Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtatiszta kutya...

Milyen fajtatiszta kutya lenne nekem ideális?

Figyelt kérdés

Most költöztem kertesházba, 1200 négyzetméteres az udvar. 100 négyzetméter a ház.

Van kettő 6 éves ivartalanított macskám, de Ők már bentiek maradnak, mert egész életükben panelban éltek, és nagyon sok erre a kóbor macska.


Az nem lényeges szempont, hogy a kutya mindenképpen össze szoktatható legyen a macskákkal, annyi lenne lényeges, hogy ne legyen akkora vadászösztöne, hogy a macskák még a felügyeleteim alatt se legyenek biztonságban...

Persze tudom, hogy kevés ilyen kutya van, akiknek ekkora a vadászösztönük.

De lehet, hogy pont néhány azok közül, amely tetszik, talán pont ilyen.


Szóval ezzel kapcsolatban érdekelnének a vélemények.


Tetszik a husky, a malamut és a legjobban a kanadai eszkimó kutya. Tudom, hogy pont utóbbi a legnehezebben beszerezhető, talán itthon nincs is tenyésztő...

A husky az viszonylag elterjedt, csak nem tudom hogy milyen a magyar állomány. Nem szeretnék beteges kutyát...


Ha a három fajta közül lesz valamelyik, akkor nyárra tudok biztosítani neki árnyékos helyeket, illetve a legmelegebb órákban légkondicionált szobát.

De alapvetően mindenképpen inkább kinti kutyák lennének.


Tudom, hogy hatalmas mozgásigényeik vannak a szánhúzó kutyáknak, ezt ki tudom elégíteni, tudok velük biciklizni néhány naponta 10-20 kiló métert.


És természetesen naponta nagyon minimum 2* lenne egy 1 órás séta, de inkább 3*.

És itthonról dolgozom. Szóval többnyire itthon vagyok...


Ami még fontos, hogy majd csináltatok új, biztonságosabb kerítést mint a mostani, lesz riasztó rendszer, talán kamera is, bár egy semmiképpen sem lenne elég, szóval lehet hogy inkább azt hagyom a fenébe... És alapvetően nem olyan rossz a közbiztonság.

Tehát nem házőrzőt keresek annyira, de valamiért sokkal nyugodtabb lennék, ha a kutya egy esetleges betörés esetén meg tudná védeni magát...

Tehát ha támadna.

Sajnos nem tudom elvinni kiképeztetni, szakemberrel, magam meg nem fogom, hiszen nem értek hozzá, nem akarok egy veszélyes fenevadat gyártani...

Ha jól tudom, akkor egy kanadai eszkimó kutya, az például eléggé territoriális.


De így ez utóbbiak miatt a kuvasz is felmerült bennem...

Az például úgy is magyar fajta, tehát van olyan tenyésztő, aki fixen egészséges kutyákat tenyészt.


Szóval mit gondoltok?



2020. okt. 27. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Argentin dog nagyon aranyos😍
2020. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1. Amúgy még nem is lenne hülyeség, sok dologban passzolna, csak az a baj hogy nagyon rövidszőrű, nem tudom hogy lehet e kinn tartani...


Illetve elég nyomott arcú, az ilyen kutyák gyakran betegesek, azt nem tudom, hogy ez rá is igaz e.

2020. okt. 27. 13:17
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Husky nemtjuhasz golden
2020. okt. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Ezek az eszaki szanhuzo pipusu kutyak egyáltalán nem kertbe valok, arrol nem is beszelve, hogy az elso adando alkalommal levadasznak a macsekokat.


Pasztor kutya valo neked, aki birja is a kinti eletet es nem is bantja az ismeros allatokat.


Pireneusi vagy kozepazsiai … ilyesmit gondolnék neked.

2020. okt. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kaukazusi es orosz-or vonal mar tulzas … az ujfundlandi es bernathegyi vonal pedig tul macko.
2020. okt. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

A Pireneusi vagy középázsiait nem igazán ismerem, de akkor utánuk olvasok...

Ők könnyebb esetek mint egy kuvasz?


A szánhúzók valóban nehezen jöhetnek ki a macskákkal...

Ezt sejtettem, meg már olvastam róla.


De az új, hogy a szánhúzókat nem lehet kinn tartani.

Tradicionálisan nem kint tartják Őket, ráadásul sokkal hidegebb országokban?

2020. okt. 27. 13:37
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Újfundlandi?
2020. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem kint nem lehet tartani a szanhuzot, hanem nem kertbe valo. Szanhuzonak a kert csak egy kennel legyen az akarmekkora is. Szanhuzok szoknek! Nekik menni kell. Szanhuzok dominansak es vadasznak tiszta erobol.
2020. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

Pireneusi? Olyan mint egy jegesmedve … valojaban meg egy jominosegu vaj, ami hidegen is kenheto :)


Kozepazsiai? Eszmeletlenul jofej kutya, olyan mint egy ejszakai lampas … melegseget es biztonsagot ad.


Kangal, cane corso, boerboel … rengeteg jo kutya van, de sajnos nem kintre valok.

2020. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én szerintem a német juhász is jó lenne, lehet kint tartani, nagy mozgásigényű, macskákkal is összeszoktatható és nem annyira makacs mint egy husky.
2020. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!