Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-ik kutyának ezek közül...

3-ik kutyának ezek közül melyik passzolna 2 meglévő kutyánk mellé?

Figyelt kérdés

Van egy fajtatiszta shih-tzu kutyánk és egy palotapincsi mixünk.

Gondolkodunk egy 3ik családtagon és az alábbi fajták jöttek szóba:

Csivava, yorkshire terrier, törpe uszkár és a cavalier King Charles spániel.


Természetesen tenyésztőtől vásárolnánk.



2020. okt. 25. 14:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
17%

"3. családtag" majd akkor lesz családtag a kutya amikor anyáknapján felköszönt, hazahozza az első párját, esetleg egyszer elmész az esküvőjére és akár majd unokát szül/nemz neked.

A kutya az kutya, a macska az macska stb stb. Nem családtag, nem gyerekpótló és soha nem is lesz az!

2020. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Mondom EZ A HOBBBINK ÉS IMÁDJUK A KISTESTŰ KUTYÁKAT!

Érted????

2020. okt. 25. 15:22
 13/33 anonim ***** válasza:
16%

Nekem a tenisz a hobbim, imádok teniszezni és imádom a különleges különböző fajtájú és erősségű anyagokból összerakott ütőket és labdákat... DE akkor sem hívom az ütőmet családtagnak. De ha ez túl abszúrd példa volt. Van egy Husky-m és szeretem imádom hiszen az enyém, de akkor sem fog felérni egyik gyerekemmel sem.

ÉRTED?

2020. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, ignoráld ez csak agy élettelen troll 😂😂


A cavaliert nem ajánlanám, beteges fajta, rövid ideig is élnek.


A yorki és az uszkár kozmetika igényes, szóval rájuk valamivel többet számolj havonta.


Személy szerint nekem a törpeuszkár a kedvencem, gyorsan tanulnak, okosak és nem hullik a szőrük. Mondjuk valószínűleg ez lesz a legdrágább is mindközül.

2020. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz válaszolni a kérdésre akkor ne válaszolj. Semmi közöd az én értekrendemhez+az olyan emberek miatt mint te, szeretik az emberek jobban az állataikat.

Igen nálunk a kutya és a macska is családtag.

2020. okt. 25. 15:29
 16/33 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem vegyél egy normális kutyát. Német juhászt, vagy Mudit.
2020. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

ma 15:28-as köszönöm szépen a segítséget.

A kozmetika nem lényeg, már rég megtanultam kutyát nyírni, van is hozzá felszerelésem, nekem ez egyfajta hobbi.

A hosszú szőr pedig nálunk plusz pozitívum 😂

A cavalierrol ha nagyon beteges akkor lehet, hogy jobb más fajtát választani.

Uszkarral az a probléma, hogy egyszerűen nincs aktív tenyésztő, ha még is van már mielőtt megfogannak a kölykök már minden kiskutyára van 3 4 gazdi jelölt.

2020. okt. 25. 15:33
 18/33 anonim ***** válasza:
87%

A cavalier annyira beteges, hogy már több országban betiltották a tenyésztését, én emiatt biztosan nem választanám.

A törpe uszkár szerencsére nem divatfajta, nincs agyontenyésztve kistetsű, társasági kutyához képest nagyon könnyen kezelhető, gyorsan tanul és viszonylag alkalmazkodó. A felsorolt fajták közül nálam is az uszkár a befutó.

A yorkie terrier, makacs és nagyon pörgős, ha kiegyensúlyozott yorkie-t szeretnétek ahhoz nagyon sok munka kell, egyrészről nagyon következetesnek kell lennetek (az ágyban altatott, babusgatott yorkie könnyen lesz a család mini terroristája), másrészről sokat kell tanítani, mozgatni.

A csivava is hasonló foglalkozást, temperamentumosságot igényel, ráadásul annyira divatkutya lett, hogy szerintem nehezebb lesz jó tenyésztőt találni, mint a törpe uszi esetében, szóval ha erre esne a választás, akkor tényleg nagyon körültekintően válasszatok, nézzétek meg milyen a kennel kutyáinak a személyisége és ha kicsit is eltér az általatok elképzelttől onnan semmiképp se hozzatok kutyát, nagyon fontos, hogy a szülők is nyugodt, kiegyensúlyozott és kezelhető kutyák legyenek, mert az idegrendszeri problémák genetikusan öröklődnek.


Más fajták miért nem merültek fel? Bolognese/havenese általában nem szokott annyira problémás lenni, mint a yorkie vagy a csivava, legalábbis én inkább olyan tapasztalatokat hallok, hogy ők könnyebben kezelhetőek. Ettől függetlenül nem lehetetlen a yorkie-ból, csivavából sem normális kutyát nevelni, de tény hogy nehezebb és kevesebbeknek sikerül.

2020. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
14%
Ha annyira szereted őket a menhelyről fogadj örökbe. És kutyát ne csibabát meg hasonló élősködőket
2020. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

ma 16:06-os

Nagyon szépen köszönöm!

Nem is értem miért nem merültek fel bichonok.

Annyi kérésem lenne még, hogy a trollokat jelentsétek ti is!

Még 1x nagyon köszönöm!!!

2020. okt. 25. 18:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!