Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutyának a...

Melyik fajta kutyának a leghosszabb a várható élettartama?

Figyelt kérdés
Esetleg milyen típúsú keverékek élnek sokáig, melyik fajta kutya a "legstrapabíróbb"?Ezt úgy értem hogy kis eséllyel lesz egészségügyi problémája.

#Örök életū kutya
2020. okt. 28. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Kisebb testu kutyak tovabb elnek,de igazabol erre nincsen egzakt valasz. Nincs olyan fajta, vagy keverek, ami mondjuk fixen 20 evet el, ezt nem lehet elore tudni.
2020. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor inkább többé nem is kell:/
2020. okt. 28. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Ezt szerintem nem igy kell felfogni. En is vesztettem el egy kutyat, 13 ev utan, vele nottem fel. Rettenetesen fajdalmas volt, nyilvan, de annyi sok szep kozos emlekunk van, annyi boldogsagot okozott, hogy en ezt szeretnem meg megtapasztalni mas kutyaval is a jovoben.

Termeszetesen vannak, akik egy allat halala utan nem akarnak bevallalni tobbet, ezt is meg lehet erteni, mindenki mashogy birkozik meg a gyasszal.

2020. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Ahhoz, hogy a lehető legegészségesebb legyen, fontos, hogy egy jó tenyésztőtől származzon. Azon kívül előny ha kistestű, mert nekik általában hosszabb az élettartamuk (persze vannak nagyobb testű egészséges kutyák is). Azon kívül fontos az ivartalanítás, ami megnöveli a várható élettartamot, a megfelelő táplálás, és a fajtának szükséges testmozgás.

Találtam linkeket, ahol a legegészségesebb kutyafajtákról írnak:

[link]

[link]

2020. okt. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Fajtakutyáknál is vannak hosszabb élettartamúak, (pl uszkár, tacskó) de vannak fajtabetegségeik is. Ergo lehet, hogy sokáig él, de 18 évig kezelheted az epilepsziáját /mint a nővérem az uszkárjának/. A tacsik pedig bénulásra hajlamosak. A múltkor találkoztam egy 18 éves csivavával, akiben szerintem van még pár év.

A keverékeknek általában jobb a genetikájuk, strapabíróbbak, nem allergizálnak minden nyavalyára, és ahogy előttem is írták a kisebb testűek élnek tovább.

A nagyok pl német dog max 8-9 nagy ritkán 10 évet élnek, de ahogy az embereknél úgy az állatoknál sincs erre egységes recept.

2020. okt. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A mudik például általában sokáig élnek...


Nagytestűből a kuvaszok élnek meglepően sokat, mert ismertem nem egy 16 év körüli példányt és azért az ekkora méret mellett igencsak sok.

Egy berni pásztor 7-8 évet él átlagosan, egy leonbergi, hasonló ideig...

De még sorolhatnám.

2020. okt. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csivava. Nem ritka a 18 éves példány.


Nekem az idősebbik kutyám 5 kilós csivava keverék és 12 éves. Most kezd kicsit lassulni, de teljesen egészséges, ma rakattuk rendbe a fogait. Azzal volt csak probléma, de ez szerintem legtöbb idős kutyára jellemző.

2020. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Csivava, tacskó?

De amúgy kistestű(5-15kg) keverék él (állítólag) a legtovább.

2020. okt. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A beagle-t ajánlom, amennyiben megvannak a megfelelő körülmények hozzá. Akár 15 évet is elél és nagyon egészségesek. Viszont fontos, hogy jó tenyéztőtől vásárolj, mert van egy genetikai betegségük, ami csak akkor üthet ki, ha valamelyik szülő is átesett rajta (az enyém is majdnem ebben pusztult el).
2020. okt. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a pincsim 18 volt és még jó állapotban (kutya támadta meg), a német juhászunk 15 évet élt, a Kaukázusi is 15 évet.

Sztm a kis tacskó szerű keverékek élnek a legtovább.

2020. okt. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!