Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik azokkal a kutyákka...

Mi történik azokkal a kutyákkal, akiket rossz időben nem hoznak ki sétálni?

Figyelt kérdés

Helló. :)


Nem provokációnak szánom a kérdést, csupán csak kíváncsiság. Ha egy kutya, aki nyáron és jó időben sétál mondjuk 2-talán 3x is egy nap, a fűben rohangál, és ha hirtelen beüt a rosszidő a gazdája egészen addig nem hozza le míg jó idő nem lesz, mi változik a személyiségében? Hogy fog hozzáállni a többi kutyához? Emberhez?


Én egy nagyon családbarát-kutyabarát lakótelepen élek, ahol hiába panelházak sorakoznak, rengeteg zöldterület van.

Kutyamániás vagyok, van is kutyám, juhászkutya és állandóan pörgünk ezerrel, az ő ritmusa ilyen. Legalább 4x megyünk le, tanulunk, hétvégén túrázunk, agilityzünk, folyamatosan elfoglaljuk egymást. Télen-nyáron. Főleg télen, mert hatalmas szőre van, nyáron inkább nappal vegetál, éjjel él. :)

Viszont itt a telepen rengeteg olyan gazdi van, aki ha 3 csepp eső leesik, nem hozza le a kutyát. Nyilván sok kutya utalja az esőt, de van aki tartósan nem hozza, egész ősszel és télen, mert ő (a gazda) utalja a hideget. Az egyik szomszédom is ezt csinálja, egyszerűen csak kitesz az erkélyre egy macskaalom tálcát, és megtölti alommal vagy homokkal, és amikor a kutyának kell üríteni kiengedi, kizárja, és beengedi ha végzett.

Mások is valószínűleg ezt csinálják, mert én ha 4-5x lent vagyok az ebbel, akkor nyilvánvalóan látom, hogy csak a kemény mag van lent. És az ő meglátásuk is ugyanez, ha elkerüljük egymást, más időpontokban jövünk-megyünk, akkor sincsenek lent mások. Nyilván nem látom az emberek 24-óráját, de logikusan ha belegondolok ha egy kutya 3x jön a setájára, és csak 2 hely van ahova jöhetnek, és mivel mindenkit ismerek nagyjából tudom hogyan dolgoznak, mikor szabadok, és nincsenek ott, akkor nem jöttek le.

Eszem ágában sincs mások életébe beleszólni, mert direktben nem történik allatkinzas, tehát kapnak enni, babusgatják őket egész nap, mindent megkapnak kivéve a mozgást.

Kíváncsiságból, a kutya szocializációját nem rontják el ezzel?


Amúgy ha én tennem ezt, a kutyám teljesen beleörülne. Volt olyan munkahetem amikor csak párszor tudtam a munkahelyről hazaugrani, és még itthonról is dolgoznom kellett, így csak 3x tudtunk hoszabb sétára menni. Hát már akkor láttam rajt hogy feszült. Több hónapot hogy bír ki így egy kutya?



2020. okt. 25. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csivava keverékeim vannak, akik ugye híresen ölebek. A hideget nem bírják, fázósak, az esőt utálják, de ítélet időben is leviszem őket napi 3x. Ha csak 5 percre is, amíg elvégzik a dolgukat, de lemegyünk. Télen max 15 percet vagyunk lent egy huzamban, mert kabátban is fáznak. Elvégzik amit kell és megyünk fel. Ők is jelzik, hogy elég volt ennyi. Ellenben jó időben lent vagyunk akár órákat is. :)
2020. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Az en kutyam imadja ha rossz az ido … en meg azert imadom, mert ilyenkor sokkal kevesebb ember van az utcan ezert sokkal nyugisabbak a setak.


Van esoszettem, vizallo cipom … imadok az esoben kutyazni.

2020. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem van egy kistestű és egy közepes testű kutyám is.


3x mi is lent vagyunk szakadó esőben is,csak kevesebbet. Mindkettőnek van eső kabátja. Rossz időben itthon fárasztom őket agyilag :) meg itthon játszunk. De dolgukat lent végzik akármilyen az időjárás.


Viszont a kicsivel hideg esős időben nem lehetek lent sokat,mert most is felfázott tavaly ősszel is felfázott, gyógyszert szed. Hiába séta után hajszárítóval szárítom a hasát,lábait a lent lét elég a megfázáshoz,sajnos.


Simán hideg idő nem okoz gondot van meleg kabátja,de ha már víz is van, vagy hó akkor sajnos nem lehetünk lent 10-15 percnél tovább.


közepes testűvel többet sétálok. Ilyenkor több a külön séta.

2020. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rossz időben inkább csak a ház körül mennek egy gyors kört, nem jönnek ki a futtatóba vagy a Dunapartra, ahol amúgy szoktak sétálni, szerintem nálatok is inkább ez lehet a helyzet, nem hiszem, hogy sokan vannak, akik 4-5 hónapig nem viszik utcára a kutyájukat, a szomszédod inkább csak egy kirívó eset (vagy legalábbis merem remélni), azok a az 5-10 perces eü. séták meg simán lehetnek olyan rövidek, hogy pont elkerüljétek egymást. Az egyik szomszédunknak van 3 csivavája, ők tipikusan olyanok, hogy nyáron egy csomószor összefutunk velük séta közben is, aztán ahogy bejön a rossz idő csak hallom, ahogy leszaladnak és utána szinte rögtön vissza.

Én megértem, tényleg sok olyan kutya van, amelyik nem szereti az esőt, hideget, főleg lakótelepen, nálunk legalábbis jellemzően csivavák, francia bulldogok, agarak vannak, akikről simán elhiszem, hogy ilyen időben nem szívesen mozdulnak ki hosszú időre.

Másrészről az én kutyám is olyan, hogy muszáj vele sétálni, különben bekattan, de ehhez nálunk hozzájön az, hogy ő bizony tényleg utálja az esőt, a hideget és főleg a havat (beleragad a szőrébe, ott összefagy egy idő után és az tényleg elég kellemetlen érzés). Az utóbbi időben nem egy olyan sétánk volt, amikor én vonszoltam a kutyát, hogy márpedig sétálunk, de azért zuhogó esőben én se kínzom ezzel órákig. Viszont ő is pörgős, lételeme a mozgás, ezért nagyon frusztrált tud lenni, ha nem tudja kimozogni magát, ezért nagyon esős napokon otthon tréningezek vele és ha van olyan nap, amikor végre nem zuhog, akkor bepótoljuk és elmegyünk kirándulni 15-20km-es túrákra erdőbe, új helyekre, szóval nem a megszokott futtatóba, Dunapartra. Ezt csak azért írom, mert külső szemmel másoknak, akik nem ismernek úgy tűnhet, hogy rossz időben mi sem foglalkozunk a kutyával, nem sétálunk, pedig de, csak máshogy vagy máshol.

Ettől függetlenül azért én is megfigyeltem ezt a "kemény mag" jelenséget, nálunk is megvannak a "nyári kutyások" meg azok, akikkel ebben a nyirkos, ködös időben is összefutunk a Dunaparton, de nem gondolom, hogy ez alapján el lehetne dönteni, hogy ki rossz gazdi és ki jó, egyszerűen csak az ő kutyáiknak mások az igényei vagy máshogy fárasztják le őket.

2020. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek. Kirívó eset az, aki egész télen nem viszi ki a kutyát.


Én kutyáim nem igénylik fagyban, szakadó esőben, 40 fokban is a kilométeres sétákat. Szeretnek sétálni, de teljesen másak az igényei bizonyos fajtáknak. Én is látom, amikor este sötétben - 5 fokban is játszanak egymással a kutyák, ők a keménymag. Jellemzően nagyobb testűek. Enyémek nem akarnak mínuszokban semmit, egy kis/közepes mozgásigényű kutya nem igényli ezt, inkább otthon többet játszik séta helyett. Emberek többsége panelban pedig ilyen jellegű kutyát tart :)


Enyémek ilyen szar időben pl kimondottan élvezik a lusta napokat. Bekuckóznak és pihennek. Ma mivel esett az eső csak 30 percet sétáltunk eddig, de egyébként nem is akarnak kimenni :D még este egy pisi-kaki sétára leviszem őket, mert muszáj, de eszük ágában sincs kimenni


Szóval akinek tipik panelkutyája, mint nekem, az nem fog januárban órákat sétával tölteni, mert a kutya sem ezt igényli.


(csivavás válaszoló vagyok)

2020. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy kiskutyám van és két közepes testű, ha nagy a dzsuva, csak a két nagyobb jön, mert a kicsi lecövekel és látványosan szenved. Itthon pedig fáraszthatom le különféle trükkökkel vagy kutya-fitness-el :)


Amúgy mi faluban lakunk, hiába sétálunk minden nap, van, hogy hónapokig nem bandáznak más kutyákkal(mert itt alig sétáltatnak mások, és ők is elég antiszocok. Ha kocsiba ülünk és elmegyünk kirándulni, csak akkor találkoznak normális fajtársakkal), de a szocializációjukkal semmi probléma :)

2020. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy mentett kutyám van, jó sporttárs, de az esőt utálja, nem fél a vihartól, csak nem szeret elázni, és általában kikerüli a pocsolyákat is. Ha szakad az eső, csak kaki/pisi séta van, de van, amikor nekem kell kivinni ölben, mert nem hajlandó kilépni az ajtón.

Szerintem inkább csak nem futtok össze olyankor, kétlem, hogy legalább egészségügyi sétára nem mennek ki, az meg lehet, hogy csak pár perc.

2020. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Amúgy tegnap kíváncsiságból már csak rá kérdeztem, hogy ilyenkor hogy oldják meg a sétákat (facebookon) csak úgy, hogy ne legyen sértő. Azthiszem 5 gazdit kérdeztem meg, és ebből 2 írta azt, hogy tényleg eü sétákat tesznek, csak nem futunk össze, vagy ő látott engem futni a réten a kutya után (😃) de nem akart odakiabálni.

3 gazdi viszont azt írta, hogy egyáltalán nem hozza le, fél hogy megfázik vagy nincs kedve neki setalgatni (gazda). Ha jobb idő van, akkor lehozza.



Tehát nagy általánosságban nézve, nem lesz tartós bajuk tőle, a válaszok szerint. :)


Meg azon gondolkodtam, hogy pár nap után egy olyan kutya aki alapjáraton szeret lustálkodni, hozzátud szokni. Bár azért nem szimpatizálok ezzel, őszintén, szerintem ez azért hosszútávon nem jó a kutyának, de nem tartom borzalmas állatkínzásnak.


Az én kutyám a fejemre nőne, folyamatosan csesztetne, ő olyan, hogy ma 20-30 percel később megyünk valamiért akkor az ajtóban áll, és megvetően néz. :D

Egyáltalán nem az a kedves, megertő típus aki látja hogy ha bajod van, türelmesen vár. :D

Lehet monszun, földrengés, mindeegy!

Menni kell! Mert ő munkakutya, neki dolga van, ő elkésik a munkából.

Ha valamiért megcsappan a levivések száma, ami fiatal életében eddig összevissza 2x fordult elő rövid távon, tiszta depresszív. Egész nap szomorúan fekszik, pedig csak 1 mínusz setarol beszélünk. Tehát ő extrem, ő akkor is depis ha hétvégén nem túrázunk 30+ km-t. Nem baj mondjuk, az egész családunk ilyen pörgős, hozzánk ilyen energiabomba való. Csak nem tudnám elkepzelni hogy ő az ingerszegény életét megtudná teljesen szokni.


Köszi a válaszokat!

2020. okt. 26. 12:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!