Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha az amstaffom 2 éves...

Baj, ha az amstaffom 2 éves koráig "dundi" lesz?

Figyelt kérdés
Hiába mondom anyának, ne adjon neki annyi kaját, de azt mondja növésben van, ennie kell, majd kinövi, lemozogja. Tény, hogy sokat futkározik, játszik a pajtásával, de láthatóan kövér. Vagyis nem nagyon, de kerek, dundi, nincs horpasza, nagy a pocakja, anyám szerint így kell kinéznie egy egészséges, életerős kölyöknek. Most 4 hónapos, 1 hónapja van velünk, akkor még enyhén beljebb volt a horpasza, de pár nap alatt felhizlalta anyám. Futni fogok vele, ha megvan 2 éves, addig nem akarom célzottan mozgatni, csak 3-5x viszem kisebb sétákra és a pajtival játszik, futkározik. Meg anyám is azt mondta, hogy 2 éves korig, míg fejlődik, addig kll etetni és hagyni, hogy annyit mozogjon, amennyi jól esik neki, így tud a legjobban nőni, fejlődni, míg kölyök, azután kell neki rendes étrend, mozgás, amit majd én biztosítok. Az én kutyám, de ő jobban tudja. És már nem tudom, hogy esetleg tényleg igaza van? Árt a kutyának, ha 2 éves koráig kicsit túl jól van táplálva? Vagy pont így a jó?

2020. okt. 26. 08:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Hím vagy nőstény? Egyébként szerintem ha baj lenne már tudnátok az állatorvostól. Legközelebb kérdezzetek rá.
2020. okt. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont kölyök és fiatal korban kell legjobban vigyázni, hogy a kutya ne legyen kicsit sem elhízva.

Inkább kicsit sovány legyen, mint kövér. Látszódjon a horpasza, hátsó bordapár is.

Ugyanis ha pont a növekedés alatt túlsúlyban van, az annyira megterheli a növésben, fejlődésben lévő ízületeket, hogy könnyen lehet, hogy soha nem lesz belőle teljesen egészséges kutya. Főleg, ha majd sportolni tervezel vele.

Magyarázd ezt el anyukádnak, és úgy etessétek a kutyát, hogy ne legyen rajta túlsúly. Inkább legyen kicsit vékony. Ez a kutya érdeke.

2020. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon nagy baj!! Az izuletei tonkremennek. Futni nem fogsz vele,ha most nem veszitek vissza az adagjat es nem latod a horoaszt es a bordait.


Ha futni akarsz ,barfozz vele. Tapoktol meg tesztaktol nem fog olyan izulet izom fejlodni rajta,ami birja a futast.

2020. okt. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

2 éves koráig 3-5 alkalommal akarod vinni sétálni. Hogy fog akkor szocializálodni a többi emberhez, kutyához?

Inkább vékonyabbnak kéne lennie, mint kövérnek, nem tesz jót az ízületeinek.

2020. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Így lesz a kutyád diszpláziás, akkor is, ha egyébként örökletesen egészséges lenne! Ha pedig még hajlama is van rá, garantált, hogy tönkre fog menni egész életére az egészsége!

Méghogy anyád jobban ért hozzád! A nulla hozzáértést nevezed ennek? Egy kölyköt vékonyan kell tartani, inkább legyen soványabb, mint kicsit is kövérebb!


Komolyan, ha ennyire nem értetek egy kölyök tartásához, miért kell kutya? Nem kötelező a kutyatartás, ha valaki alkalmatlan rá!

2020. okt. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes, segítő válaszokat.

Én is úgy tudtam, hogy vékonynak jobb, csak megzavart anyám. Még nem vagyunk elkésve, csak egy hónapja van itt, megmagyarázom neki és kész, ezért is kérdeztem, nem kell mindjárt így írni ..

Anyám szerint, ha sovány, akkor nincs miből fejlődnie, nőnie, inkább kicsit többet kapjon, akkor tuti elegendő a kölyökkorhoz. Felnőttként kell vigyáznia a súlyára, mert akkor már nem nő. Ő így tudja.

3-5 séta NAPONTA, nem 2 éves korig összesen, ember ... Van udvar, de többször kiviszem naponta, pont azért, hogy szokja, szocializálódjon. Van, hogy kocsiba ülünk és elviszem messzebb, ameddig gyalog nem jutunk el. Jelenleg maximum 40 perc egy séta, többet még nem bír, így is meg-megállunk közben sokat szimatol, ismerkedik mindennel és mindenkivel. Nagyon édes amúgy, ahogy minden megszimatol :D

Belcando Mastercraft-ot eszik amúgy, ezekben 80% friss hús van és zöldfélék, gyógynövények, sok vitamin. Bármely korú kutyának, mint a természetben. Nekünk nagyon bejött ez, a tenyésztő royal caninnal etette, de ettől látványosabban megváltozott(és most nem a növekedésre értem:D).

2020. okt. 26. 10:14
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy kan. A pajtija egy 3 hós rotti szuka •̀◡•́
2020. okt. 26. 10:18
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Mondd meg anyukádnak, nem a plusz súlytól fejlődik, nő a kutya, hanem attól, amit megeszik. Az ételének kell tartalmaznia mindent, amire szüksége van a fejlődéshez. Ezért is találták ki a kölyöktápokat.

Megsúgom, a felnőtt kutyának sem jó a túlsúly. Ahogy az embernek sem. Ha plusz kiló van rajta, nehezebben mozog,zsírosodik a máj,plusz terhelődik a szív, stb.

2020. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Kesobb fogyozni sokkal nehezebb, hiszen akkor alig kap enni a kutya. Szolj ra anyadra, vagy vedd at a kutya eteteset. Beszeljetek meg, hogy innentol csak te adhatsz enni a kutyának, te meg oda tudsz figyelni.


Kimondottan rossz a kutyának ha dundi fiatalkoraban!

2020. okt. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem olyan túlsúlyos, csak kerek .. :D Ez hülyén hangzott, na kb ílyen alakja van:

[link]

2020. okt. 26. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!