Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi kölyök nevelése?

Leonbergi kölyök nevelése?

Figyelt kérdés
van egy 3 hónapos leonbergi kölyköm, állandóan harap, elég sokszor morog, védi az ételét. Ebben a korban ez normális? Az előző kutyánk bernipásztor volt, ő sosem csinálta ezeket. Valamint kíváncsi lennék hogy hogyan lehet ezekről leszoktatni, és megérttetni vele hogy ki a "főnök", mert ahány oldalt elolvasok, annyifélét írnak.

2020. okt. 28. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem támad vagy védi az életét, hanem durvábban játszik, mint a többi kölyök.

Ez normális, csak neveld meg annyira, hogy ne legyem kedve fél éves korára harapdálni, legalábbis erősen ne csinálja.

Ordíts rá, szigoríts, pár hét alatt megjegyzi!

2020. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem amstaffom van. Attól ijed meg a legjobban, ha teljes hangerőn rászólok!

Akkor megremeg, és hagyom, hadd ijedezzen. Egy idő után odakúszik, nyalogat, én pedig simogatom.

Pár hónap alatt a Te kutyád is rájön, hogy ezzel nemhogy főnök, de még jó kutya sem lesz.

Első válaszoló voltam. Én, aki mellett itt van a kutyusa is jelenleg, és mégis tisztel mellé.

Egy parancsszó után abbahagyja.

2020. okt. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem az életét védi hanem az ételét első! Amit persze nem szabad hagyni. Mi pici korától simogatjuk és odanyúlunk ha eszik,ezt szokta meg. Ja és enni csak akkor kezdhet már,ha mondjuk. Addig ott ül és csorog a nyála.:) Hiába több félét írnak a neten, nyugodtan próbálj ki többféle módszert,mert nem lehet tudni, hogy éppen a Te kutyádnál melyik válik be. Több módja van érzékeltetni a nem helyes és a helyes viselkedést. Utóbbit mindig meg kell erősíteni így tanul a leghatékonyabban. Jutalmazás ezerrel!

Megkérdezhetem, hogy honnan vettél most Leonbergit? Én is szeretnék majd lehet. Köszi!

2020. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Harmadiknak, aki amúgy a második: Poroszlón vettük a kölyköt magánszemélytől, anyuka apuka első csapat kölyke voltak. Már csak 1 testvére maradt, azóta valószínűleg őt is elvitték.

2020. okt. 28. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!