Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám őrjöng...

Mit tegyek ha a kutyám őrjöng a szomszédra? SOS

Figyelt kérdés
A szomszéd ma azzal fogadott, hogy felvette videóra mit művelt a kutyám, mikor kint voltak az udvaron. Fiatal kutyus, sztaffordshire terrier (ezért sajnos még jobban félnek tőle), a kutya acsargodva cibálta a kerítést, ami drótból van. .. Hogy ezzel csináljak valamit mert nem lesz jó vége, a gyerekei nem mernek már kimenni játszani az udvarukra, mert olyankor a kutyám végig a kerítést tépi. Teljesen megértem az aggodalmát, nem is ismertem rá a kutyámra, aki ha én vele vagyok, egy mindenkivel kedves, pusziosztó bohóc... Védi a területet az idegenektől, ami rendben van, de a szomszédokkal szemben nem csinálhatja ezt. Heti kétszer járunk kutyaiskolába, de sajnos az nem segít ezen a szitun. Ti mit tennétek a helyemben? Zárt fa kerítést tervezek, de még nincs rá pénzem, viszont ezzel valamit csinálnom kell, mielőtt baj lesz... Hogy szoktassam le erről, ha a jelenlétemben nem csinálja? A szomszédnak ajánlottam, hogy menjünk ki az utcára és ismerkedjenek össze a kutyával, de nem hajlandó rá...

2020. okt. 27. 14:37
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
63%

Hat en biztos, hogy ebben az esetben inkabb a hazban tartanam a kutyat napkozben.

Nem lehet, hogy egyebkent valamivel provokaltak, csak mert nem tetszik nekik? Csak azt nyilvan nem vettek videora.

De az tuti, hogyha alapbol igy viselkedik, akkor en se akarnam kozelebbrol megismerni a kutyat. Tartsd bent, nehogy megmergezzek, vagy valami legyen vele.

2020. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
94%
Ha ugy is jartok suliba, az a legkezenfekvobb ha elmeséled a sztorit az oktatónak.
2020. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem is a szomszedek hergeltek a kutyát. Persze ettol meg nem viselkedhet igy a kutya, tehat mielobb elkell kezdenetek a tiltas megtanulását. Tiltanod kell amikor a keritesnel tombolni akar, tiltanod kell amikor a kerites tuloldalan levo dolgokra reagal. Neki a telken belul kell jaszkarinak lenni, de ki kell tudni zarni a kulvilagot.
2020. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Bent van a házban, de jó időben ki szoktam engedni... Suliba vasárnap megyünk legközelebb, elmesélem persze... Csak reméltem hátha valaki így "látatlanban" is gyorsan tud vmi mondani.. Hihetetlen ciki ez nekem, sosem szerettem volna én lenni az "idióta szomszéd"...
2020. okt. 27. 14:50
 5/44 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehet, hogy direkt hergelték a kutyát, hogy így viselkedjen a kamerázás alatt?


Én titokban gyorsan felszerelnék egy kamerát, és azt venném alapul.

2020. okt. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
A hergelést nem gondolnám, de a gyerekek játszanak, rollereznek, kiabálnak... Hisz ezért van kertes házuk... Az a baj szerintem, hogy idegenek a kutyának és támadásnak veszi le, ha a kerítés mellett zajonganak... Nem bántott soha senkit a kutyus, kisgyerekekkel és kutyákkal is jól kijön, csak azt hiszi "behatolók" és őrzi a házat... Semleges területen ha összeismerkednének szerintem megszűnne a gond, de ugye erre nem vevők
2020. okt. 27. 14:56
 7/44 anonim ***** válasza:
24%

vagy magyarázd meg a kutyádnak hogy ne csaholjon a szomszédokra vagy vidd el máshova azt az állatot. Az nem állapot hogy ezt műveli a szomszédaiddal, különösen gyerekekkel. Pincébe ne zárd mert az kínzás. Akkor vagy tartsd házban és takaríts utána vagy menhely vagy kínlódásmentes altatás. Vannak ilyen kutyák, általában pl a dalmaták is eszetlenek. És mielőtt azt mondod hogy kegyetlen vagyok amiért altattatnám a kutyádat akkor emlékeztetnélek a "kínlódásmentes" szóra. Ja és a prioritások :


EMBER > KUTYA

2020. okt. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Épp megoldást keresek, a hülyeségedre pedig nem reagálok, mivel úgyis csak arra vársz, hogy elmondjalak most mindennek. Nyalj kaktuszt. :)
2020. okt. 27. 15:09
 9/44 qkker1 ***** válasza:
57%
A 7. idiótával ne foglalkozz, egy kutyaellenes homi, mindenhol provokálja a kutyásokat!
2020. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
94%

Ha hergelnék a kutyát, akkor is így viselkedne, amikor a kérdező kint van vele, ezt nem gondoljátok? Mert a szomszédban van egy idióta németjuhász, aki az összes szomszédot megugatja, sőt, az öngyújtó kattogásra is tombolni kezd és nem csak akkor, amikor nincs kint a gazdája.. hanem folyamatosan, amint mozgást hall/lát valamelyik szomszédnál. Szerintem ha hergelte volna a szomszéd, akkor folyamatosan így viselkedne amikor meglátja őket, ha ott van a gazda, ha nem.


"A szomszédnak ajánlottam, hogy menjünk ki az utcára és ismerkedjenek össze a kutyával, de nem hajlandó rá..."

Megmondom őszintén én sem engedném a gyerekeimet a kutyád közelébe, miután így viselkedik.. másodperceken belül tragédia történhetne, annál meg egy szülő azért felelősségteljesebb, mintsem itt 50-50% eséllyel ismertesse össze a gyerekeit azzal a kutyával, aki szedi szét a kerítést, amikor kint játszanak az udvaron.

2020. okt. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!