hogy fokozatosan szoktasd az egyedüllétre. Ebből egy hét már elment arra, hogy vakarásztad a tökeidet... A kiskutya azt szokja meg, amit te megszokatsz vele. Fejezd abba a munyizást és gondolj bele abba, mi lesz a kutyával, ha azt szoktatod meg vele, hogy folyamatosan van ember társasága, folyamatosan van kutyatársasága, folyamatosan van kerti kijárása, aztán deportálod a panelba, mert te úgy gondoltad, hogy.

(A este 7-től du. 3-ig időpont fura, de menj sétálni, hívasd meg magad vacsorázni, menj moziba, aludj a párodnál vagy egy havernál... vannak opciók.)



4. "utána minden percet a kutyára tudok szánni." Te vagy az ördög, hogy soha nem alszol?

Próbáljunk a realitások talaján maradni és egy normális napirendet kialakítani a kutyusnak, ami hosszú távon fenntartható és amiben te alszol is.


5. "Szerencsére ezt tudom, hogy búcsúzkodni nem szabad, mert csak rossz a kutyának."

Nem. Drámát nem szabad csinálni, mert abból megérti, hogy baj van. Egy "Szia Buksika, jó legyél! :)"-től még egy kutya sem lett szeparációs szorongásos. (Attól igen, hogy túl debil volt a gazdi, hogy megtanítsa a kutyának, hogy mindig, minden körülmények között visszajön hozzá.)


Szerintem gyúrj rá a kutyatartás témára, mert ez így elég gyenge... :/

2020. okt. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!