Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Mit lehet tenni ilyenkor? Kistestű nagytestű kutyafuttató.

Figyelt kérdés

Levittem ma a kutyát, a telepen van kifejezetten egy kistestű kutyáknak való futtató és egy nagytestű kutyáknak való futtató. A cintányér nőci behozta a nagytestű pitbullját a futtatóra, a következő párbeszéd zajlott le:

-Szia (én köszönömtem)

-Szia, nem lesz jó mert összefogja taposni a kutyád. (cintányér nő)

-Tiszába vagyok vele, hogy nem lesz jó, és azzal te tisztába vagy, hogy ez egy kistestű kutyafuttató?

-Igen, és? Most kit érdekel?

-Mondjuk engem... mert 50m arrébb van a nagytestű kutyafuttató és nem akarom, hogy összetapossák a kutyám...

-És? Én ide szoktam hozni mindig, a te kutyád már amúgy is kakilt, meg itt vannak a barátai...

-És? a máshova nem kakil a kutyád csak ide tud, nincs itt senki (barátaid) csak én meg te...

-Jó leszarom, én elengedem a kutyát azt lesz ami lesz..

-Jó sok értelmiség szorult beléd gratulálok..

-Jolvan na húzzál el

-Ne mondd meg nekem mit csináljak.

-Mert kivagy te?

-Hát ha azt tudnád..

(Ezután indultam el, ő meg mondta a magáét, engem elhordva.)

Mondtam neki jólvan maradjál már csöndbe mert nem érdekel senkit.

-Kussoljál... (?!:D)


Szóval sikeresen kisajátította magának a futtatót a nőci.. Persze ha nem kutyákról lenne szó akkor nem hagytam volna ennyibe, mert akkor mondtam volna, hogy enged el ha ráugrik az enyémre akkor van nálam kés majd az megoldja. Csak szerettem annyira az állatokat, hogy nem ölöm le őket.


Kérdésem:

Kinek tudok ilyenkor szólni?

Ha ketté tapossa kutyám, akkor mivan? Temethetem el vagy van bármilyen jogi következménye?



2020. okt. 28. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Fenntartónak, közterület felügyelet, a hölgy stricijének. A sorrend szabadon választható.
2020. okt. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Köztereseknek tudod jelezni
2020. okt. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%

Miert ne lehetne el tok jol egy kiskutya egy nagyobbal? :) Miert kell a gazdiknak szajkaratezni? :D


Kinek kell szolni? Szoljatok magatokra es viselkedjetek felnottek módjára! :)))

2020. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ket frusztralt kutyas talalkozasa a kutyafuttatoban cimu eloadasunkat lathatjak :)
2020. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is nagy pitbullom van es nem tapossa ossze a csivavat meg spicceket se. A kutya van olyan intelligens,h nem teszi. Tisztaban van magaval. Sok kiskutyaval jatszott mar.


Felhaborito a hozzaallasod.


Intelligensebb hozzaallas lett volna hagyni jatszani a kutyakat vagy nem bemenni.

2020. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Az hogy kis és nagytestű kutya játszik még nem jelent bajt.

Nem kell rögtön félni a pitbulloktól, az is lehet hogy ellennének. Elég akkor szólnk szállni ha látod hogy vadul a nagyobb, nem egyből előítéleteket szajkózni.

2020. okt. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

6os, de azért ha nekiesik a kicsinek, akkor nem tudod leszedni.

Sztm részben neked van igazad kerdező.

De sztm inkább még kellett volna kérdezni, hogy milyen a kutyája, hogy viseli a kostestűket.

Nekem a Bullyim nem játszik velük, a Német juhászom imádja őket és finoman játszik, a pincsim meg csak a mi kutyáinkal játszik.

2020. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Már miért lenne a kérdező hozzáállása felháborító? Ő volt bent. A futtatós etikett alapja, hogy megkérdezem, bejöhetek-e, ha van már bent más. És nem azzal ment be a "nagykutyás", hogy az én kutyám meg nem bánt, sőt, egyenesen azzal, hogy össze fogja taposni a kérdező kutyáját. Ő aztán tesz arra, hogy a bent lévő mit gondol. Persze hogy tesz, ha össze is zörrennének a kutyák, akkor se az övének lenne baja.


Rendszeresen szívtam ezzel korábban szintén ilyen méret szerint szeparált futtatóban, hogy bent voltam az ötkilós kutyámmal egyedül, és a már kerítésnél morgott meg acsargott rá az épp behozott nála ötszörakkora kutya, de csak azért is bejöttek, és ha megemlítettem, hogy ott van a szomszédban (konkrétan 5 méterre) a nagyfuti, akkor meg vállat vont. Nem tudtam mit csinálni, nála volt az erőfölény, el kellett jönnöm. Szép megoldás.


Félreértés ne essék, én is láttam már barátságos staffot, sőt, ha látom, hogy nem csorgó nyállal feszülten bámulja a kutyámat, akkor nem is érdekel az egész, de azt sokszor már a kerítésnél meg lehet ítélni, hogy mire lehet számítani.

Itt nem arról van szó, hogy esetleg kicakkozzák egymás fülét, hanem egy 30+ kilós kutya egy 5 kiló alattit két mozdulattal kettőbe harap, eltöri a lábát, míg ennek fordítva semmi esélye. Ha eleve azzal nyit a gazdi hogy meg lesz a kutyám taposva, ugye nem muszáj ott maradnom és kivárni?

2020. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor felveszed a hozzád legközelebb lévő kva nagy husángot, és ha a pit feléd megy, fejbebszod.
2020. okt. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ismerem a kutyát, amikor a cintanyer asszony csavoja setaltatja o a normalisabb tulaj, majd nem elrántotta a csávóval egyutt a kutya... a no eleve azzal kezdi hogy szettapossa a kutyamat, nyilvan normalis kutya aki szepen eljatszadozik majd...


9es, ha a gazdárol lenne szó az lenne az első, de nem bántom az állatokat, főleg azt amelyiknek sik hulye gazdaja es keptelen megnevelni

2020. okt. 28. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!