Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy ennyire fázós...

Normális, hogy ennyire fázós a kistestű kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy kölyök kutyám, 8 hónapos, 4 kilós, a hasán és mellkasán borzasztó vékony a bundája, meg úgy az egész kutya rövid szőrű.


Bejött a rosszabb idő, és még a lakásban is fázik. Varrtam neki pulcsit, segít valamennyit, de még nem az igazi.


Folyton a konvektor mellé kuporodik, ott nem fázik.


Ez normális?

Sosem volt még ilyen apró ebem, kicsit aggódom érte.


2020. okt. 26. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány fok van a lakásban?
2020. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20-22, nem fűtűnk még mint állat.
2020. okt. 26. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, mennyivel kisebb, mint te? Mennyivel közelebb van a földhöz?
2020. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Pedig lehet, hogy kéne egy kicsit fűteni, mivel ő sokkal kisebb, mint te.
2020. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz fűteni annyira legalább a fekhelyét rakd a konvektorhoz és adj neki egy pokrócot is.
2020. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A fekhelyét átvittem a konvektor mellé, a pulcsi pedig amit varrtam neki dupla rétegű polár, szereti nagyon. Számomra csak furcsa, hogy így tud dideregni egy kiskutya. Segítek neki, ne fagyoskodjon itt nekem :)
2020. okt. 26. 14:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 20-22 fok van a lakásban a termosztát környékén akkor a földön, ahol a kutya van, pár fokkal hidegebb a levegő. A padló maga meg méginkább. Ha nincs bundája akkor simán lehet hogy fázik. Az hogy a fűtőtest mellé fekszik le mindig, elég egyértelmű jel...


Megpróbálhatsz neki valami olyan fekhelyet venni, akár nyitott, akár fedett, ami tartja/visszaveri a hőt. Meg alapból rakd valami meleg helyre a helyét. Ha otthon vagy vele segít ha óránként játszol vele egy keveset (akár csak 5-10 percet a házon belül), hogy mozogjon egy kicsit és átmelegedjen, ne csak feküdjön. Hideg időben meg kint inkább sokszor legyen keveset (kert, séta), 15-20 perceket, ne legyen kint hosszabb ideig.


Én személy szerint a pulcsihoz nem szoktatnám hozzá házon belül.

2020. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11 kilós vastag bundájú kutyám van, panelban lakunk, meleg van a lakásban és mégis előfordul hogy fázik. Vettem neki mikroszálas plédet, azt nagyon imádja.
2020. okt. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Nekem meg a 8 kilós, 12 éves foxim, a minus 10 fokban is liheg ..

A 3 éves, 2 kilós csivava-pincsi keverékem meg plusz 20 fokban is fázik. Bár nyírom a bundáját, mert csomósodik, belemegy minden, ragad stb. De akkor is. Szóval a kutyák nem egyformák. Ahogy az emberek sem, van, aki fázósbabb, van aki a hideget szereti.

2020. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!